Pagrindinis > Naujienos > Viltenis Dzemijonas: konkursai, projektai praeina – muzika lieka

Viltenis Dzemijonas: konkursai, projektai praeina – muzika lieka

 

Daugelis nė neįtartų, kad šis vaikinukas iš Marijampolės yra tiesiog paprastas septintokas iš Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos. Tačiau iš savo bendraamžių jis išsiskiria tuo, kad sužavėjo net patį atlikėją Marijoną Mikutavičių. Kaip jis tai padarė? Ogi dalyvaudamas grandioziniame TV3 televizijos projekte „Lietuvos talentai“. Audringai scenoje brazdinęs gitarą bei ritmingai mušęs būgnus pagal garsios britų grupės „Led Zeppelin“ bei amerikiečių „Green Day“ kūrinius, Viltenis pelnė žiūrovų simpatijas ir pateko į geriausiųjų dešimtuką. Šiandien jis teigia, kad savo dalyvavimą „talentuose“ jis jau primiršęs, nors ir dažniau susilaukia dėmesio iš aplinkinių. Kaip jis pasakoja, didelių pokyčių ir neįvyko, todėl dideliuose šlovės spinduliuose nesimaudo. „Mūsų savaitei“ pavyko pakalbinti Viltenį ir sužinoti, kaip jis atrado muziką, kokiomis nuotaikomis jis gyvena šiandien, kaip jam sekasi mokykloje bei kokių planų turi ateičiai.

Anketą į „Lietuvos talentus“ užpildė pats

Vilteniui scena nėra svetima. Jaunasis atlikėjas, be pasirodymo „Lietuvos talentuose“, yra dalyvavęs jaunųjų talentų konkurse „Vunderkindai“ bei prieš kelerius metus grojęs LNK projekte „Supermiestas“. Pastarajame jis kartu ruošėsi ir grojo su grupe „Rebelheart“. Paprastam žiūrovui stebėti grojantį devynmetį su gan žinoma Lietuvoje roko grupe neįprasta, tačiau pats Viltenis, lygindamas tai su vėliausiu pasirodymu „talentuose“, nelaiko prasmingu savo gyvenimo įvykiu. Tačiau būtent po pasirodymo „Supermieste“ Viltenį pastebėjo Lietuvoje žinomas aktorius, choreografas Gytis Ivanauskas, kuris pakvietė vaikinuką suvaidinti „Laiko“ personažą bei sugroti mušamaisiais jo pastatytame spektaklyje „Marko (Kavolių kabaretas)“. Be to, būdamas 10 metų su grupe „GeorgeMo&TeensinBlues“ 2012 metais dalyvavo „Suwalki Blues Festival“ Lenkijoje.

Užpildyti „Lietuvos talentų“ anketą Viltenis nusprendė pats: „Pamačiau reklamą, pagalvojau – o kodėl gi ne?“ Pasiruošimas atrankai bei vėlesniems pasirodymams užėmė nemažai laiko, dėl jų jis praleido didžiąsias metų šventes – Šv. Kalėdas bei Naujuosius. Tačiau, kaip jis sako, visa tai atsipirko gražia patirtimi. Charizmatiškai scenoje atlikęs pasirodymus, lydimas didelio pasitikėjimo savimi, jaunasis atlikėjas pelnė tiek komisijos, tiek žiūrovų palankumą, taip patekdamas į superfinalą. Paklaustas, kaip aplinkiniai vertino jo pasirodymą projekte, Viltenis neslėpė: buvo labai teigiamų atsiliepimų, bet buvo ir tokių, kurie nesidžiaugė atlikėjo sėkme. Visgi vaikinas džiaugiasi, kad prasiplėtė pažįstamų žmonių ratas, o jis tapo labiau atpažįstamas. Po pasirodymo Viltenis sulaukė nemažai dėmesio: jį sveikino mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė, mokytojai, klasės draugai, artimieji. Paklaustas, ar po dalyvavimo projekte sulaukia pasiūlymų groti, Viltenis nedvejodamas atsakė, kad niekas nepasikeitė, viskas liko taip, kaip ir anksčiau.

Natas atpažįsta iš klausos

Muzika Viltenį lydi nuo pat mažumės. Jo tėtis muzikuoja, todėl nenuostabu, kad Viltenis tai perėmė iš jo. Tėtis, anksčiau pats grojęs būgnais, truputėlį moka groti ir gitara, taigi dažnai pažarsto patarimų pačiam Vilteniui. Visgi, kaip teigia pats vaikinas, jis esąs labiau savamokslis, daugiausiai grojantis iš klausos. „Pirmus būgnus pradėjau konstruoti iš kibirų būdamas trejų metų, o tikruosius  gavau būdamas septynerių. O štai prieš keletą metų gavau ir gitarą“, – sako jis.  Viltenis teigia pradėjęs mokytis nuo pačių paprasčiausių akordų, o paskui, pramokęs geriau mušti būgnus bei zirzinti gitara, pradėjo groti žinomų užsienio roko grupių populiariąsias dainas. Štai, per pirmąjį pasirodymą „talentų“ konkurse jis atliko grupės „Led Zeppelin“ kūrinį „Rock‘n‘Roll“, po kurio komisijos narys Marijonas Mikutavičius neteko amo. „Šiuo metu man šių abiejų instrumentų visiškai pakanka“, – paklaustas, ar neplanuoja imtis dar kokio kito muzikinio instrumento, vaikinukas atsakydamas neslėpė, kad šiuo metu jis labiau susikoncentravęs ties gitara, bet ir pabrėžė, kad būgnų jokiu būdu neapleis.Viltenis sako esąs sukūręs keletą muzikinių kūrinėlių, tačiau kol kas jų niekur neviešina. Jis mieliau groja jam labiausiai patinkančių žinomų grupių „Nirvana“, „Red Hot Chilli Peppers“, „Sex Pistols“, „Royal Blood“, „Millencolin“ bei daugelio kitų melodijas.

Nors „talentų“ konkursas jau seniai pasibaigęs, Viltenis nesėdi vietoje. Šiuo metu jis kartais  groja su merginomis grupėje „Sound Effects“. „Nuolatinių repeticijų nedarome, pasirepetuojame prieš pradėdami koncertuoti. Koncertuojame nedažnai, tačiau vienu metu buvo taip, kad ištisas dvi savaites grojome“, – sako jis. Vaikinukas teigia, kad šiuo metu negali pasigirti dideliu bendraminčių ratu, su kuriais galėtų susitikęs kartu paimprovizuoti. Nors ta pačia veikla užsiimančių pažįstamų jis ir turi, su jais groja labai retai.

„Moksliuku“ savęs nevadina

Viltenis – ne vienintelis savo šeimoje užsiimantis muzika. Pasak jo, šeimoje muzikuoja visi, nors mažosios sesutės gebėjimai dar nespėjo atsiskleisti. Kelerius metus jo tėveliai ir vyresnis brolis taip pat muzikavo savo malonumui. Viltenis teigia, kad jis, kaip ir brolis, yra melomanas. Brolis, kaip ir Viltenis, groja gitara, tačiau tobulėti toliau neketina.

Viltenio polinkis muzikai turi gilias šaknis giminėje. Nors iš tėčio pusės muzikantų buvo nedaug, tačiau mamos tėtis dainavo chore ir buvo labai artistiškas žmogus. Paklaustas, ar tenka kartu groti visiems šeimos nariams, Viltenis atsako, kad tai įvyksta gana retai, nebent mėgėjiškai jis groja kartu su tėčiu.

Šiuo metu Viltenis lanko septintą klasę Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje. Anot jo, jis nėra „moksliukas“. „Šiuo metu sekasi visai neblogai, bet šiaip trimestrų vidurkis kartais svyruoja“, – sako jis. Viltenis juokaudamas teigia, kad mėgstamiausia pamoka yra kūno kultūra. Jis tvirtina, kad labiausiai jam patinka humanitariniai mokslai. Patinka ir matematika, tačiau jos mokytis sekasi sunkiau. O kalbėdamas apie laisvalaikį, jis omenyje turi ne vien tik muziką. „Daugelis mano, kad visas mano laisvalaikis – tiktai būgnai ir gitara. Tai netiesa, nors šaltuoju metų laiku dažniausiai prie jų ir praleidžiu laisvalaikį. Atėjus vasarai, išsitraukiu dviratį, mėgstu žaisti krepšinį bei futbolą, na, o didžiąją dalį laisvalaikio praleidžiu su draugais“, – šypteli vaikinukas.

Kalbėdamas apie ateities planus, Viltenis viliasi, kad suburs savo muzikos grupę bei plės jos veiklą: norėtų leisti albumus, koncertuoti įvairiuose festivaliuose.

Viltenis norėtų padėkoti tėveliams, draugams ir visiems, palaikiusiems jį „Lietuvos talentuose“.

Paulius KULBIS

Asmeninio Viltenio Dzemijono albumo nuotraukos.

Viltenis su LR Prezidente ir kitais konkurso  "Vunderkindai" dalyviais. Grojame! Su grupe "George Mo & Teens in Blues". Viltenis muzikuoja su tėčiu. Viltenis Dzemijonas. Scenoje – Viltenis! Festivalyje Lenkijoje. Festivalyje Lenkijoje. Scenoje – Viltenis! ("Vunderkindų" konkurse).  Su grupe "Rebelheart" projekte "Supermiestas". jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Viltenis Dzemijonas: konkursai, projektai praeina – muzika lieka

  1. Nerealus vaikinukas. Toli eis, matosi aiškiai. Vilteni, linkiu tau gero kelio, plataus skrydžio ir išsipildančių svajonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE