Pagrindinis > Dėmesio! > Trečią kartą į Marijampolę atkeliauja „Nepatogaus kino“ festivalis

Trečią kartą į Marijampolę atkeliauja „Nepatogaus kino“ festivalis

Lapkričio 11 – 14 dienomis su šūkiu „Filmai suaugusiems“ į Marijampolės kino  teatrą „Spindulys“atkeliauja „Nepatogus kinas“.  Ką tik pasibaigęs Kaune, aštuntąjį kartą vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis į Marijampolę atveža net 7dokumentinius filmus.

„Džiaugiamės, kad šiemet festivalis į Marijampolę atvyksta su programa, kuri atspindės visą festivalio temų spektrą – nuo konkursinės programos laureato iki „žaliosios“ dokumentikos, nuo asmeninių dramų iki tarptautines aktualijas atspindinčių filmų“, – teigia festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Trečią kartą Marijampolėje vykstančio festivalio atidarymui pasirinktas įspūdingas „žalias“ filmas – „Šokančių dvasių miškas“ („ForestOfTheDancingSpirits“, rež.  Linda Västrik). Ne vienerius metus Kongo džiunglių glūdumoje praleidusi režisierė pasauliui atskleidžia unikalų miško bendruomenės gyvenimą. Per kasdienius medžioklės, miško gėrybių rinkimo ritualus ir asmenines filmo herojų dramas atskleidžiamas paslaptingas Aka genties kultūrinis paveldas. Ritualai ir mitiniai pasakojimai apie miško dvasias atskleidžia harmoningą žmogaus ir gamtos ryšį, tačiau šios bendruomenės išlikimui yra kilusi grėsmė.

Festivalio uždarymui pasirinktas geriausiu šių metų festivalio filmu pripažintas režisierių iš Šveicarijos  FlorianeDevigne, FredFlorey filmas „Skalbykla“ („La clédelachambre à lessive“). „Skalbyklos“ kadrai fiksuoja įvykius, vykstančius kelių kvadratinių metrų ploto skalbykloje, įrengtoje pirmame daugiabučio namo aukšte. Filmo herojų pokalbiai pateikia išsamų Šveicarijos visuomenės ir jos paraštėse gyvenančių žmonių paveikslą. Ginčuose dėl skalbimo miltelių, švaros ir tvarkymosi taisyklių aiškėja, kad dauguma šio Lozanos daugiabučio gyventojų yra migrantai, kuriuos čia įkėlė socialinės apsaugos tarnybos. Jautriai nufilmuotame filme atskleidžiamos asmeninės filmo herojų dramos, dalijamasi svajonėmis ir geresnio gyvenimo viltimi. Šio filmo seansas kartu bus ir „Prancūzų kultūros dienų Marijampolėje“, kurios vyks lapkričio 10-23 d., renginys.

Be jau minėtų filmų, kurie atidarys ir uždarys kino festivalį, bus parodytas režisieriaus iš Olandijos JaapvanHoewijk filmas apie Huntsvilio (Teksaso valstija, JAV) griežto režimo kolonijoje vykdomą egzekuciją, pavadinimu„Egzekucijos belaukiant” („KillingTime“), į klausimą „Kaip planuojant miesto plėtrą galima spręsti socialines problemas?“ žiūrovams mėgins atsakyti „Ekomiestas Kinijoje“ („EcopolisChina“, rež. Anna-KarinGrönroos), apie Slovakijos visuomenę traumavusią bylą pasakos „Červanovos byla“ („KauzaCervanová“, rež. RobertKirchhoff), aukščiausią piktnaudžiavimą valdžia atskleis „LaipMoiseKatumbi į valdžią atėjo“ („TheIrresistibleRiseofMoïseKatumbi“, rež. ThierryMichel), o apie tai, kaip moterys dalitės (iš „neliečiamųjų“ kastos) gina savo teises, pasakos „Gulabi būrys“ („GulabiGang“, rež. NishthaJain).

„Nepatogus kinas“ yra didžiausias dokumentinio kino renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Aštuntąjį sykį vykstančio festivalio seansus nuo 2007-ųjų jau aplankė beveik 90 tūkst. žiūrovų. Šiemet festivalio programoje – per 50 Lietuvos ir užsienio kūrėjų dokumentinių filmų. Sostinėje įvyko beveik 90 kino seansų, apsilankė 12 užsienio svečių, beveik kasdien vyko diskusijos aktualiomis temomis.  Į visus festivalio seansus lankytojai gali patekti patys nusprendę, kiek verta mokėti už bilietą (įėjimas – bent vienas centas). Daugiau informacijos festivalio svetainėje www.nepatoguskinas.lt.  Įsigyti bilietus ir tuo pačiu paremti festivalį galima visose festivalio rodymo vietose valandą prieš pirmąjį seansą.

Daugiau informacijos:

Gediminas Andriukaitis, žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius, gediminas@lchr.lt,  

 8 605 12624.

Lėktuvo bilietai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE