Pagrindinis > Regione > Kultūra > Atnaujinta ir modernizuota Marijampolės viešoji biblioteka: lankytojų laukia modernios erdvės ir interaktyvios paslaugos

Atnaujinta ir modernizuota Marijampolės viešoji biblioteka: lankytojų laukia modernios erdvės ir interaktyvios paslaugos

Lapkričio 30 d. atidaryta moderniai įrengta, naujausiomis technologijomis  atnaujinta  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka. Atsinaujinusi biblioteka lankytojams atvėrė ne tik naujas, modernias erdves, bet siūlo daug inovatyvių ir interaktyvių priemonių bei paslaugų, kurios atitinka šiuolaikinės visuomenės poreikius ir yra pritaikytos visų amžiaus grupių bei įvairių interesų žmonėms. Atidarymo proga gausiai susirinkusius svečius pasitiko stebinantis, šiuolaikiškas atidarymo renginys ir pažintis su naujomis erdvėmis bei moderniomis paslaugomis.

Su sėkmingu, tačiau atnešusiu daug iššūkių ir pareikalavusio darnaus bibliotekos administracijos, projektuotojų, rangovų darbo, projekto įgyvendinimu P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos direktorę Daivą Kirtiklienę ir  visą kolektyvą sveikino Savivaldybės  merė Irena Lunskienė, LR Seimo nariai Juozas Olekas, Kęstutis Mažeika ir Dainius Gaižauskas, M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos direktorius dr. Renaldas Gudauskas,  Kultūros ministerijos,  Lietuvos bibliotekininkų draugijos, kultūros bei kitų įstaigų atstovai.

„Rekonstruota ir moderni šiuolaikiška biblioteka – tai prasminga, tikslinga ir perspektyvi investicija gerinant marijampoliečių gyvenimo kokybę. Bibliotekoje atsirado  naujos galimybės  naudotis turtingais bibliotekos fondais,  puikios atviros erdvės skaitymui, kūrybai, bendravimui, jaunimo pramogoms, įvairių renginių organizavimui. Rekonstrukcijos pabaiga simboliškai sutapo su Marijampolės – Lietuvos kultūros sostinės – metais, kuriais labai svarbu kūrybingų projektų įgyvendinimas“, – puikiais baigto projekto rezultatais ir akivaizdžiomis bibliotekos permainomis džiaugėsi ir  visokeriopos sėkmės bibliotekos bendruomenei linkėjo  Savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Bibliotekoje įrengtos modernizuotos atviros vidaus erdvės suteikia lankytojams patogų ir laisvą bibliotekų fondų pasiekiamumą, jaukios ir patogios funkcinės zonos pritaikytos neformaliam bendravimui ir saviraiškai bei individualiam darbui. Sukurtos modernios, kompiuterizuotos lankytojų vietos sudaro naujas galimybes elektroninės informacijos išteklių pasiekiamumui bei vaizdo ir garso įrašų peržiūrai/perklausai. Jaunimui įrengta jauki interaktyvių technologijų erdvė, kurioje galima išbandyti virtualios realybės akinius bei kitą naujausią informacinę įrangą.  Šiuolaikiškam lankytojų aptarnavimui sukurtos ergonomiškos ir pažangia kompiuterine technika aprūpintos darbo vietos bibliotekos personalui.

Siekiant užtikrinti patogų patekimą ir naudojimąsi bibliotekos paslaugomis žmonėms su negalia, įrengtas modernus liftas, kuris leis lengvai patekti į antrą aukštą bei įrengtos negalią turintys asmenims pritaikytos sanitarinės patalpos. Bibliotekoje įrengtos dvi modernios salės, kuriose bus puikios galimybės organizuoti įvairius renginius bei realizuoti įvairius kūrybinius sumanymus.

Projekto metu ne tik modernizuotos bibliotekos vidaus patalpos, bet ir atlikti pastato išorės atnaujinimo darbai, kurie suteikė pastatui modernumo ir šiuolaikiškumo.

Pasididžiavimo vertos modernios bibliotekos atidarymo renginį vedė žurnalistė Edita Mildažytė, nuostabia šokio magija žavėjo choreografės Birutės Letukaitės vadovaujamo Kauno šokio teatro „Aura“ trupės šokėjai.

Petro Kriaučiūno viešosios biblioteka atidarymo proga – lapkričio 30 – gruodžio 1 d. miesto bendruomenei pristato ir pirmą kartą organizuojamą interaktyvų ir staigmenų kupiną festivalį „Reali virtualybė“. Festivalio renginių metu interaktyvių technologijų pagalba bus pristatyta Marijampolės miesto kaita šimtmečio kontekste, vyks susitikimai su įdomiais ir kūrybingais žmonėmis, bus daug galimybių dalyvauti kūrybinėse iniciatyvose, užsiėmimuose, žaidimuose, technologinių naujovių bandymuose.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE