Pagrindinis > Dėmesio! > Visą rugsėjį mokiniai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų

Visą rugsėjį mokiniai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų

Naujų mokslo metų pradžioje didžiausia šalies gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir Marijampolės savivaldybė kviečia pasirūpinti vaikų saugumu keliuose ir gatvėse, o vairuotojus ragina vairuoti saugiau ir atidžiau.

Š. m. rugsėjo 1–30 dienomis AB „Lietuvos draudimas” rengia saugaus eismo akciją „Apsaugok mane”. Prie šios jau septynioliktus metus vykstančios saugaus eismo akcijos, kaip ir kasmet, prisijungė ir Marijampolės savivaldybė. Marijampolės savivaldybės administracija ir AB „Lietuvos draudimas“ pasirašė susitarimą dėl savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų akcijos „Apsaugok mane“ metu. Marijampolės savivaldybė savo lėšomis specialiu akcijos ženklu „Apsaugok mane“, įspėjančiu apie gatvėje vaikams kylantį pavojų, iki rugpjūčio 25 d. pažymėjo 20 pėsčiųjų perėjų ir sankryžų prie 12-os bendrojo ugdymo mokyklų.

Visą rugsėjo mėnesį visi Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai yra apdrausti „Lietuvos draudimo“ Asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais, jei jie atsitiktų pėsčiajam (pėsčiaisiais pagal sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu) moksleiviui eismo įvykio metu.

Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje. Ją pradėjo Vilniaus miesto savivaldybė ir didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. Vėliau prie akcijos prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Nuo 2010 m. „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus pėsčiuosius mokinius šalies keliuose ir gatvėse visą rugsėjo mėnesį.

„Lietuvos draudimas“ primena, kad mokinių asmens draudimas automatiškai galios visiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu. Jo suma vienam vaikui šiemet sieks 5 tūkst. eurų. Jei pėsčiasis mokinys rugsėjo mėnesį pateks į avariją, jo tėvai ar globėjai apie įvykį turi pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklauso nuo patirtų sužalojimų ir yra proporcingas draudimo sumai.

Šia gražia akcija AB „Lietuvos draudimas” siekia atkreipti visuomenės dėmesį į mokinių saugumą, eismo saugumo problemas ir skatinti bendruomenės atsakomybę. „Kiekvieną rudenį šalies miestų ir miestelių gatvėse padaugėja jaunųjų eismo dalyvių. Kai kuriems jų – tai pirmi savarankiški žingsniai keliaujant į mokyklą ar skubant iki autobuso stotelės. Tokiu metu atidžiai ir apgalvotai kelyje turėtų elgtis visi eismo dalyviai. Juk atsargumas gėdos nedaro, o kai kuriose situacijose vieno eismo dalyvio atidumas gali tapti kito išsigelbėjimu“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Sūduvos skyriaus vadovė Jurgita Sluoksnaitienė. Vairuotojai, valdantys padidintos rizikos transporto priemones, būdami kelyje turėtų pagalvoti ne tik apie savo, bet ir apie pėsčiųjų veiksmus. Anot skyriaus vadovės J. Sluoksnaitienės, ypatingą dėmesį vairuotojai turėtų skirti jauniesiems eismo dalyviams, kurie ne visada apgalvoja savo veiksmus gatvėje ir tam tikrais atvejais yra linkę pasielgti spontaniškai.

Marijampolės savivaldybės administracija taip pat prašo įstaigų vadovus ir mokytojus mokymo įstaigose organizuoti tėvų ir globėjų susirinkimus, kurių metu skatintų tėvus pasirūpinti savo vaikų ir globotinių saugumu: perkant vaikams viršutinius rūbus (striukes, batus), kuprines, juos pirktų tik su atšvaitais, neišleistų vaikų į gatvę, jei neturi atšvaito ar kito šviesą atspindinčio daikto, parodytų vaikams saugiausią maršrutą, kaip nuvykti į mokyklą, neatsižvelgiant į tai, kad pasirinktas maršrutas nebus pats trumpiausias, bei atkreiptų vaikų dėmesį į ausinukų ir mobiliųjų telefonų naudojimą, nes pėsčiasis, sutelkęs dėmesį į išmanųjį telefoną, dažnai negirdi atvažiuojančio automobilio ir nespėja jo pastebėti.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE