Marijampolėje vasario 24–26 d. svečiuosis, kuris ves kursus „Menas būti laimingam“ ir skaitys nemokamą paskaitą Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre. Svečias atstovauja „Gyvenimo meno“ organizaciją, kuri įgyvendina stresų mažinimo programas, pagrįstas jogos praktika. Keliaudamas po įvairias pasaulio šalis, svamis padeda žmonėms susitvarkyti su fiziniais, psichologiniais ir emociniais sunkumais.
Svamio titulas Indijoje suteikiams ypatingai retam asmeniui, tai – aukščiausio lygio Mokytojai ir dvasiniai lyderiai, daug keliaujantys po pasaulį ir įkvepiantys milijonus žmonių.
…Kad nenusakomo amžiaus indo ilgais plaukais ir baltu iki žemės nusidriekusiu lengvu drabužiu, vadinamu doti, išvaizda patraukia daugelio dėmesį – nenuostabu. Mūsų šiaurietiškoje šalyje tai yra egzotika. Tačiau šis žmogus labiau nei savo išvaizda patraukia išskirtinėmis vidinėmis savybėmis. Vieni, kuriems teko susitikti, pabūti ar pabendrauti su svamiu Jaataveda, sako, kad juos „užkabina“ jo išmintis, kiti – kad juntama meilė, dar kiti – kad paprastumas ir gerumas. Mokiniai salėje laukiantys ateinančio mokytojo, net ir būdami užsimerkę, sako žiną, kai tik jis įeina. Tai tiesiog juntama – pakyla energija, pasijunti lengviau ir šviesiau.
Svamio likimas susiklostė kiek kitaip nei įprasta. Nuo trejų metukų jis augo su seneliais netoli Kalkutos esančiame pramoniniame miestelyje. Leisdamas laiką su tėvu mokėsi muzikos – šiais įgūdžiais dabar dalijasi su kitais giedodamas archajiškas mantras ar tiesiog dainuodamas.
Pats svamis sako, jog vaikystėje valandų valandas galėdavo praleisti stebėdamas žmones gatvėje – tai buvo tarsi žmogaus vidinio pasaulio, jo emocijų ir minčių studijos. Pripažįsta, kad ir dabar jam nėra nieko įdomiau už patį žmogų, jo protą ir jausmus. Dėmesys, kurį jis skiria kiekvienam atėjusiam patarimo ar ieškančiam atsakymo, yra persmelkiantis.
Svamis Jaatveda Durgapuro (Indija) universitete mokėsi informacinių technologijų ir dirbo telekomunikacijų industrijoje Indijoje. Tuo pat metu, būdamas dar visiškai jaunas, jau aktyviai savanoriavo mokydamas jogos pradmenų ir meditacijos. O dabar su giliu atsidavimu kitiems, begaline meile ir gailiaširdiškumu įkvepia milijonus žmonių visame pasaulyje.
Susipažinus su šiuo žmogumi, tampa aišku, kad tarnauti žmonėms galima ir labai paprastu būdu – pačiam tampant sąmoningesniam ir laimingesniam. Laimė yra pagrindinis gyvenimo motyvas, o žmogaus evoliucija vystosi būtent šia linkme – norint tapti laimingais. Ir ta laimė yra apsisprendimas, arba, kitaip tariat, mūsų pačių pasirinkimas.
Vasario 24 – 26 d. marijampoliečiai yra kviečiame dalyvauti kursuose „Menas būti laimingu“, kurie jau daug metu yra populiarūs ir žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kursai, kuriuos ves svečias iš Indijos (bus verčiama į lietuvių kalbą), vyks Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje (daugiau informacijos tel. 8-617-35956 arba www.gyvenimomenas.lt). O vasario 25 d. 11 val. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre (Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, P. Butlerienės g. 5) vyks visuomenei skirtas nemokamas renginys, kuriame svečias kalbės apie stresą ir tarpusavio santykius.
Ingrida KUČINSKIENĖ
Nuotrauka iš autorės asmeninio albumo.