Pagrindinis > Naujienos > Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogai stažuojasi užsienio mokyklose

Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogai stažuojasi užsienio mokyklose

Kiekvienam žmogui yra suteikiama galimybė tobulėti, todėl ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokytojai, laimėję „Erasmus+“ programos mobilumo projektą KA1, semiasi žinių ir dalinasi savo patirtimi stažuodamiesi projekte dalyvaujančiose Europos mokyklose. Pedagogai maksimaliai stengiasi pasinaudoti proga pasisemti patirties, pasidalinti bei panaudoti gautas žinias.

Pirmoji pedagogų išvyka buvo į Londoną, Oxford House College privačią mokytojų mokymo mokyklą, kurioje įgyti mokytojo kompetencijos bei CELTA ir DELTA sertifikatus atvyksta mokytojai iš viso pasaulio. Šioje įstaigoje taip pat mokosi viso pasaulio žmonės, norintys išmokti anglų kalbos.

Net du vizitai buvo numatyti į šią švietimo įstaigą. Anglų kalbos mokytojos Daiva Veselgienė ir Indrė Kiškienė, pradinių klasių mokytoja Gitana Kalinauskienė vyko į „Kūrybinės metodologijos“ kursus, kuriuose mokėsi skirtingų metodų kalbų mokymui, užduotimis paremto mokymosi gudrybių, leksinio metodo, taikė eksperimentinę praktiką, sužinojo, kaip patikrinti mokinių suvokimą. Išduoto kursų baigimo pažymėjimo mokytojoms priede yra pabrėžiama, jog jos entuziastingai dalinosi patirtimi, mokėsi iš kitų, buvo atviros naujovėms ir praktikoms.

Anglų kalbos mokytoja Odeta Grrušelionienė ir mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė vyko į „Profesinio tobulėjimo“ kursus, kuriuose mokėsi pritaikyti darbe autentišką medžiagą, mokyti vaikus dalyko per kultūros pažinimą, literatūrą plačiai naudojant informacines technologijas, taip pat sėmėsi patirties, kaip išsiversti pamokoje visai neturint mokymo(si) medžiagos bei išteklių.

Pradinių klasių mokytojos Irena Šverčiauskienė, Gražina Vencienė ir anglų kalbos mokytoja Vilma Lišauskienė lankėsi Danijoje, Risingskolen mokykloje Odensėje. ReMida organizacijoje pedagogės susipažino su metodais, naudojamais lankytose mokyklose, mokyklų darbo tvarka, turėjo galimybę stebėti pamokas, pasikalbėti su mokytojais bei mokiniais. Mokytojų pažintį su Danija praturtino kultūrinės kelionės po Nyborgą, Odensės miestą, Funen salos pietus.

Etikos mokytoja Jolita Žukelienė  ReMidoje lankė kursus tema „Vaikas ir 100 kalbų“, mokėsi kūrybiškai dirbti pamokoje kuriant gražesnes ir įdomesnes mokymosi aplinkas.

Biologijos mokytoja Rita Dijokienė bei geografijos mokytoja Nijolė Birštonienė stažavosi Barselonoje, kur dalyvavo kursuose „Lyderystės meno tobulinimas“. Pedagogės mokėsi efektyviai dirbti grupėse, sužinojo, kaip lyderystės principus pritaikyti klasėje bei darbe su kolegomis. Mokytojos taip pat dalyvavo ir mokyklose vykusiuose renginiuose, pamokose, stebėjo ispaniškos mokyklos darbą.

Ne tik žinių parsivežė mokytojai ir administracijos vadovai. Pedagogai taip pat pamatė kultūrinius šalių skirtumus, palygino savo ir užsienio kolegų darbo metodus, pasisėmė gerumo, supratingumo, tolerancijos.

Mūsų projektas dar tik įsibėgėjo, o įgytos žinios sklinda žaibo greičiu. Mokytojai ruošiasi skleisti gerąją patirtį Marijampolės miesto bei rajono kolegoms, dalinasi vieni su kitais naujomis idėjomis ir dėkoja ŠMPF už suteiktą galimybę dalyvauti Erasmus+ programoje ir įgyvendinti savo svajones.

Odeta GRUŠELIONIENĖ

Marijampolės R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE