Pagrindinis > Regione > Kultūra > Prasidėjo festivalis „Marijampolė music park“

Prasidėjo festivalis „Marijampolė music park“

 

Marijampolėje prasidėjo trečiasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė music park“. Ketvirtadienio vakarą Poezijos parke klausytojai turėjo progą pasimėgauti muzikine programa „Arte Operette“, kuriame pirmą kartą marijampoliečiams pasirodė atlikėja sopranas Viktorija Kaminskaitė, jau šešiolika metų daranti operos solistės karjerą Leipcigo mieste Vokietijoje, ir tenoras vokietis Paulas Kaufmanas (Paul Kaufmann), griežė M. K. Čiurliono styginių kvartetas, vedamas primarijaus Jono Tankevičiaus.

Festivalio atidarymo koncertą pradėjo jo organizatorė pianistė Eglė Kasteckaitė, prisipažinusi, kad labai pasiilgo nuo praėjusios vasaros Marijampolės publikos, kurią aukštai vertina dėl sugebėjimo klausyti ir suteikti atlikėjui puikų atsaką. Trečiąjį vasaros muzikos festivalį atidaryti garbė buvo suteikta Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojai Irenai Lunskienei. Ji sveikino susirinkusius marijampoliečius, dėkojo festivalio organizatorei ir atlikėjams, kurie paruošė Marijampolei originalius pasirodymus. „Kas gali būti nuostabiau už gražią gamtą, puikią muziką! – sakė mero pavaduotoja I. Lunskienė. Tuo labiau, kad šešių koncertų festivalio ciklas Marijampolės žmonėms ir miesto svečiams dovanojamas. Festivalį organizuoja VšĮ „Sol artis“ ir Marijampolės savivaldybė, be savivaldybės jį remia Lietuvos kultūros taryba bei privačios kompanijos.

Pirmajame koncerte skambėjo arijos iš žinomų operečių ir operų, Johano Štrauso valsai ir kiti kūriniai.

„Lietuva plius“– tokiu originaliu šūkiu pasitinka klausytoją šių metų festivalis. Koncertuose pasirodys tarptautiniai tandemai – „Lietuva+Vokietija“, „Lietuva+Ukraina“, „Lietuva+Latvija+Estija“, „Lietuva+Belgija“. Be jau minėtų Vokietijoje pagrindinius vaidmenis kuriančios dainininkės Viktorijos Kaminskaitės ir įstabaus jos scenos partnerio tenoro Paulo Kaufmano iš Vokietijos, artimiausiuose koncertuose pasirodys ukrainiečių duetas ir scenoje, ir gyvenime – vokalistė Katiko Purtseladze ir pianistas Pavel Ignatyev, perkusijos virtuozas Arkadij Gotesmann, pianistas Dimitrij Golovanov ir latvių bei estų džiazo meistrai – saksofoninkas Deniss Paschkevich ir kontrabosininkas Heikko Remmel, belgų gitaristas Chris Ruebens ir orkestras „Senoji CAMERATA“ (vad. V. Čepinskis). Baigiamajame koncerte rugpjūčio 31 d. žiūrovai išvys ir jaunuosius Marijampolės muzikos mokyklos talentus, respublikinių konkursų laureatus – Povilą Stankų (trimitas) ir Kasparą Šerpytį (violončelė). Koncertai vyks neįprastose, bet geru vasaros oru palankiose vietose – Vytauto ir Poezijos parkuose, Kačių kiemelyje. „Kviečiame kartu praleisti paskutinius vasaros vakarus – romantiškus ir nepakartojamus, žvaigždėtus ir ramius, gaivališkus ir vis dar saulėtus, skambančius ir stebinančius nuostabiuose Marijampolės miesto parkuose. O Jūsų vis dar laukia muzikiniai siurprizai, netikėtos koncertų koncepcijos ir sprendimai bei kiti „džiaziniai-poetiniai-muzikiniai-šokiniai“ netikėti potyriai. Jei Jūs nusiteikę eiti nepažintais Marijampolės miesto kultūriniais takais, mums pakeliui…“, – sako festivalio organizatorė ir meno vadovė, vilnietė pianistė E. Kasteckaitė.

Viešųjų ryšių tarnyba

Festivalio organizatorių nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE