Pagrindinis > Naujienos > Ar tikrai Marijampolės mieste nebereikia seniūnijų?

Ar tikrai Marijampolės mieste nebereikia seniūnijų?

Praūžus rinkimų maratonui ir prasidedant naujam politiniam sezonui, aiškiai matyti, kad demokratijos bei kalbėjimosi iliuzija blanksta akyse ir vienvaldystė ima ryškiai dominuoti. Mes, aštuoni Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, matydami, kad jau antrajame naujai išrinktos tarybos posėdyje buldozeriu stumiami neišdiskutuoti, nei su gyventojai, nei su tarybos nariais plačiai neaptarti sprendimai, savivaldos įstatymo ir Marijampolės savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka kreipėmės  į merą, įpareigodami surengti Marijampolės miesto seniūnijų gyventojų apklausą dėl Degučių, Mokolų ir Narto seniūnijų panaikinimo ir naujos Marijampolės savivaldybės Marijampolės miesto seniūnijos steigimo.

Seniūnijos – svarbi savivaldos dalis. Jos teikia viešąsias paslaugas savo seniūnijos gyventojams. Čia gyventojai gali išspręsti daug rūpimų klausimų, ypač socialinių, todėl šioje savivaldos grandyje vykdomos reformos negali bloginti teikiamų viešųjų paslaugų kokybės ir sudaryti papildomų nepatogumų gyventojams. Pagal planuojamą reformą, naujosios seniūnijos buveinė būtų R. Juknevičiaus gatvėje, ir tai tikrai sukeltų problemų nemažai daliai marijampoliečių.

Apklausos tikslas – sužinoti Marijampolės miesto seniūnijų gyventojų nuomonę dėl miesto seniūnijų sujungimo, taip gyventojus įtraukiant į demokratišką sprendimų priėmimo procesą. Apklausiami turi būti Marijampolės miesto gyventojai, kurie turi atsakyti į klausimą: „Ar pritaria, kad Marijampolės mieste esančios  Degučių, Mokolų ir Narto seniūnijos būtų sujungtos į vieną bendrą seniūniją, ar ne?“

Tikimės, kad apklausa bus puiki priemonė miesto bendruomenei padiskutuoti apie planuojamų pokyčių esmę, prasmę ir reikalingumą. Vykstant apklausai, kviečiame gyventojus pasinaudoti savo pilietine teise ir išsakyti savo nuomonę apie planuojamą reformą.

Marijampolės savivaldybės tarybos nariai:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija:  V. Pituškienė, J. Bieliauskas,     V. Pileckas, K. Traškevičius

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija:  E. Razvickas, P. Marozas, K. Spūdys

Darbo partija: V. Balniuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE