Pagrindinis > Naujienos > „Vieversiukas“ plečiasi ir jau laukia pirmokėlių!

„Vieversiukas“ plečiasi ir jau laukia pirmokėlių!

„Per meną ir atsakomybę – į asmenybę!“ – su tokiu kredo nevalstybinis lopšelis-darželis „Vieversiukas“, įsikūręs Mokolų kaime (Marijampolės sav.), gyvuoja jau beveik dešimt metų (šią apvalią sukaktį minės šių metų gruodžio mėnesį). Ne tik gyvuoja, bet ir plečiasi – kuria pradinę mokyklą, kuri glausis prie darželio! Ankstyvojo kryptingojo ugdymo sistemomis – ugdant su meile ir nuoširdumu bei įtakojant visapusišką vaiko, kaip asmenybės, brandą per meną (muziką, dailę, vaidybą, šokį…) –  grindžiamas kasdienis darželio darbas, orientuotas į visų vaiko talentų išsiskleidimą, jau atnešė ir tebeneša savo vaisius: vaikučiai ne tik su džiaugsmu lanko darželį, bet ir išėję iš jo į mokyklas džiugina puikiais rezultatais.  

Viskas prasidėjo nuo kūdikių iki gimimo ir po muzikinio ugdymo asociacijos

Lopšelio-darželio įkūrėja ir direktorė Jolita ELSHORBGY, apžvelgdama visą nueitą kelią, pastebi, jog visur lydėdavę dėsningumai, o kiekviena nauja veikla buvusi ne kas kita kaip ankstesnės veiklos tąsa.   

1998 m. Jolita įkūrė kūdikių iki gimimo ir po muzikinio ugdymo asociaciją. Buvo ji dar  muzikos ir teatro akademijos studentė, kai žurnale „Muzikos barai“ rado informacijos, jog vienas JAV gubernatorius skyrė 100 tūkstančių dolerių dar negimusių kūdikių muzikiniam ugdymui. Informacija sudomino, tad ėmė ieškoti daugiau žinių. Tiesa, tuo metu tai nebuvo labai paprasta: Lietuvoje tuo niekas neužsiėmė, netgi nebuvo tai priimtina čia, tačiau Jolita rankų nenuleido, rado pakankamai literatūros užsienio kalba, net susisiekė su patyrusiais šios srities specialistais taip pat iš užsienio. Žinios plėtėsi taip, kad jau galėjo jas taikyti praktiškai.  Pamažu Jolita pradėjo vesti nėščiosioms pamokas Kaune, dirbti su kūdikiais. Viskas puikiai pasiteisino! 1999 m., atsikėlusi gyventi į Marijampolę, įkūrė muzikinio ugdymo studiją, taip pat dirbo su nėščiosiomis ir mažučiais vaikais, turėjo vienu metu net 104 „studentus“! Taip pat parašė knygą „Meninio ugdymo įtaka asmenybės brandai“, kurią išleido 2005 m. Patenkintos Jolitos metodika ir užsiėmimais vaikučių mamytės, pradėjo garsiais svajoti apie šios veiklos tąsą: „O ką jei tokį darželį įkūrus, jei šią metodiką vaikų darželyje taikyti?“

2010 m. žodis tapo kūnu, ir vaikučiams atvėrė duris „Vieversiukas“. Darželis dvejus metus veikė daugiabutyje, o 2012 m. atsikėlė į čia. Lopšelio-darželio vieta prie pat miesto esančiame kaime pasirinkta ne atsitiktinai. Tyla, ramybė, ekologija… Netgi darželiui pavyko nusipirkti namą, turintį labai charakteringą praeitį: čia būdavo vaikų susirinkimo vieta,  mažiausiai 15 jų čia vis burdavosi pabendrauti.

Šiuo metu įstaigą lanko 16 vaikų I aukšte nuo 4 iki 7 metų (mišrios grupės) ir 12 II aukšte nuo 1,5 m. iki 3 metų. Vaikai iš Marijampolės, aplinkinių kaimų. „Grupėse mažai vaikų, auklėtojos turi meninį išsilavinimą, gali su vaiku dirbti individualiai, – džiaugiasi direktorė. – Tad kiek vaikas pajėgus paimti, tiek ir gauna, mat sudarytos visos galimybės visus vaiko gebėjimus atskleisti. O svarbiausia – čia diegiamos žmogiškumo vertybės, vaikučiams skiepijama nuoširdi pagarba kitam žmogui“.

90 proc. buvusių darželio auklėtinių mokyklose būna pirmūnai, jie iš čia išeina „užnorinti veikti“, tad pradinių klasių mokytojai juos giria.

 „Vieversiukų“ kasdienybė ir šventės

Vaikučiai čia kasdien ugdosi, dainuoja, groja, šoka, vaidina, piešia, kūrybinėje veikloje išbando senąsias ir moderniąsias bei netikėtas naująsias technologijas, klausosi pasakų, mokosi eilėraštukų, mankštinasi. Sveikatinimu rūpinasi darželio kineziterapeutė, Beje, vaikų sveikatai skiriamas ypatingas dėmesys. „Sloga yra taip pat liga, – teigia direktorė, – tad vaikai tik visiškai sveiki čia būna, kad vienas kito neužkrėstų. Taigi ko galime išvengti, išvengiame.“

Vaikai čia valgo šviežią ekologišką darželyje pagamintą maistą, žaidžia su ekologiškais, mediniais ir rankų darbo žaislais, kartu su patyrusiomis auklėtojomis ir mokytojomis, kurios savo darbe naudoja naujausias metodikas. Per muziką ir dailę (būna čia ir darbo su moliu pamokėlės) atskleidžiama vaiko asmenybė. Visose amžiaus grupėse meninė veikla pagal vaikų galimybes integruojama su teatru, tautodaile, literatūra, muzika.

Darželyje vyksta ir ankstyvosios anglų kalbos pamokėlės. Ir, kaip minėta, prioritetas skiriamas individualiam  mokymui, kuris vaikams labai reikalingas.

Susiformavęs labai glaudus ryšys su tėveliais, kurie ne tik aktyvūs kasdienybės ritme, bet ir per šventes. O švenčių „Vieversiukyje“ netrūksta, tik jos čia švenčiamos kiekvieną kartą vis kitaip (štai, pavyzdžiui, Kalėdų senelio pernai vaikučiai ieškojo miške…) – jokių šablonų čia nėra ir negali būti. Iš tradicinių renginių galima paminėti Velykinės vyšnios puošimą bei Vieversėlio dienos minėjimą.  

Nuo rugsėjo 1 d. duris atvers ir pradinė mokykla „Vieversiukas“!

Kaip minėta, nuo rugsėjo čia veiks pirma pradinės mokyklos klasė (prašymai jau priimami!). Čia vaikų laukia visapusiškas ugdymas, mokykla dirbs nuo 7.30 val, iki 17.30 val., taigi pirmokučiai pamokas galės paruošti su kvalifikuotų specialistų pagalba. 10 valandų per parą čia jie gyvens: mokysis, žais, bendraus. Kadangi klasėje ne daugiau kaip 12–14 mokinių, prioritetas – individualus ugdymas.  

Pradinėje mokykloje bus teikiamas visus Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikalavimus ir programas atitinkantis pradinis ugdymas, nuo 1-os klasės bus mokoma šių dalykų: dorinio ugdymo (tikybos ir etikos), lietuvių k., užsienio k. (anglų k.), matematikos, informacinių technologijų, pasaulio pažinimo, muzikos, dailės ir technologijų, fizinio ugdymo.

Pradinės mokyklos mokytoja metodininkė, turinti kvalifikuotą patirtį, Irutė Makackienė, dirbusi ir Marijampolės Žaidimų sporto mokykloje šachmatų trenere mokytoja, atstovauja Marijampolės miesto šachmatų komandai, kuri yra daugkartinė  čempionė ir prizininkė įvairiose šachmatų varžybose. Mokytoja dalyvavusi ir tarptautiniuose mintino skaičiavimo konkursuose. Jos buvę mokiniai įvairių  konkursų, prizininkai ir daugelio kitų renginių dalyviai. Mokytoja groja ir akordeonu. Kūrybiniai darbai ir kūrybiniai sprendimai yra neatsiejama dalis mokytojos ugdymo procese.

Mokyklėlėje bus turtinga ir popamokinė veikla: įvairių menų (muzikos/šokio/dailės/molio), šachmatų, mintino skaičiavimo, sporto-sveikatinimo, informacinių technologijų.

Mokyklos baldai atitinka visus pradinės mokyklos standartus, dizainas sukurtas kvalifikuotų Lietuvos ir užsienio specialistų pagal specialų vienetinį užsakymą, o maitinami mokiniai bus 3 kartus per dieną (pietūs/pusryčiai/vakarienė).

Mokyklėlėje bus nuolatinis bendradarbiavimas su įvairių sričių specialistais: psichologais, logopedais…

Mokyklos credo – visapusiškos asmenybės ugdymas!

Mokslas mokamas. 25% nuolaida suteikiama Nevalstybinį lopšelį-darželį „Vieversiukas“ lankiusiems vaikučiams.

Pradinės mokyklos adresas: Marijampolė, Mokolų km., Ąžuolų g. 32 (šalia Nevalstybinio lopšelio-darželio „Vieversiukas“).

Nuotraukos iš Nevalstybinio lopšelio-darželio „Vieversiukas“ archyvo.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE