Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė sutraukė tūkstančius ėjikų iš visos šalies – maršrutas nustebino ir vietinius

Marijampolė sutraukė tūkstančius ėjikų iš visos šalies – maršrutas nustebino ir vietinius

Šeštadienį į Marijampolę suplūdo aktyvaus laisvalaikio entuziastai iš visos Lietuvos. Jų apsilankymo tikslas – kasmetinis, jau 26-ąjį kartą vykstantis didžiausias šalyje nemokamas sveikatingumo renginys „IKI Ėjimo varžybos“. Pirmą kartą Suvalkijos sostinėje organizuotas renginys sutraukė per  5 tūkst. dalyvių, kurie džiaugėsi nuostabiu maršrutu, puikiu oru ir gausiu žingsnių turgumi.

„Marijampoliečiai vaikšto, ir jie vaikšto daug! Aš tikiu, kad ir tie, kurie šiandien Marijampolėje lankosi pirmą kartą atras gražias erdves, gražius parkus ir puikiai praleis laiką“, – renginio atidarymo metu sakė Marijampolės meras Povilas Isoda.

Maršrutas nustebino ir vietinius

Nuo pat ryto J. Basanavičiaus aikštėje rinkosi marijampoliečiai ir miesto svečiai pasirengę įveikti 15 tūkst. žingsnių, arba 10,5 km ilgio, pažintinį maršrutą. Maršrutas vedė gražiausiais miesto takais, aplankant miesto įžymybes: Poezijos parką, Kačių kiemelį, Šešupės pakrantes ir kt.

„Šis žygis – puiki galimybė pažinti Marijampolę ir aktyviai praleisti dieną. Labai patiko Kačių kiemelis, parkai ir Šešupės vingiai“, – džiaugėsi maršrutą įveikęs dalyvis.

„Esame marijampoliečiai, tačiau šis maršrutas net mums padėjo atrasti dar nematytus miesto kampelius.  Labai džiaugiamės, jog mūsų mieste vyksta tokie renginiai“, – sakė ėjikas.

Pasiekus finišą ėjikų laukė unikali renginio dalis – žingsnių turgus. Jame šiais metais per 20 tūkst. šviežių vaisių bei daržovių ir net 15 tūkst. skirtingų skanėstų keturkojams.

„Įveikę maršrutą labiausiai norėjome ledų! O atsigaivinę už žingsnius įsigijome ir apelsinų, ir bananų, ir obuolių“, – pasakojo renginio dalyvė.

Kiekvienas maršrutą įveikęs ėjikas buvo apdovanotas ypatingu, aplinkai draugišku, Marijampolės Kačių kiemelio įkvėptu medaliu.

Ėjo ir 3 mėnesių mažyliai, ir 85-erių senjorai

Tradiciškai renginyje buvo apdovanotos masiškiausiai ėjusios komandos, vyriausias ir jauniausias renginio dalyviai. Marijampolėje jauniausiu ėjiku tapo – 3 mėnesių mažylis, o vyriausiojo titulas atiteko 85-erių metų Vytautui.

„Tiek metų pravažiuoju pro Marijampolę, tačiau net nebūčiau pagalvojęs, kad šis miestas taip išgražėjęs. Tiesiog – pasaka!“, –  sakė Vytautas.

Paskutinės šių metų „IKI Ėjimo varžybos“ rugsėjo 7 dieną sugrįš į Kauną. Pernai Kauno rajone vykęs renginys sutraukė per 16 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

Vytauto Karsoko nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE