Pagrindinis > Naujienos > Užgavėnėse gausiai susirinkę gražiai pasidabinę marijampoliečiai nuotaikingai žiemą išvijo

Užgavėnėse gausiai susirinkę gražiai pasidabinę marijampoliečiai nuotaikingai žiemą išvijo

 

Užgavėnių šventėn J. Basanavičiaus aikštėje sekmadienį gausiai susirinkę marijampoliečiai džiaugėsi pavasarišku oru, gardžius blynus ragavo ir linksmybėmis bei gera nuotaika sprunkančią iš Sūduvos žiemą tolyn vijo.

Užgavėnių šventę šiemet rengė Laisvalaikio ir užimtumo centras. Visam šurmuliui šarmingai vadovavo Gaspadinė ir Gaspadorius, sveikinimais ir smagiu pasibuvimu šventę pagerbė Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius.

Užgavėnės neįsivaizduojamos be persirengėlių ir jų keliamo šurmulio, tad šiemet šventė sulaukė gausaus būrio išradingomis Užgavėnių kaukėmis pasirėdžiusių vaikų ir suaugusiųjų, o kas jų neturėjo galėjo jas pasigaminti ir į besilinksminančiųjų būrį įsilieti. Vaikščiojo ir mažos, ir didelės čigonės, „žydai“ ir gervės, ožiai, meškos, velniai, daktarai, giltinė, vestuvininkai, arklys ir kiti persirengėliai. Vyko Užgavėnių kaukių apžiūra, o gražiausiai buvo pamalonintos Kultūros skyriaus ir rėmėjų dovanomis.

Šventėje su visais susirinkusiais aktyviai ratelius suko Sūduvos gimnazijos moksleivių ansamblis „Klevelis“ (vadovė Danutė Klevienė), Marijampolės kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“ (vadovė Alina Kvietkauskienė), nuotaikinga liaudies muzika linksmino Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblis „Žibinyčia“(vadovas Žydrūnas Rutkauskas), kantri kapelai „Jovarai “( vadovas Albinas Venclovas) ir ansamblis Bočiai“( vadovas Jonas Zakaravičius).

Šventėn atvykusieji nepamiršo, kad reikia per Užgavėnes prisivalgyti iki soties riebaus maisto prieš ilgą gavėnią, nes iki Velykų, kovo 27 dienos, teks pasninkauti septynias savaites. Tad nuo pat ryto gausai pirko gėrybes, kurias siūlė kulinarinio paveldo puoselėtojai, noriai ragavo gardų šiupinį, spurgas, troškintus kopūstus ir kitus gardumynus, o ypač nemokamus blynus, kuriuos kepė įvairių partijų atstovai,  bei pirko malonius dirbinius, kuriuos siūlė amatininkai bei tautodailininkai.

Šventės dalyvius sočiai prisivaišinusius organizatoriai kvietė specialiuose Užgavėnių sportinėse pramogose dalyvauti: su lašininių ir kanapinių pasigalynėti ar savo stiprumą bei miklumą pademonstruoti. Varžybose dalyvavę ir sušilo, ir specialiais Sporto skyriaus paruoštais medaliais buvo apdovanoti.

Lašininis ir Kanapinis, uoliai kovodami, žiemai nuosprendį paskelbė ir jai į Sūduvą sugrįžti uždraudė. Tradiciškai daili Morė nuo ryto pasidabinusi šiemet vėl ne vieną šventėn atėjusį fotografuotis viliojo, o šventės pabaigoje, kaip ir laužas, sudegė traškėdama, žiemos negandas nusinešdama ir pavasarį pasveikindama.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE