Pagrindinis > Dėmesio! > Užgavėnes švęskime kartu!

Užgavėnes švęskime kartu!

Ar kas galėtų šiandien įsivaizduoti Užgavėnes be kaukių ir blynų? Iš visų pašalių baisūs persirengėliai lenda – juk reikia išgąsdinti žiemą! Jos viešpatystė jau eina į pabaigą – laikas pavasarį šaukti. Todėl ir blynų reikia kuo daugiau prisivalgyti, nes Gavėniai prasidėjus mėsos į burną negalima imti. Įdomūs Užgavėnių papročiai simbolizuoja ne tik saulės sugrįžimą, bet ir tai, kad iki Velykų liko vos 7 savaitės.

O žiemą, persirengę velniais, raganomis, giltinėmis ir kitais mistiniais personažais, iš Marijampolės su dainomis, šokiais ir gardžiais blynais vysime vasario 11 d. 13 val. susirinkę Jono Basanavičiaus aikštėje. Čia jau nuo 11 val. šurmuliuos Užgavėnių kermošius, kuriame netrūks nei blynų, nei kitų gardumynų.

Kad pliku veidu žiemos neišgąsdinsi, tai jau nuo senų senovės aišku buvo, tad kviečiame Užgavėnių kaukių pasigaminti. Edukaciniai kaukių gamybos užsiėmimai „Baisią kaukę gamysiu – žiemą iš kiemo varysiu“ vyks Marijampolės kultūros centre:

vasario 1 d. 13.00-15.00 val. ir 16.00-18.00 val.,

vasario 6 d. 15.00-17.00 val.,

vasario 8 d. 14.00-16.00 val.

 Norinčius dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose prašome registruotis iš anksto mob. 8 646  34143 arba el. p. saulius.lisauskas@marijampoleskc.lt Vietų skaičius ribotas!

Marijampolės kultūros centro informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE