Pagrindinis > Naujienos > Vilkaviškyje demaskuota itin didelė požeminė kanapių auginimo laboratorija

Vilkaviškyje demaskuota itin didelė požeminė kanapių auginimo laboratorija

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai šių metų kovo 14 dieną aptiko slaptą ir profesionaliai įrengtą kanapių auginimo laboratoriją Vilkaviškio mieste.

 Gyvenamojo namo pagalbinės paskirties pastate po žeme įrengtoje itin didelėje kanapių auginimo laboratorijoje buvo auginami 207 kanapių augalai.

 Požeminė laboratorija ypatinga savo įrengimu – vienoje pilnai termoizoliuotoje patalpoje buvo auginami dideli kanapių augalai. Kitoje, taip pat termoizoliuotoje patalpoje, vyko naujų kanapių augalų auginimo procesas – taip, kaip įtariama, užtikrinant nepertraukiamą laboratorijos veiklą. Laboratorijai reikalinga elektros energija nebuvo naudojama iš elektros tinklų infrastruktūros, o buvo gaminama atskirame pastate įrengtoje garso izoliacinėje patalpoje sumontuotu galingu dyzeliniu generatoriumi. Laboratorijos ir elektros gaminimo patalpose buvo sumontuoti specialūs filtrai, kurių paskirtis buvo sulaikyti augalų į aplinką skleidžiamą specifinį kvapą.

 Kratos metu, įtariamojo gyvenamosiose bei pagalbinėse patalpose buvo rastas labai didelis kiekis – apie 4 kilogramai laboratorijoje nuskintų, apdorotų bei išdžiovintų kanapių. Taip pat rasta apie 15 tūkst. eurų grynųjų pinigų suma.

 Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Vilkaviškio gyventoją sulaikė įvykio vietoje.

 Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir dėl didelio kiekio kanapių auginimo, pagal BK 260 str. 3 d. ir 265 str. 1 d.

 Tyrimui vadovauja bei jį kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

 Kauno apygardos prokuratūros prokuroro prašymu ir teismo sprendimu įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE