Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tradicinėje parodoje ,,Jurgeli, meistreli“ – regiono moksleivių kūrybiniai darbai

Tradicinėje parodoje ,,Jurgeli, meistreli“ – regiono moksleivių kūrybiniai darbai

 

Marijampolės kultūros centre atidaryta tradicinė mokinių kūrybinių darbų paroda „Jurgeli, meistreli“. Šeštą kartą organizuojama regioninė paroda džiugina darbų atlikimo technikos įvairove ir originalumu.

Šių metų parodoje savo kūrybinius darbus, sukurtus iš įvairiausių medžiagų, šiuolaikinėmis, naujausiomis ir tradicinėmis technologijomis, pristato penkiolikos Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos švietimo įstaigų bei Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos ir gimnazijos mokiniai. Parodos organizatoriai – Marijampolės savivaldybės technologijų mokytojų būrelis ir Kultūros centras.

Parodos atidaryme dalyvius pasveikino Sūduvos gimnazijos kanklininkai, vadovaujami mokytos Rasos Slankauskienės, šiltų sveikinimo žodžių jauniesiems kūrėjams ir jų mokytojams negailėjo Kultūros centro vyriausioji specialistė etnokultūrai Ona Birutė Surdokienė.

„Pirmą kartą surengtoje „Jurgeli meistreli“ parodoje dalyvavo tik trys dalyviai, o šiemet galime pasidžiaugti, kad dalyvaujančių skaičius yra daug didesnis. Ši paroda – puiki galimybė parodyti savo kūrybinius darbus artimiesiems, draugams ir visuomenei, pademonstruoti ko padedami savo mokytojų išmokote technologijų pamokose, ką gražaus sukūrėte. Šiais metais parodoje ypač puikūs darbai pagaminti iš medžio. Parodoje taip pat galime grožėtis tautinėmis juostomis, kurios yra ir siuvinėtos, ir pintos, džiugina karpiniai, kurie yra ne tik vaizduojamojo, bet ir taikomojo meno, tačiau liūdina, kad šių metų parodoje nėra švilpynių“, – sakė parodos kuratorė O. B. Surdokienė.

Tradicinė mokinių ir mokytojų paroda „Jurgeli, meistreli“ ne tik pristato jaunųjų kūrėjų gebėjimus, tačiau joje taip pat bus atrenkami ir autoriai, kurių darbai dalyvaus respublikinėje parodoje „Sidabro vainikėlis“. Šios Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamos parodos tikslas – suteikti talentingiems vaikams ir jaunuoliams, besidomintiems liaudies daile, galimybę parodyti savo darbus  ir meninius gebėjimus, tobulinti žinias ir dailiųjų amatų įgūdžius bei varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių ,,Sidabro vainikėlio“ prizų.

Paroda ,,Jurgeli, meistreli“ Kultūros centro antrajame aukšte veiks iki balandžio 21 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti  moksleivių sukurtais darbais.

Viešųjų ryšių tarnyba

D. Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE