Pagrindinis > Naujienos > „Voveriai 2016” – sporto šventė mažiems, jauniems ir visada jauniems

„Voveriai 2016” – sporto šventė mažiems, jauniems ir visada jauniems

 

Trečius metus iš eilės vidurvasaris Voveriuose (Šakių raj.) žymimas pergalėmis ir įvairiuose turnyruose išlietu prakaitu. Kidulių seniūnija kartu su Voverių, Bunikių ir Kidulių bendruomenėmis skatina atkreipti dėmesį į zanavykų krašto gamtą ir siūlomas aktyvias pramogas, blaiviai praleisti laisvalaikį su šeima, draugais ir bendraminčiais. Organizatoriai džiaugiasi, kad sporto mėgėjai atvyksta ne tik iš artimiausių vietovių, bet ir iš didesnių miestų.

Ši šventė ypatinga ne tik tuo, kad yra puikus provincijos bendruomenių bendradarbiavimo pavyzdys, bet ir tuo, kad kaip lygūs su lygiais sportinėse rungtyse varžosi mėgėjai, veteranai, vaikai ir neįgalieji. Šiemet, labiausiai pamėgtam, krepšinio turnyrui teisėjavo Kauno krepšinio mėgėjų lygos teisėjai. Daugiau nei dešimt metų teisėjavimo patirties turintys Tomas Maksimovas ir Rolandas Šaka džiaugėsi, kad varžybos vyko gryname ore. Jie liko maloniai nustebinti stipriomis dalyvių emocijomis ir bekompromise kova finale. Nugalėtojų taurė vėl atiteko savo aikštelėje žaidusiems „Voveriams“, o „Vilkų“ komanda liko antra, „Abela“ – trečia. Prizininkų komandos buvo apdovanotos Arvydo Vidžiūno įteigtais prizais – krepšinio kamuoliais.

Šaškių turnyras šiemet tapo pačia universaliausia veikla: senjorai, neįgalieji, vaikai ir kiti šio žaidimo entuziastai. Nors finalas ir buvo panašus kaip pernai, kelias iki jo buvo žymiai spalvingesnis. Po labai ilgos kovos nugalėtoju tapo Daumantas Vaičiūnas. Bene didžiausius įspūdžius jaunimui paliko susitikimai su invalido vežimėlyje sėdinčia senjora. Moteris 15-ką metų su rajono invalidų draugija važinėjusi po įvairius šaškių turnyrus, pelniusi ne vieną prizinę vietą, o dabar težaidžianti su artimaisiais, todėl labai norėjo sudalyvauti renginyje ir atvyko su visa šeima. Taurę šaškių turnyrui įsteigusi Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė džiaugėsi, kad sutraukė tiek skirtingų žmonių. Ji taip pat organizavo užimtumą patiems mažiausiems ir apdovanojo juos specialiais prizais.

Pulo turnyro finalas tapo žavingu dežavu: buvo atkartotas pernai metų scenarijus ir didysis prizas vėl iškeliavo į Vytenio Vaičiūno namus. Maža tokio užtikrinto žaidimo intrigėle tapo vienuolikmetis, kuris ryžosi žaisti bendroje įskaitoje. Stalo teniso turnyre Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti dalyvavo gausus būrys jaunimo. Pirmą kartą dalyvavo net trys merginos, o viena jų, Eglė Valauskaitė, užėmė pirmąją vietą. Atnaujintoje paplūdimio tinklinio aikštelėje komandos kovojo dėl dviejų taurių. Pirmosios vietos laimėtojams, „Pik Nik“, buvo įteikta seimo nario Mindaugo Basčio įsteigta taurė, o Slavikų seniūnas Vidmantas Spranaitis skyrė taurę „Pergalės siekusiems“, kuri atiteko komandai „Nuogi ant slenksčio“ už antrąją vietą. Trečioje vietoje likusi „Jastra“ taip pat pasipuošė medaliais.

Kaip ir buvo tikėtasi, daug karštų emocijų sukėlė rankų lenkimas. Turnyrui teisėjavo buvęs rankų lenkikas Algirdas Bauža. Po įnirtingos kovos čempiono taurė atiteko Tautrimui Subatkiui. Pasibaigus turnyrui žiūrovai neskubėjo skirstytis – tarpusavyje tikrinosi jėgas palinkę prie profesionalaus stalo. Kita stipruolių rungtis – svarsčio kilnojimas. Karštai publikos palaikomi dalyviai kovojo iš paskutiniųjų. Kęstučio Smirnovo įsteigtą taurę laimėjo Ričardas Jurkšas.

Pernai metų baidarių rungties nugalėtojai, Vaidas Beržvinskas ir Mantas Norvilas, taip pat neužleido lyderių pozicijos ir išsivežė namo Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro įsteigtą prizą. Šakių rajono mero Juozo Bertašiaus sveikinimo kalboje išsakyti linkėjimai išsipildė ir lietaus debesys išsisklaidė, todėl po varžybų išbandyti baidares ir pasiplaukioti vandens dviračiais galėjo visi norintys. Apie blaivią renginio idėją garsiai kalbėti net neprireikė. Kaip ir pernai, renginio teritorijoje alkoholis nebuvo parduodamas. Numalšinti alkį ir troškulį viliojo kvapnūs dūmai nuo prekybininkų palapinių. Organizatoriai pastebėjo sumažėjusį žiūrovų ir dalyvių skirtumą, todėl tikisi, kad Voveriai tapo aktyvaus poilsio mėgėjų traukos centru, o kitais metais žada pasiūlyti dar daugiau rungčių tinkamų visai šeimai.

Monika BŪBLAITYTĖ

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE