Pagrindinis > Naujienos > Ar Marijampolėje įmanoma surengti nors vieną skaidrų konkursą?

Ar Marijampolėje įmanoma surengti nors vieną skaidrų konkursą?

 

„Ar Marijampolėje įmanoma surengti nors vieną skaidrų konkursą?“ – klausia Marijampolės pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai, stebintys, kaip vyksta konkursas, kuris turėtų išaiškinti, kad taps naujuoju įstaigos vadovu.

Toliau pateikiame visą Marijampolės (PSPC) medikų laišką.

 „Nuo 2017 metų (?) ne kartą mes, Marijampolės pirminio sveikatos priežiūros centro gydytojai ir darbuotojai, neapsikęsdami įstaigoje vykstančios direktorės R. Čiuplevičienės savivalės ir galimų pažeidimų, kreipėmės į Marijampolės savivaldybės vadovus, prašydami atlikti vidaus auditą, spręsti įstaigoje atsiradusias problemas ir nuolat kylančius konfliktus. Deja, vadovė buvo labai lojali ir artima miesto valdžios draugė, todėl į mūsų skundus niekas nereagavo.

Ledai pajudėjo tik po to, kai praėjusių metų spalio mėnesį 50 Marijampolės PSPC darbuotojų kreipėsi į LR Seimo narį Dainių Gaižauską dėl centro vyr. gydytojos R. Čiuplevičienės galimų viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimų, dėl galimai neteisingo darbo apmokėjimo ir darbuotojų diskriminacijos, PSPC patalpų suteikimo galimai privačiai savo ir sūnų veiklai, dėl galimų darbo drausmės pažeidimų, tarnybinio transporto naudojimo galimai asmeniniams tikslams ir t.t.

Tik tada buvo pradėtas išsamus PSPC veiklos auditas. Nors audito rezultatai, mūsų akimis, neatskleidė visų padarytų buvusios vadovės pažeidimų, tačiau nesulaukusi audito rezultatų, vasario 22 d., centro vadovė vyr. gydytoja Regina Čiuplevičienė šalių sutarimu pasitraukė iš užimamų pareigų, pasiimdama nemenką išeitinę kompensaciją.

Kaip išmintingą išeitį iš susidariusios situacijos – kolektyvą apėmusių nusivylimo nuotaikų, susiskaldymo, susipriešinimo – matėme naujo vadovo konkurso paskelbimą. Tikėjome ir laukėme nešališko vadovo su vadybine patirtimi, medicinos praktikos patirtimi ir ambicingais planais.

Deja, pats konkurso paskelbimas ir kandidatų dokumentų priėmimas verčia tuo abejoti. Marijampolė jau plačiai garsėja nepotizmu ir valdančiosios socialdemokratų partijos narių protegavimu. Šios partijos narių išrinkimu baigiasi visi konkursai. Dar prieš įvykstant konkursui mieste jau būna žinoma, dėl kurio socialdemokrato (pastaruoju metu jaunojo socialdemokrato) konkursas bus organizuojamas.

Pirmiausia, kas mums sukėlė įtarimą, kad konkursas organizuojamas specialiai jaunųjų miestą valdančių socialdemokratų draugui – per menki, mūsų požiūriu, reikalavimai kandidatui, vadovauti įstaigai, kurioje gydosi per 20 tūkstančių pacientų ir dirba beveik du šimtai darbuotojų: turėti ne mažiau kaip 1 metus administracinio darbo sveikatos priežiūros ir (arba) socialinių paslaugų srityse patirtį.

Tokią „didelę“ patirtį kaip tik ir turi sukaupęs Marijampolės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio ir vicemero Povilo Isodos bendrapartietis bei geras draugas, kaip galima spręsti iš bendrų nuotraukų socialiniuose tinkluose, Mantas Čėsna.

Nerimą dėl būsimo konkurso skaidrumo mums kelia ir tas faktas, kad kai kurių dalyvių dokumentai buvo priimti jau pasibaigus nustatytam laikui ir viešai apie tai neinformavus. Tai yra, kad pretendentų dokumentai dar priimami, galėjo žinoti tik savivaldybės vadovams artimas ratas žmonių, tarp kurių – vėl jau minimas M. Čėsna. Konkursas PSPC vadovo pareigoms užimti paskelbtas balandžio 28 dieną. Skelbime aiškiai parašyta, kad dokumentai teikiami 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo. Tai yra, gegužės 12 diena turėjo būti paskutinė, kai pretendentai galėjo pateikti dokumentus. Deja, po kiek laiko mus pasiekė informacija, kad dokumentai buvo priimami ir gegužės 14 dieną, nors apie tai viešai niekur nebuvo paskelbta.

Matydami susidariusią situaciją, keliame klausimą – ar Marijampolėje gali įvykti nors vienas skaidrus konkursas?“

https://www.marijampole.lt/go.php/lit/Viesas-konkursas-viesosios-istaigos-marijampoles-pirmines-sveikatos-prieziuros-centro-direktoriaus-pareigoms

 

6 komentarai(-ų) “Ar Marijampolėje įmanoma surengti nors vieną skaidrų konkursą?

 1. KODĖL VAGYS TRUKDO MEDIKAMS DIRDBTI
  IR KADA ATSAKYS UŽ TAI TEISMUOSE
  KODĖL SAVIVALDYBĖS VADAI JUOS DANGSTO
  IR KĄ JIE PASAKYS RINKĖJAMS 2018 KOVO MĖN
  KODĖL DĖL AFERISRŲ VAGYSČIŲ BLOGINAMA MARIJAMPOLIEČIŲ
  MEDICINOS PASLAUGŲ KOKYBĖ

 2. to Anonimas(čia turbūt tas iš 50), tai gal pasodinkit Valstietį-žalią, kokią Matulevičienę, ar Krikščiūnienę, gal tą verkiantį Ramūną Makacką (tiesa gebėjimai ir patirtis neleidžia, dar ir dabar gaila žmogaus :D). Kas gali vadovauti tokiam durnių kolektyvui, nu nebent Jasionis jis JŲ daktaras, vaistukų išrašo matyt, tai smegenis veikia.Kas tas Čėsna? Ar tas kur Kalvarijos Ligoninei vadovavo? Nevadovaus jis čia, perskystas, kalvarijoj nepatempia ką čia jis gali.

 3. nieko naujo..Jau dabar akivaizdu, kas turėtų būti naujas meras,tai argi draugo neįkiš į gerą kėdę.
  Marijampolieti, gal žinai, kaip taip nutinka, kad pretendentas ima ir sulaukia paskutinės dienos ir paskutinės minutės dokumentų padavimui? Taigi, kad klausimai niekam nekiltų. Nemato, negirdi ir klausimai nekyla :))))

 4. Ar prieš rašant šį straipsnį/laišką kas nors pasidomėjo kaip teisės aktai reglamentuoja kaip elgtis jei keturiolikta diena baigiasi savaitgalį? Šiuo atveju baigėsi šeštadienį. Teisės aktai nurodo jog paskutinė pateikimo diena tada nukeliama į pirmą darbo dieną, t.y. pirmadienį. Vadinasi jokio pažeidimo nėra…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE