Pagrindinis > Kitos temos > Beveik rimtai > 8 metrai reikalų

8 metrai reikalų

Marijampolė gražėja – tai nuolat eskaluojamas socialdemokratų rinkiminių kampanijų naratyvas, siekiant nuraminti savivaldybės gyventojus ir bandant įtikinti rinkimuose palaikyti partiją, kuri savo veiksmais palaikymo niekaip nenusipelno.

Marijampolė gražėja ar mažėja? Taip, mažėja. Na, ir kas, mažėja tai mažėja, užtat centre yra marmuro, atnaujinti šaligatviai bei sumontuoti „Led’iniai“ šviestuvai, būna brangi eglutė per „naujaką“, miesto šventėje grojo Jarutis, ko dar jums reikia?

Skamba gražiai, o kaip su „drambliais kambaryje“? Vandenvietė surūdijusi, Laikštės garažuose – sąvartynas, melioracija savivaldybėje nepakankama, tvenkinių užtvankos blogos būklės, darnaus judumo planas – tik „popieriuje“: iš Beržų patekti į Sasnavos gatvės pramonės zoną reikia eiti senu geru takeliu per pievą, „Užbėgių respublikoje“ („stachanoviečiuose“) ir naujuose Tarpučiuose beveik nėra jokios laisvalaikio infrastruktūros, krepšinio arena – tik rinkiminiuose lankstinukuose. Jau net nekalbame apie Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų siurblius, nusiurbinėjančius mūsų miesto gyventojus.

Niūdienos aktualija – užtvankos Panevėžyje avarija. Vargšė nesulaukė remonto ir paleido vandenį į miestą. Panašiai ir pas mus: mieste dvi užtvankos, abi neatrodo gerai. Tiksliau, nuo 2014 m. žinome, kad miesto 2-ojo tvenkinio užtvankos būklė bloga. Jau 8 metai, kai žinome. Pavieniai socialdemokratus atstovaujantys miesto tarybos nariai „išėjo“ su pareiškimu, kad vyriausybė ar aplinkos ministerija, tarpininkaujant mieste išrinktiems Seimo nariams, turėtų skirti finansavimą užtvankos kapitaliniam remontui. Ponai neva nuolat kreipęsi į vyriausybę, siekdami „išsimušti“ finansavimą remontui. Sunku pasakyti, ar praeitoje kadencijoje ministravęs vietinis Mažeika tyčia neskyrė finansavimo, ar savivaldybės valdantieji neprašė. Dabar ponai iš lsdp bando formuoti naratyvą, jog užtvankos remontui pinigų turėtų „užmesti“ ne užtvankos valdytojas, o ministerija. Bet tai tik bandymas dalintis kalte gyventojų/rinkėjų akyse. Ale, vyrai bus mažiau kalti, jei apkaltins kitus, nesvarbu, kad tie „kiti“ neturi pareigos dirbti už savivaldybę, gyventojai to greičiausiai nesupranta. Aplinkos ministro pozicija aiški: finansavimą ministerija gali skirti tik užtvankų demontavimui, nes demontavimas grąžina upei gyvybę. Kitas įdomus dalykas – elektros gamyba, išnaudojant užtvankas.  Sveikas protas sakytų, kad elektros gamyba turėtų padengti užtvankos išlaikymo kaštus, vargu bau ar taip yra iš tikrųjų. Taip pat lieka ir teisėti žvejų lūkesčiai: nėra žuvitakių, o užtvankos būklė tiesiogiai grasina vaivorykštinius upėtakius nunešti link Antanavo.

Dabar iš esmės: miesto valdžia nuo 2014 metų žino, kad 2-ojo Marijampolės tvenkinio užtvanka blogos būklės. Žino ir nieko nedaro. Kodėl nedaro? Per aštuonerius metus nuo būklės įvertinimo buvo galima susiplanuoti pinigus ir padaryti tai, ką reikia – kapitaliai suremontuoti užtvanką. Buvo galima. Tiksliau – priklausė tą padaryti.

Jei savivaldybės valdymą palygintume su kambario tvarkymu, tai mūsų išrinktieji nemažai dalykų yra sušlavę po lova lyg kokie tingūs paaugliai. Ar nebus gėda, kai mama ras? Ar nebus gėda, kai 8 metrų aukščio reikalas ims ir išlįs iš po lovos?

Marijampolė gražėja. Nelabai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE