Pagrindinis > Naujienos > Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis paliko pareigas

Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis paliko pareigas

Liepos 16 d. Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedros dekanas Vytautas Gustaitis aukojo paskutines šventas Mišias, taip palikdamas šį postą jo pareigų perėmėjui Virginijui Gražulevičiui.

1989 m. rugsėjo 13 d., per patį Atgimimo pakilimą, Vytautas Gustaitis vyskupo Juozo Žemaičio buvo paskirtas Vilkaviškio vyskupijos Vilkaviškio klebonu ir dekanu.

Čia jo laukė istorinė misija – iš griuvėsių prikelti ir atstatyti Vilkaviškio katedrą. Už nuopelnus Vilkaviškio kraštui dekanas V. Gustaitis pelnė ne tik dvasininko, bet ir piliečio garbingus vardus: prelatas, kanauninkas, Vilkaviškio garbės pilietis.

Aukodamas atsisveikinimo su pareigomis Šv. Mišias, dekanas dėkojo Dievui, tėvams, mokytojams, parapijiečiams už kartu atstatytą Katedrą. Savivaldybės meras Algirdas Neiberka linkėjo: ,,Visų vilkaviškiečių vardu linkiu Dievo malonės, sveikatos, neblėstančios energijos bei toliau dalyvauti Vilkaviškio parapijos gyvenime.“

Dekanas, dabar emeritas, altarista, atsidėkodamas bažnyčios geradariams, irgi įteikė įspūdingas dovanas: vitražus, paveikslus su šalies simbolika.

Ievos Šlivinskienės nuotraukose – dekano Vytauto Gustaičio atsisveikinimo su pareigomis akimirkos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE