Pagrindinis > Dėmesio! > Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 d.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 d.

𝐒𝐯𝐞𝐢𝐤𝐚𝐭𝐨𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐳̌𝐢𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐩𝐚𝐬𝐥𝐚𝐮𝐠𝐨𝐬

✅ Nuo gegužės 18 d. pacientams bus teikiama ne tik skubi odontologinė pagalba, bet atliekamos ir visos planinės odontologijos procedūros. Jų metu turės būti laikomasi visų nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrintas ir pacientų, ir pačių specialistų saugumas.

✅ Nuo gegužės 18 d. leista lankyti pacientus gydymo įstaigose. Jų vadovai turės nustatyti lankymo tvarką. Tai reiškia, kad, gydymo įstaigoms pasiruošus, pavyzdžiui, vyrams bus leista dalyvauti gimdymuose.

𝐔𝐠𝐝𝐲𝐦𝐚𝐬

✅ Nuo gegužės 18 d. leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Taip pat leista dirbti vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrams.

❌ Visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – lieka uždarytos. Toliau uždaryti liks ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrai.

𝐑𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐚𝐢

✅ Nuo gegužės 18 d. Lietuvoje galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 žiūrovų. Taip pat organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių.

✅ Nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai, kaip ir renginiams atvirose erdvėse, būtų taikomi ir renginiams uždarose erdvėse.

𝐉𝐮𝐝𝐞̇𝐣𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐩𝐞𝐫 𝐯𝐚𝐥𝐬𝐭𝐲𝐛𝐞̇𝐬 𝐬𝐢𝐞𝐧𝐚̨

✅ Nuo gegužės 11 d. 14 dienų privaloma izoliacija nebus taikoma Lietuvos piliečiams, parvykusiems iš Lenkijos (kai buvo vykstama verslo, darbo ar studijų reikalais), taip pat Latvijos ar Estijos.

✅ Taip pat nuo gegužės 11 d. leidžiamas keleivių vežimas keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio / Rostoko / Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais žmonėmis.

𝐊𝐢𝐭𝐢 𝐤𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐧𝐨 𝐬𝐮𝐬̌𝐯𝐞𝐥𝐧𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐢

✅ Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos.

✅ Privačiajam sektoriui rekomenduojama laikytis tų pačių rekomendacijų, kaip ir viešajame sektoriuje dirbantiesiems.

✅ Nuo gegužės 18 d. leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos.

❌ Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.

✅ Bus galima individualiai sportuoti sporto klubuose. Taip pat leista vykdyti grupines sporto treniruotes, kai jas veda specialistas ir kai pratybose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, išskyrus šeimas. Visais atvejais turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp žmonių, grupių.

✅ Nuo gegužės 11 d. leista vykdyti visų rūšių transporto priemonių teorinio ir praktinio vairavimo mokymus, užtikrinant tinkamas higienos sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE