Pagrindinis > Naujienos > „Alfa Run“ kviečia į jubiliejinį bėgimą: paskelbta renginio data

„Alfa Run“ kviečia į jubiliejinį bėgimą: paskelbta renginio data

Ekstremalaus bėgimo su kliūtimis „Alfa Run“ organizatoriai oficialiai paskelbė jubiliejinių dešimtųjų varžybų datą. Renginys vyks 2023 m. birželio 17 d. Vilniaus rajone. Dalyviams bus įrengtos 5 km ir 10 km trasos su 40 kliūčių, o specialioje 1 km trasoje jėgas išbandys ir patys mažiausi 5–13 metų dalyviai. Jubiliejinė šventė skirta bėgimo entuziastams, sportininkams ir netradicinių pramogų ieškančioms šeimoms.

Šventinė programa ir didesnis dėmesys dalyvių saugumui

Pasak bėgimo organizatorių, kasmet vis labiau augantis visuomenės susidomėjimas ekstremaliu sportu, įpareigoja kelti renginio kokybės kartelę.

„Varžybos atspindi realų gyvenimą, kuriame susiduriame su įvairiais iššūkiais, tačiau, įveikę savo baimes, tampame gerokai stipresni. Jubiliejinio bėgimo dalyviams ruošiame turiningą renginio programą, taip pat skirsime dar didesnį dėmesį saugumui, mokysime, kaip svarbu taisyklingai įveikti kliūtis“, – teigia varžybų organizatorius Vladislavas Pocius.

Šventiniame bėgime bus organizuojamos aktyvios pramogos ir iššūkiai visai šeimai, žadamos įvairios staigmenos. Dalis surinktų lėšų skiriama priklausomybės ligų centro „Alfa centras“ veiklai – renginys centrui padeda išsilaikyti ir užtikrinti reabilitacijos programą baigusių asmenų sėkmingą integraciją į visuomenę.

Bėgimas jau tapo tradiciniu – dalyviai savo pavyzdžiu siekia įkvėpti kitus

Šių metų liepos mėnesį devintąjį kartą vykusios ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos daugybei sportininkų ir šeimų jau tapo kasmetine tradicija. Šeimos atvyksta ieškodamos nestandartinės pramogos, o atletai dalyvauja norėdami išlaikyti aukštas pozicijas sportininkų reitinge, pakliūti į Europos ar Pasaulio čempionatus bei siekdami įkvėpti kitus.

„Varžybose dalyvavau jau trečius metus, keturių bėgimų metu užėmiau keturias pirmąsias vietas. Man tai didelė motyvacija tobulėti ir būti geriausia savo versija. Esu atsakinga ne tik sau, bet ir savo komandai, treneriui ir vaikams. Savo pavyzdžiu noriu parodyti, kad ir Lietuvoje yra stiprių moterų šiame sporte“, –  teigia „OCR Baltic Warriors“ narė Sandra Montvilė. Sportininkė šiemet išbandė savo jėgas dvejose distancijose, kuriose pelnė pirmąsias vietas.

„Kadangi gerai pažįstu šį sportą, kliūtis įveikiau pakankamai nesudėtingai. Kiek daugiau techninių įgūdžių ir susikaupimo pareikalavo naujoji kliūtis ,,Panda”. Taip pat teko įveikti aukščio baimę ir leistis stačiu vamzdžiu į vandenį“, – prisimena S. Montvilė.

Varžybos nenuspėjamos: trasa priklauso nuo gamtos sąlygų

Anot antrąją vietą kvalifikacijoje į pasaulio čempionatą užėmusio „OCR Baltic Warriors“ komandos nario Gedimino Simučio, kiekvienais metais varžybos nenuspėjamos, nes kliūtis suformuoja gamta:

„Šiemet trasoje buvo ypač daug purvynų, kuriuose klimpome. Juos įveikti buvo bene sudėtingiausia. Trasa priklauso nuo gamtos sąlygų, tai man patinka – niekada negali nuspėti, ką ji paruošė. Dėl naujų kliūčių kiekvienais metais ženkliai skiriasi ir trasos įveikimo laikas.“

Sportininkas išskiria, kad ekstremalaus bėgimo varžybų metu svarbi greita reakcija, kuo didesnis susikaupimas ir geras trasos pažinimas: „Tokiame bėgime yra „daug veiksmo“, trasoje susijungia oro, vandens, žemės stichijų elementai – tenka bėgti per pievą, bristi per purvynus, plaukti per vandenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE