Pagrindinis > Toli - arti > Istorijos pėdsakais > Antrasis mitingas. Akistata su tikrove

Antrasis mitingas. Akistata su tikrove

 

Spalio 16-ąją surengtas ir antrasis mitingas. Iniciatyvinėje Sąjūdžio grupėje, A. Simanavičiui pasiūlius, nuspręsta, jog mitingą teks vesti man. Dar niekada neteko kalbėti prieš tokią minią. ,,Truko daugiau nei dvi valandas“, –  publikacijoje („Pergalė“, 1988 m. spalio 20 d.) rašė apie mitingą žurnalistė B. Nenėnienė. Pacituosiu jos rašinio ištrauką, liečiančią mano asmenį: ,,Dar vakar niekinta, žodžiais purvinais drabstyta, pagaliau plazda Gedimino kalne tautos širdis – geltona, žalia, raudona laisvės vėliava. Tūkstančiai žvelgė su ašaromis akyse į ją, pasiryžę būti geresni, doresni, pajutę, kad juos lydi ir šviesa, ir tiesa, kad jų širdyse dar liepsningiau sužėrėjo meilė Lietuvos.“

Audringais plojimais mitingo dalyviai palydėjo emocingas A. Simanavičiaus ir R. Zeikaus kalbas. Susitikimo eigoje visus atsiųstus paklausimus pagarsinau. Į sceną kopė eiliniai vilkaviškiečiai, liejosi emocijos ir nuoskaudos. Kai kurios smulkmeniškos. Aštriai kritikuotas sekretorius J. Tėvelis. Kiek prisimenu, ir už tai, kad išrūpino uošvei televizorių. Raštelių jūroje paklausimas ir mitingo vedėjui, t. y. man. Esą esu kaip ir J. Urbonas (buvęs Vilkaviškio vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas), skleidžiau ateizmą ir neturiu teisės dalyvauti Sąjūdžio veikloje. Artūro paklausiau, ar atsakyti į šį laiškelį. Jis atsakė, elkis, kaip išmanai. Tuomet žengiau drastišką žingsnį. Kreipiausi į minią ir paskaitęs laiškelį paklausiau, ar galim būti Sąjūdžio gretose.  Minia atsakė audringai ,,Taip“.

Po mitingo susimąsčiau. Buvau partijos narys ir gal iš tiesų Sąjūdyje turi likti žmonės su praeitimi be dėmių. Pasidalinau šiomis mintimis su kunigu A. Pasilausku. Jis patarė likti nuošalyje.

Renkant Sąjūdžio rajono koordinacinę tarybą, savo kandidatūrą atsiėmiau. Slaptu balsavimu buvo išrinkti Artūras Simanavičius, Saulius Vabalas, Vidas Mickevičius, Algis Bielskis, Valentinas Piečiukaitis, Juozas Jurkynas, Vytautas Grinius, Kostas Janulaitis, Kazimieras Baršauskas, Pijus Kilikevičius, Raimondas Dapševičius, Algis Zeikus, Dalia Šileikienė, Romas Eidukevičius, Stasys Dambrava, Arvydas Žardinskas.

           (Bus daugiau)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE