Pagrindinis > Naujienos > Tas prakeiktas patiklumas, arba Auka netylėjo – gėda stabdė, o savigarba ragino

Tas prakeiktas patiklumas, arba Auka netylėjo – gėda stabdė, o savigarba ragino

 

Marijampolės apylinkės teismas siunčia Marijampolės savivaldybės gyventoją Mantą B. (22 m.) kalėti, o pati jo bylos medžiaga turi ir kitą medalo pusę – patvirtino seną žinią, kad globos namų auklėtiniams labai sunku pradėti savarankišką gyvenimo kelią.

Žagintojo pinigų nereikia

Už išžaginimą Baudžiamajame kodekse (BK) kaltajam yra numatyta nelaisvės bausmė iki 7 metų, o jeigu tokį nusikaltimą įvykdė bendrininkai – iki 10 metų laisvės atėmimo. Tai yra bausmės „lubos“, jeigu žagintojų auka – pilnametis asmuo. O pati švelniausia bausmė tokiems nusikaltėliams BK neįvardijama – teoriškai ji, teismo nuožiūra, gali būti ir metai ar vos pusmetis nelaisvės. Tačiau teismų praktika rodo, kad Temidės tarnai dažniausiai mėgsta skirti žagintojams numatytos bausmės vidurkį.

Taip yra ir Marijampolės teismo nuosprendyje Mantui B. – paskirtas 3 metų laisvės atėmimas. Vaikinas pripažintas kaltu dėl merginos seksualinio prievartavimo ir dėl išžaginimo.

Nuteistasis kol kas paliktas laisvėje, kol įsiteisės šis nuosprendis, mat jis dar gali būti ir skundžiamas. O štai dėl civilinio ieškinio Mantas B. gali galvos nebesukti, nes nukentėjusioji, beje, užaugusi vaikų globos namuose, našlaitė, nepateikė jokio ieškinio. Mergina teisme sakė: „Man jokių pinigų iš žagintojo nereikia“.

Teistas, bet nekalėjęs

Ši našlaitės pozicija paneigė teisiamojo Manto B. versiją, kad jokio nusikaltimo jis nepadaręs, nes esą abu mylėjęsi noriai ir be jokios prievartos, tik neva mergelė užsimaniusi lengvai užsidirbti iš jo, tad ir kreipusis į policiją po esą orgijų nakties jo bute.  

Kadangi Mantas neigia savo kaltę, greičiausiai ši istorija vis dėlto dar bus nagrinėjama aukštesnės pakopos teismuose. Tik vos dvi paras po įvykio už grotų praleidęs Mantas labai nenori gyventi už grotų. Jis, nors ankčiau (2013-aisiais) jau kartą teistas už vagystę, tačiau „zonoje“ dar negyvenęs, nes tuokart buvo nuteistas labai švelniai – tik laisvės apribojimo bausme.

Kita vertus, tuomečio teismo gailestingumo vaikinas neįvertino – po metų vėl nusikalto (neatsispyrė pagundai pamylėti merginą jai nesutinkant), nors teistumas už tyčinį nusikaltimą jam dar buvo neišnykęs.

Ir ne vien nusikaltimai neigiamai charakterizuoja Mantą B.: jis pastaruoju metu  niekur nedirbo, savo namie kaime, kaimynų teigimu, dažnai girtaudavo, triukšmaudavo, buvo baustas administracine tvarka už triukšmingą elgesį ir Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Savo šeimos jaunas vyras nesukūręs, linkęs linksmai ir nevaržomai gyventi, tad taip 2014-ųjų rugpjūčio 27-osios naktį jo bute atsirado du bendraamžiai draugai ir dvi panelės, kurių vaikinai iki tos nakties net nepažinojo.

Nepatikima draugė

Šioje lytinio išnaudojimo byloje nukentėjusiąja pripažinta Neda (25 m., vardas pakeistas) apibūdinama palankiai. Bent jau socialinių darbuotojų, kurios jai, globos namuose užaugusiai našlaitei, vienišai dviejų mažylių mamai, ne pirmus metus padeda susivokti savarankiško gyvenimo kasdienybėje. Šios darbuotojos teigia, kad Neda labai myli savo vaikučius ir juos prižiūri, nelaksto iš namų, negirtauja, mažylių niekam nepalieka, tik jaunajai moteriai labai stinga socialinių įgūdžių. Neda, anot socialinių darbuotojų, yra itin patikli, vyriškos giminės atstovuose neįžvelgia jokių kėslų ir labai draugiška. Pavyzdžiui, ji labai gerbia ir myli savo likimo draugus, su kuriais užaugo globos namuose, tad šiems dažnai paskolina pinigų, nors pati paskui pristinga lėšų net maistui ir savo jaunosios šeimos gerovei.

Štai tokios natūros moteris, pavadinta savo likimo draugės Aušros, lemtingąjį vakarą lankėsi naktinėje parduotuvėje, prie kurios jos patraukė trijų nepažįstamų vaikinų dėmesį. Šie pasiūlė kartu pavakaroti vieno jų bute netoli Marijampolės. Neda atsisakinėjo, sakė, kad turi vykti pas savo vaikučius, tačiau Aušra pareigingą bičiulę įkalbėjo „atsipūsti nuo rutinos“.

Kompanija įsigijo maisto, alkoholio ir vieno vaikinų vairuojamu automobiliu nuvyko į Manto B. butą.

Naktį abi merginos, kiek apsvaigusios nuo alkoholio, pasidavė savo jausmams – kiekviena naktį pasimylėjo su patikusiu vaikinu. Be moters glamonių buvo likęs tik buto šeimininkas, tad jis netrukus pareiškė, kad Neda jam patinka – turinti ir jį pamaloninti. Neda nesutiko, atsisakinėjo, priešinosi, laukė pagalbos iš vaikino, kuris jai patiko, tačiau šis nė piršto nepajudino, kad ją apgintų. Neda vėliau pareigūnams pasakojo, kad Mantas ją ir prievartavo, ir žagino, o kiti kompanijos dalyviai tai stebėjo. Net ir bičiulė Aušra, kuri esą tik juokėsi iš Nedos bandymo ištrūkti.

Šuolis iš balkono

Vakarėlis baigėsi tuo, kad Neda, ištrūkusi iš buto šeimininko rankų, nubėgo į balkoną ir šoko iš antrojo aukšto. Mergina buvo pusnuogė, suvelta, apsiverkusi, ištikta šoko, išpeštu plaukų kuokštu – tokia ji gulėjo lauke. Krisdama Neda susižalojo, jai lūžo koja, tad pradėjo verkti ir šauktis pagalbos. Padėti suskubo viena namo gyventoja – ji iškvietė greitąją pagalbą ir policininkus.

Sunerimę kompanijos dalyviai dar šūkavo, kad Neda pati kalta, jog iššoko, o ji tik kartojo, kad buvo išžaginta ir bijojo, jog neblaivus Mantas išpildys savo grasinimus – perduos ją lytiškai išnaudoti kitiems vyrams.

Pats Mantas, sulaikytas dar Nedai bendraujant su medikais, visą laiką neigė išžaginęs viešnią. Esą ji pati „lipusi ant jo, labai norėjusi intymumo“. Esą bute vykusios tikros orgijos – ir kita mergina taip elgusis!

Tačiau tyrėjai nustatė, kad tokia įtariamojo versija – tai tik jo gynyba, siekiant išvengti bausmės. Savo parodymuose nenuoseklūs buvo teisiamojo draugai – buvo aišku, kad jie stengiasi padėti Mantui, tad bjauriai apkalba Nedą.

Tad, kaip jau minėta, teismas teigia įrodęs Manto B. kaltę – šis už nepažįstamosios lytinį išnaudojimą nuteistas 3 metų nelaisvės bausme.

Kadangi Neda pati sutiko tąkart važiuoti su nepažįstamaisiais į vieno jų butą, jaunoji mama dabar bene labiausiai tegali kaltinti save. Nors, kaip mąsto merginos ir moterys, jų sutikimas dalyvauti kompanijoje dar nėra pritarimas ir intymiam bendravimui. Sakoma, kad dauguma vyrų mąsto priešingai…

Karolina ZUBRAITĖ

Komentaras “Tas prakeiktas patiklumas, arba Auka netylėjo – gėda stabdė, o savigarba ragino

  1. Karolina Zubraite.
    Nusipirk zemelapi kad rastai gatve ir nama kur gyvena Mantas. Gaila kad profesionalumo nera kaip dedi nuotraukas visai ne tos gatves ir ne to namo. Uzfiksuoti langai padoriu zmoniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE