Pagrindinis > Dėmesio! > Κviečiame į Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus atnaujintų ekspozicijų atidarymą!

Κviečiame į Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus atnaujintų ekspozicijų atidarymą!

Liepos 5 d. 15.00 val. kviečiame į Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus atnaujintų ekspozicijų atidarymą!

Lankytojams atveriamos dvi pagrindinės ekspozicijos: „Ginkluotas partizanų pasipriešinimas sovietų okupacijai 1945–1952 m.” bei „Tremtys, kalėjimai, lageriai”. 

Atnaujintoje ekspozicijoje išvysite, kaip atrodė NKVD tardytojo kabineto fragmentas. Čia lankytoją sutiks įgarsinta tardymo scena. Galima bus pažvelgti ir į Marijampolės kalėjimo kameros rekonstrukciją.

Ekspozicijose atskleidžiama intriguojanti Tauro apygardos įkūrimo bei dokumentų išsaugojimo istorija. Sužinosite apie Tauro apygardos partizanų struktūros ir vadovybės kaitą (antrosios sovietų okupacijos metu žuvo apie tris tūkstančius partizanų!), rinktinių veikimo teritorijų kitimą, Suvalkijos partizanų kovos tikslus.

Lankytojai galės pamatyti asmeninius laisvės kovotojų daiktus, uniformas, ginklus, dokumentus, leidinius, atsiminimus bei žuvusių partizanų įkapes, rastas jų žūties ar užkasimo vietose.

Viena skaudžiausių lietuvių tautos patirčių – 1941–1953 m. vykdyti lietuvių trėmimai į Rusijos gilumą. Ekspozicijoje išvysite tremtinių buities reikmenis, darbo įrankius, drabužius, rankdarbius, siuvinius, o taip pat nuotraukas, tremties vietų žemėlapius, lagaminus, į kuriuos tilpo visi tremtinių ir politinių kalinių „turtai“.

Kviečiame aplankyti Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejų, kad niekada nebūtų užmirštas žygdarbis, vardas, pavardė, slapyvardis tų, kurie žuvo, kad šiandien būtume laisvi!

Vieta: Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus, Vytauto g. 29, Marijampolė.

Komentaras “Κviečiame į Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus atnaujintų ekspozicijų atidarymą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE