Pagrindinis > Kitos temos > 4 paprasti būdai, kaip padidinti fizinio aktyvumo lygį

4 paprasti būdai, kaip padidinti fizinio aktyvumo lygį

Norint palaikyti gerą sveikatą ir savijautą, labai svarbu būti fiziškai aktyviems. Tačiau dėl įtempto ir nejudraus gyvenimo būdo, kuris šiandien įprastas daugeliui žmonių, rasti laiko ir motyvacijos sportuoti gali būti sudėtinga. Gera žinia ta, kad norint padidinti fizinio aktyvumo lygį, nebūtinai reikia skirti daug laiko ar įsigyti sporto salės abonementą. Štai keturi paprasti būdai, kaip pradėti judėti daugiau ir pagerinti savo fizinę formą.

1. Lipkite laiptais

Lipti laiptais vietoj lifto ar eskalatoriaus – paprastas būdas padidinti fizinį aktyvumą per dieną. Lipimas laiptais gali padėti sustiprinti kojų raumenis, pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, taip pat sudeginti daugiau kalorijų. Jei dirbate daugiaaukščiame pastate arba gyvenate daugiabutyje, kai tik įmanoma, stenkitės lipti laiptais, o ne kilti liftu. Taip ne tik padidinsite fizinį aktyvumą, bet ir greitai atliksite treniruotę įtemptą dieną.

2. Daugiau vaikščiokite pėsčiomis

Vaikščiojimas yra puiki nedidelio poveikio mankšta, kurią galima atlikti beveik bet kur ir bet kada. Nesvarbu, ar vaikštinėjate po apylinkes, ar tvarkote reikalus, ar tiesiog ilsitės darbe, į kasdienę rutiną įtraukę daugiau vaikščiojimo, galite teigiamai paveikti savo fizinę ir psichikos sveikatą: pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, sustiprinti raumenis ir net pagerinti nuotaiką. Siekite per dieną nueiti bent 10 tūkst. žingsnių, kuriuos galite stebėti naudodami žingsniamatį arba telefoną. 

3. Dažniau apsilankykite baseine

Plaukimas yra puiki viso kūno treniruotė, neapkraunanti sąnarių. Nesvarbu, ar tiesiog plaukiojate, ar lankote vandens aerobikos užsiėmimus, baseine praleidžiamas laikas gali padėti pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, padidinti jėgą ir lankstumą. Plaukimas taip pat yra mažo poveikio veikla, todėl puikiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo sąnarių skausmo ar turintiems judėjimo problemų. Jei ieškote ramios vietos plaukiojimui ir domina baseinai Vilniuje, vieną iš tokių galite rasti pačioje miesto širdyje, senamiestyje. Daugiau apie šį baseiną galite sužinoti paspaudę ant pateiktos nuorodos.

4. Atsistokite ir pajudėkite

Jei dirbate prie stalo arba daug laiko praleidžiate sėdėdami, stenkitės kas valandą atsistoti ir pajudėti. Trumpai pasivaikščiokite po biurą ar namuose arba atlikite keletą tempimo pratimų, kad suaktyvintumėte kraujotaką. Tokios fizinio aktyvumo pertraukėlės gali būti labai naudingos ilgalaikėje perspektyvoje ir padėti išvengti rimtesnių problemų, tokių kaip nutukimas, širdies ligos, diabetas ir depresija. Be to, šiek tiek pajudėjus ir grįžus prie darbo paprastai būna lengviau susikaupti, todėl padidėja produktyvumas. Taip pat pertraukėlių darymas padeda sumažinti stresą, o tai teigiamai veikią sveikatą ir savijautą.

Fizinio aktyvumo didinimas nebūtinai turi būti sudėtingas ar užimantis daug laiko. Į kasdienę rutiną įtraukę paprastus pokyčius, galite pagerinti savo fizinę būklę ir bendrą sveikatą. Pradėkite nuo mažų dalykų ir nepamirškite, kad norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, svarbiausia yra nuoseklumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE