Pagrindinis > Naujienos > Žudikas nerimsta: planuose – nauji nužudymai

Žudikas nerimsta: planuose – nauji nužudymai

Vaikščiojanti grėsmė. Taip galima sakyti apie 40-metį Giedrių Varkalį, po Marijampolėje įvykdyto nužudymo kalintį už grotų.

Skundžiasi aukščiau

Iš Šilalės krašto kilęs vyras, už įvairius nusikaltimus teistas jau net 14 kartų, ne kartą teismuose viešai pareiškė, kad jis nori savo gyvenimą pabaigti tik kalėjime – štai už Marijampolėje įvykdytą nužudymą prašėsi įkalinamas iki gyvos galvos. Antraip žadėjo nužudyti dar ne vieną žmogų…

Temidės tarnai – Kauno apygardos teismas (KAT) – žudiko žodžius dar šių metų sausį įvertino tik kaip norą atkreipti į jį dėmesį, o pačios griežčiausios bausmės už vieno asmens nužudymą neskyrė. Tad už grotų gyvenantis kalinys, nebegalintis lengviau nusikalsti laisvėje, toliau šiurpinti nutarė laiškais iš „zonos“ – grasindamas reikalavo turto iš pažįstamo Kalvarijos krašto gyventojo.

Tokiu būdu G. Varkalis įkliuvo ir dėl reketo, arba turto prievartavimo. Ir už šį nusikaltimą rudenį KAT paskirtoji bausmė jo nenudžiugino.

Todėl neseniai G. Varkalis KAT nuosprendį dėl reketo apskundė aukščiau – Lietuvos apeliaciniam teismui – ir tikisi kuo… griežtesnės bausmės.

Teistumų įvairovė

Giedriaus Varkalio biografijos faktai gana iškalbingi: vos 6 klasių išsilavinimas, pirmasis teistumas – būnant 19 metų, santuoka, vėl teistumai ir „komandiruotės“ už grotų.

Giedriaus nusikaltimai vis sunkėdavo. Štai vagis ir plėšikas 2017 metais buvo nuteistas jau už nepilnamečio asmens seksualinį prievartavimą ir tvirkinimą. Teismas už tai Giedriui skyrė 5 metus nelaisvės, bet po paskelbto nuosprendžio dar paliko laisvėje, kol nuosprendis įsiteisės.

Kaip tik tuo metu Giedrius naują savo gyvenimo etapą pradėjo kurtis jam svetimame krašte – Kalvarijoje, Marijampolėje. Bet ir čia kaipmat nusikalto – 2017-ųjų spalį buvo labai švelniai nuteistas už vagystę iš Kalvarijos krašto ūkininko, pas kurį jis, bedarbis, talkininkaudavo. O jau lapkritį Giedrius Marijampolėje nužudė jauną vyrą Arną V. (36 m.).

Nužudęs susižalojo

Už šį nužudymą G. Varkalis šių metų sausį buvo nuteistas kalėti 13 metų, tačiau už grotų jis gyvena jau nuo 2017-ųjų lapkričio, kai tik buvo suimtas įtarus dėl Arno V. nužudymo. Beje, galutinė bausmė žudikui tąkart iškart pailgėjo iki 18 metų, nes buvo pridėta ir ankstesnės bausmės (už lytinius nusikaltimus) dalis. Teismas tąkart nurodė G. Varkaliui 4 metus kalėti kalėjimo režimu (griežčiau), o likusią bausmės dalį (14 metų) – jau pataisos namuose.

Kadangi už nužudymą G. Varkalis „pageidavo“ tik įkalinimo iki gyvos galvos, tad „švelnų“ nuosprendį jis tąkart apskundė aukščiau. Bet nieko nepešė – buvo palikta galutinė 18 metų nelaisvės bausmė. Aukštesnysis teismas nepaisė skundo autoriaus prašymo arba įkalinti jį iki gyvos galvos, arba leisti visą bausmės laiką gyventi tik kalėjimo režimu. Tame pačiame skunde žudikas tikino, kad jis yra labai blogas – marijampoliečio nužudymą esą buvo suplanavęs iš anksto ir netrukus dar būtų nužudęs daugiau žmonių, jeigu tik būtų nesusižalojęs stuburo.

Primintina, kad tą lemtingą 2017-ųjų lapkričio dieną G. Varkalis vakarojo pas savo pažįstamą Arną V. Marijampolėje, R. Juknevičiaus gatvės 52-ame name, liko nakvoti, o po to svetingą vyrą nužudė keliais peilio dūriais ir dar ketino jį apvogti – prisikrovė įvairių aukos daiktų, tačiau negalėjo išeiti iš buto, nes durys buvo užrakintos, o rakto niekur nebuvo matyti. Tuomet žudikas ryžosi išeiti iš buto pro langą – susivijo virvę iš aukos drabužių, rankšluosčių ir leidosi ja iš penktojo aukšto, tačiau virvė greitai trūko, „alpinistas“ krito žemyn – jam lūžo stuburas.

Kaip ištesėti pažadą?

Atsidūręs už grotų Marijampolės pataisos namuose, gyvendamas kalėjimo režimu, Giedrius, matyt, suprato, kad neturės galimybių įgyvendinti savo pažadą ką nors nužudyti (nes tokiomis sąlygomis kaliniai gyvena dažniausiai po vieną), tad kelis mėnesius suko galvą, kaip vėl ką nors pagąsdinti, pašiurpinti.

Tuomet kalinio galvoje gimė mintis nužudymu pagrasinti tam pačiam ūkininkui nuo Kalvarijos, kuris dar 2017 metais tuomet vakarykščiam kaliniui ir bedarbiui, įsitaisiusiam sugyventinę Kalvarijoje, draugiškai padėjo pragyventi – suteikė galimybę užsidirbti bent kasdienei duonai. Toji pagalba tąkart nutrūko po kelių mėnesių, kai darbininkas G. Varkalis su draugu ūkininką apvogė.

Taigi kalinys G. Varkalis šių metų vasarą žinojo, kad šis ūkininkas – ne iš bailiųjų: juk skundėsi policijai po vagystės, tad skųsis ir gavęs šiurpų laišką. Tad kas galėtų paneigti, kad tuo iš pataisos namų išsiųstu laišku, kurio vokas neslėpė siuntėjo pavardės ir adreso (pataisos namai), G. Varkalis siekė ne tik pagąsdinti ūkininką, bet ir tyčia, specialiai prailginti savo kalėjimo bausmę?

Baugus kalinio laiškas

Kalinys G. Varkalis laišką minėtam kalvarijiečiui parašė ir išsiuntė šių metų liepos pradžioje. Laiške žudikas išdėstė, kad jo buvęs darbdavys turėtų jaustis likęs skolingas savo darbininkui už atliktus darbus, o per porą metų neva skola dar išaugusi „dėl nemenkų procentų“.

„Ar galvoji, kad aš viską taip ir pamiršiu? Labai blogai galvoji, – rašė G. Varkalis ūkininkui. – Aš šito taip nepaliksiu, atmink šitai. Na, o jeigu nori, kad tu ir tavo šeima jaustųsi labai saugiai, tai tau teks mokėti už tai, ir labai brangiai. Jei nori, kad aš viską pamirščiau, tai per paštą mano vardu ir tuo adresu, kuris yra ant voko, išsiųsk man 30 000 eurų. Jei per savaitę šito nepadarysi, tai gali po to kaltinti tik save patį. Pirma, tai supjaustysiu į gabalėlius tavo dukrą, po to pereisiu prie tavo kitų artimųjų ir tik po to iškankinsiu tave patį. Gerai pagalvok, ar labai myli savo šeimą. Jei myli, tai turi ir apsaugoti ją.“

Be to, laiške kalinys dar nurodęs ūkininkui nesikreipti dėl laiško į policiją, nes tuomet būsią tik dar blogiau. „Aš neturiu ko prarasti, tad daryk, kas tau liepta, jeigu nori gyventi saugiai“, – aiškino grasintojas.

Vėl – 18 kalinimo metų

Šiurpų mažamokslio žudiko laišką gavęs kalvarijietis į policiją kreipėsi tą pačią dieną. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto prievartavimo. Už tokį nusikaltimą reketininkui grėsė įkalinimas nuo 3 iki 10 metų. 

Pats G. Varkalis, suprantama, savo kaltės visiškai neneigė ir aiškino, kad kalvarijietis išties jam likęs skolingas už atliktus darbus apie 500 eurų. O iki 30 000 eurų skola išaugusi neva kaip patirta moralinė žala – pats kalinys numatęs būtent tokią sumą. Esą darbdavys jam nesumokėdavęs už darbus tiek pinigų, kiek jis būdavęs vertas – užtat ir ūkininko kelis prietaisus buvo pavogęs, už kuriuos buvo ir nuteistas. Žodžiu, kalinys liejo pagiežą ūkininko adresu ir pabrėžė, kad dėl parašyto laiško nė trupučio nesigaili.

Šį reketo atvejį prieš kurį laiką išnagrinėjęs tas pats KAT skyrė G. Varkaliui 4 metus nelaisvės. Tokį „uždarbį“ subendrinus su anksčiau skirtomis ir dar neatliktomis bausmėmis, G. Varkalis išgirdo, kad tebeturi kalėti 18 metų.

Gal tik vaidina kitokį?

Taigi į laisvę G. Varkalis galėtų išeiti apie 2037 metus, būdamas kone 60-metis, tik dar turi paaiškėti, kokį verdiktą paskelbs aukštesnysis – Apeliacinis – teismas, į kurį savo skundu neseniai kreipėsi kalėjimo iki gyvos galvos „trokštantis“ žudikas ir reketininkas.

Tiesa, ką iš tiesų apie savo likimą mąsto šis daugybę kartų teistas kalinys, žino tik jis pats. Bet greičiausiai, kaip ir visi įkalintieji, dar nori sugrįžti į laisvę, tik jam įdomiau kurti spektaklių vertas scenas…      

Beje, G. Varkalio reketuotas kalvarijietis civilinio ieškinio dėl patirtos moralinės žalos šiam vargetai kaliniui net nereiškė.  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite