Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > UAB “ARVI” ir ko pergalė Lietuvos Aukščiausiame Teisme

UAB “ARVI” ir ko pergalė Lietuvos Aukščiausiame Teisme

Bene 7 metus trukęs UAB „ARVI“ ir ko, Serbijos akcinės bendrovės „Univerzal Holding“, ir UAB „Sanitex“ (trijų įmonių konsorciumo) ginčas su Belgrado užsienio prekybos arbitražo teismo prie Serbijos prekybos ir pramonės rūmais buvo išspręstas 2019 m. birželio 13 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimi.

UAB „ARVI“ ir ko, proceso metu laikėsi pozicijos, kad Arbitražo sprendimas, kurio pagrindu reikalaujama 3 275 000 Eur, prieštarauja Lietuvos viešajai tvarkai, todėl negali būti priverstinai vykdomas Lietuvoje.

Lietuvos Aukščiausias Teismas 2019 m. birželio 13 d. sprendimu patvirtino UAB „ARVI“ ir ko sąžiningumą išaiškindamas, kad Serbijos privatizavimo agentūrai UAB „ARVI“ ir ko (bei UAB „Sanitex“) neturi pareigos mokėti jokių piniginių sumų. Šis sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Straipsnyje aptariamas sprendimas įrodo, kad UAB „ARVI“ ir ko ne veltui gynė pažeistas savo teises net Kasaciniame Teisme, ir nors pažeistų teisių gynimas truko 7 metus, tačiau tai nesutrukdė UAB „ARVI“ ir ko triumfuoti.

Byla Lietuvos Respublikai ypač svarbi dėl ginčo pobūdžio ir laimėjimo prieš Rusijos gigantės „Gazprom“ įtakos sferoje esančios įmonės „HIP-Azotara“, nuo kurios privatizavimo ir kilo šis ginčas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE