Pagrindinis > Regione > Kultūra > Teatrų festivalio „Perženk slenkstį“ antrasis sezonas Marijampolėje

Teatrų festivalio „Perženk slenkstį“ antrasis sezonas Marijampolėje

Jau įpusėjo antrasis teatrų festivalis „Perženk slenkstį“. Organizuoti teatro renginiai pradžiugino žiūrovus įdomiais spektakliais ir edukacijomis. Didelio pasisekimo susilaukė Valstybinio jaunimo teatro parodyta šiuolaikinio amerikiečių scenaristo ir dramaturgo Johno Logano pjesėRaudona“, parodyta marijampoliečiams. Režisieriaus V. Masalskio nuomone, pjesė yra gili savo problematika, nagrinėjanti menininko senėjimo tragediją, supratimą apie kintančias vertybes“. Anot jo, menininkas, ir pats menas, gyvena kartu su esamuoju laiku, laikotarpiu. Menas yra visuomenės žadintojas, skatintojas, jis kaip veidas, su kuriuo žmogus gimsta ir miršta. Spektaklyje siekiu parodyti nueinančio ir ateinančio menininkų sankirtos problemas. Gyvas menas visada turi atsinaujinti“, – sako režisierius, profesorius, sukūręs jame Rothko vaidmenį.

Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui skirtą spektaklį „Pareiškiu-Brandir“, nominuotą “Auksiniam scenos kryžiui”, parodė A. Šeiko šokio teatras iš Klaipėdos. Tai garsaus Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo kartu su prancūzų ir lietuvių šokėjais sukurtas spektaklis, įkvepiantis ryžto asmeniniam pareiškimui – „Žiūrėkite, koks aš esu!”. Kūrėjų manymu, stebėti tokį asmenybės, bendruomenės ar net tautos manifestą – visada yra jaudinantis ir įkvepiantis įvykis, tai reikalauja drąsos ir laisvės pojūčio, teigia autoriai. Judesių technikomis, muzikos ir kūno plastika, išreikštame šokio spektaklyje žiūrovai iš labai arti pažvelgė į individo ir kartu visos tautos siekį. Išsaugoti savastį, besąlygiškai būti savimi ir laikytis neprimestų nuostatų bei vertybių. Meistriškai atliktas šokio spektaklis stulbino specialistus, kitiems kėlė klausimų, atvėrė supratimo, apie naują šokio pasaulį, vartus.

Linksmai žiūrovai priėmė spektaklius su organizuotomis edukacijomis vaikams. Ypač, vienintelio Lietuvoje rankų šešėlių teatro Budrugana Lietuva profesionalių teatro aktorių trupę, naudojančią unikaliai retą rankų šešėlių teatro techniką bei jų spektaklį „Mikė Pūkuotukas ir kiti“, pagal .A. Milne knygos „Pūkuotuko pasaulis“ ištraukas. Spektaklio autorės pakvietė mažuosius žiūrovus pakeliauti po paslaptingąją̨ Šimtamylę girią. Joje, kartu su Mike Pūkuotuku bei jo draugais, pasinerti į netikėtus nuotykius, įveikti iškilusius iššūkius ir kartu švęsti draugystės dovaną. Rankų šešėlių teatro edukacinėse dirbtuvėse vaikai išmoko sukurti matytus spektaklyje personažus, džiaugėsi įgiję įgūdžių, tai perteikti draugams.

Parodytas muzikinis interaktyvus spektaklis – koncertas „Kai užaugsiu, būsiu“, skirtas visai šeimai, buvo apie tai, kaip svarbu tinkamai išsirinkti profesiją. Mažieji žiūrovai ne tik „susitiko“ su labai skirtingų profesijų atstovais, bet ir patys turėjo galimybę pabūti ir aktoriais, ir statybininkais, ir mokslininkais, netgi ugniagesiais. Dalyvaudami spektaklyje – žaidime vaikai tarsi „pasimatavo“ siūlomas profesijas, atrasdami seną tiesą: visi darbai yra geri ir garbingi, tik svarbu išsirinkti sau tinkamą ir mielą.

Festivalis tęsiasi. Marijampoliečių laukia Lietuvos nacionalinio, Panevėžio Juozo Miltinio, Marijampolės  dramos teatrų spektakliai bei edukacijos. Visi renginiai nemokami. (Žiūrėti plakatą). Maloniai kviečiame turtinti savo poilsį, susipažinti su  profesionalaus teatro kūrėjų kūryba, jų virtuoziška vaidyba, vertinti bendrystę ir visų pastangas, gyvenimą kurti prasmingesniu ir gražesniu.

Informacija nijole.vasyliene@marijampoleskc.lt,  

tel. nr.: 868716369.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE