Pagrindinis > Naujienos > Vaizdo stebėjimo kameros savivaldybės administracijos direktoriaus akimis

Vaizdo stebėjimo kameros savivaldybės administracijos direktoriaus akimis

Vasara – atostogų metas, todėl kartais ir man kyla pagunda išeiti vasaros atostogų ir neberašyti „Penktos dienos“ skilčiai. Kadangi esu be galo jus, mieli skaitytojai, ir save gerbiantis skiltininkas, tad neturiu tokios prabangos kaip atostogos, nors, ypač vasarą, mažai kas teįvyksta ir mažai kas būna verta jūsų dėmesio.

Pakalbėkime apie vaizdo kameras. Nors ne, pirmiausiai pakalbėkim apie tai, kokias knygas skaito Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis. Kad direktorius skaitęs Džordžo Orvelo romaną „1984“, prisipažino pats, reikia tikėtis, jog yra skaitęs ir to paties autoriaus „Gyvulių ūkį“, kuris, man rodos, užimant tokias pareigas, turėtų būti labai aktualus. Trumpiau pasakius, „Gyvulių ūkis“ turėtų būti direktoriaus darbo stalo knyga. Reikia pripažinti ir pasidžiaugti, kad ponas Karolis skaito gerą literatūrą ir todėl galime būti ramūs, žinodami, iš kokios literatūros jis semiasi įkvėpimo savo „Facebook“ įrašams.

Dabar jau galime pereiti ir prie kamerų. Tiksliau, prie vaizdo kamerų ir administracijos direktoriaus Karolio Podolskio geros literatūros įkvėptos „Facebook“ įrašo citatos: „Turbūt ne vienam,  skaičiusiam Orvelo „1984“ kilo asociacija su šiuo kūriniu matant Marijampolėje naujai diegiamą modernių vaizdo stebėjimo kamerų tinklą. Tačiau, kitaip nei garsiajame anglų rašytojo romane, šios 52 skaitmeninės kameros, galinčios priartinti vaizdą net 36 kartus, nebus skirtos informacijos apie žmones rinkimui ar kitokiam siekiui kištis į žmogaus privatumą”.

Ponas Karolis yra neteisus. Net labai neteisus. Apie kokį privatumą galima kalbėti šių dienų pasaulyje? Savo noru privatumą jau seniai esame atidavę visokiems googlams, facebookams ir kitokioms medijoms bei verslams. Didelę savo privatumo dalį esame patikėję valdžiai, o ji kasdien vis godžiau nori jos dar didesnės. Stebėjimo kameros yra gerai, taip, jos didina saugumą, nekvestionuoju jų būtinumo ir naudingumo. Tačiau. Paprastai visi, net labai geri ir nekalti dalykai turi šalutinį poveikį. Taip ir su vaizdo stebėjimo kameromis. Atidavę savo saugumą į jų rankas, neišvengiamai atiduodame ir didelę dalį savo privatumo. Todėl lygiai taip pat neišvengiamai, ponas Karoli, yra renkama ir informacija, juk vaizdo kamerų užfiksuota vaizdo informacija tam tikrą laiką yra saugoma, esant reikalui (arba nebūtinai, kas galėtų paneigti) peržiūrima, todėl gal nereikėtų kalbėti apie neliečiamą žmonių privatumą nekaltos avelės akimis.

Niekas pasaulyje nevyksta be priežasties. Vaizdo stebėjimo kameros irgi neatsiranda be priežasties. Net neabejoju, kad kada nors, ilgai laukti tikrai neteks, vieną gražią dieną net kiekvienas kiekvieno kiemo šuo žinos, jog jį stebi Didysis Brolis iš Orvelo romano „1984“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE