Pagrindinis > Regione > Kultūra > „Ten, kur Kvietiškio dvaras stovėjo…“

„Ten, kur Kvietiškio dvaras stovėjo…“

Antrąją žiemos savaitę Marijampolės kolegija (MK) pradėjo gruodžio 8 d sukviesdama kolegas, partnerius, svečius į šventinę popietę „Ten, kur Kvietiškio dvaras stovėjo…“ Pritemdyta šviesa, ant stalelių degančios žvakės, kolegijos bendruomenės nariai, įsikūniję į ano meto dvariškius, sukūrė kerinčią aplinką.

Neeilinio renginio programą iškilminga prakalba pradėjo grafienė Pranciška Butlerienė (lekt. V. Mickuvienė). Jos kvietimu iškilmių salėje pasirodė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Raminta Vaicekauskaitė su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijos studentėmis. Viešnios demonstravo neįtikėtinas balso stygų galimybes ir džiugino susirinkusiųjų ausis ne tik lietuviškais, bet ir angliškais bei itališkais kūriniais. Skambėjo tokių didžių, įtakingų kompozitorių kaip V. A. Mozart bei J.S. Bach kūriniai, ištraukos iš kitų garsių muzikinių šedevrų.

Renginio metu Kvietiškio dvaro dvariškiai demonstravo šokių „La Paela“ bei „Ali la Persel“ žingsnelius bei sukinius. Šokio damos buvo pasirėdžiusios pūstomis sukniomis, įmantriomis šukuosenomis, o ponai nė kiek  neatsiliko nuo savo šokio partnerių. Į senųjų Kvietiškio dvarų ponų vaidmenis įsikūnijo Marijampolės kolegijos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai I. Sviliuvinė, direktoriaus pavaduotojas ekonomikai ir infrastruktūrai R. Giedraitis, Viešosios komunikacijos skyriaus vedėja, kolegijos fotografas bei lektorės.

Kaip ir daugelyje renginių, taip ir čia skambėjo liaupsės ir padėkavojimai svečiams bei dvariškiams. Gero žodžio sulaukė visi atvykusieji, kuriems buvo įteikti grafų Butlerių herbu patvirtinti padėkos raštai. Neįprastas padėkos išreiškimas nustebino svečius, o dvariškiams suteikė malonumą stebėti džiugius ir linksmus apdovanotųjų veidus.

Muzikiniu numeriu Marijampolės kolegijos bendruomenę ir svečius sveikino MK Lengvosios muzikos studijos vadovas Tomas Makluševičius su kolega Rimu Romansevičiumi. Smuiko, fortepijono bei gitaros muzikos skambesiai vilnijo per visą salę ir privertė suklusti į pašnekesius pasinėrusiuosius.

Vakaro pabaigai – šventinio torto fejerverkai ir dvariškių liaupsės bei tikėjimas, jog tokio tipo renginiai taps tradicija ir džiugins ne tik kolegijos, bet ir miesto bendruomenę.

Aistė LENKAUSKAITĖ

Marijampolės kolegijos Viešosios komunikacijos skyriaus vedėja

Antano Gudelevičiaus nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE