Pagrindinis > Regione > Nusikaltimai, nelaimės > Atpildas: name prie Marijampolės merginą nušovę žudikai siunčiami už grotų

Atpildas: name prie Marijampolės merginą nušovę žudikai siunčiami už grotų

Šiandien (balandžio 14-ąją) Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį marijampoliečiui Martynui Rinkevičiui (33 m.) , Kalvarijos gyventojams Egidijui Galiniui (29 m.) ir Martynui Grigoriu (29 m.), taip pat marijampoliečiui Dainiui Kulbokai (38 m.)., kurie dalyvavo ar prisidėjo prie 2012 metais Marijampolės savivaldybėje, Mokolų kaime, įvykdyto žiauraus nusikaltimo – kulkomis suvarpė gyvenamąjį namą, kurio viduje buvo 6 suaugę asmenys ir 2 mažamečiai. Viena moteris buvo sužeista, kita – nuo pataikytos kulkos žuvo.

M. Rinkevičius, E. Galinis, M. Grigoriu kaltinti tuo, kad 2012 06 16-osios naktį, turėdami tikslą nužudyti namo gyventoją Gintarą Žemininką (28 m.), atvyko į pastarojo namus, kur M. Rinkevičius tyčia paleido ne mažiau 24 šūvius iš „Kalašnikov“ sistemos automato, M. Grigoriu tyčia šovė ne mažiau 2 kartus iš nenustatyto modelio pistoleto kulkosvaidžio į gyvenamojo namo pirmąjį ir antrąjį aukštus ir taip nužudė name tuo metu buvusią Gintaro Žemininko draugę marijampolietę Neringą N. (24 m.) ir nesunkiai sutrikdė Gintaro tetai Vidai G. (50 m.) sveikatą.

Kiti 4 name buvę suaugę asmenys ir 2 mažamečiai vaikai liko sveiki, nes kulkos jų nekliudė.

E. Galinis buvo kaltinamas tuo, kad jis padėjo įvykdyti M. Grigoriu ir M. Rinkevičiui nusikaltimą, nes juos nuvežė į nusikaltimo vietą, laukė jų automobilyje ir buvo pasirengęs išvežti juos iš įvykio vietos. Teismas nustatė, kad E. Galinis suprato savo veiksmus, savo vaidmenį nusikalstamoje veikloje ir savo veiksmais pritarė M. Rinkevičiui bei M. Grigoriu neteisėtiems veiksmams.

D. Kulboka buvo teisiamas už tai, kad jis neteisėtai, be tam reikalingo leidimo įgijo šaunamuosius ginklus, šovinius, kuriuos laikė daugiabučio namo rūsyje, o 2012 metų birželį perdavė M. Rinkevičiui. Šiais ginklais buvo padarytas labai sunkus nusikaltimas.

Teismas, įvertinęs visus byloje esančius įrodymus, kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, nusprendė pripažinti visus 4 asmenis kaltais. Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į tai, kad nusikaltimas padarytas veikiant bendrininkų grupėje.

M. Rinkevičiui teismas skyrė subendrintą 10 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir 3 250 litų baudą. Bausmė skirta atsižvelgiant į tai, kad jis ne kartą teistas, į jo aktyvų vaidmenį padedant išaiškinti nusikalstamas veikas ir jas padariusius asmenis, jo prisipažinimą, tai, kad turi mažametį vaiką, bei į šio kaltinamojo sunkią sveikatos būklę.

M. Grigoriu skirta subendrinta 14 metų, o E. Galiniui – 12 metų laisvės atėmimo bausmės. Atsižvelgta, kad M. Grigoriu nusikalstamas veikas padarė nepraėjus nei parai, o E. Galinis – praėjus keliems mėnesiams po to, kai buvo paleisti iš bausmės atlikimo vietos. Visa tai rodo, jog išvadų iš savo ankstesnio elgesio jie nedaro, gyvenimo būdas nepasikeitė, o antivisuomeninės nuostatos nesumažėjo.

D. Kulbokai skirta 1 metų 1 mėnesio kalėjimo bausmė. Jis suimtas posėdžių salėje. Bausmė skirta atsižvelgus, kad ginklai, kuriais jis neteisėtai disponavo, buvo didelės šaunamosios galios, o tai rodo ypatingai didelį veikos ir didesnį paties kaltinamojo pavojingumą. Todėl teismas mano, kad D. Kulbokos atžvilgiu bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę. Nustatant bausmės dydį atsižvelgta, kad D. Kulboka anksčiau neteistas, vedęs, turi mažametį vaiką, dirba pagal verslo liudijimą.  

Teismas solidariai iš kaltinamųjų M. Rinkevičiaus, M. Grigoriu, E. Galinio priteisė nukentėjusiajai 4 030 litų turtinei žalai ir 40 000 litų neturtinei žalai atlyginti. Taip pat Valstybinei ligonių kasai 3 696,89 litus – už nukentėjusiosios Vidos G. gydymą.

Šis nuosprendis dar neįsiteisėjęs, jis dar gali būti skundžiamas aukštesnės pakopos teismui.

KAT ir „Mūsų savaitės“ informacija

Komentaras “Atpildas: name prie Marijampolės merginą nušovę žudikai siunčiami už grotų

  1. Neblogas nuosprendis, nors galėtų būti ir griežtesnis, nes jaunos merginos jau išvis nėra… Tik dar kur kas griežčiau turėjo būti nubaustas ir Kulboka – žmogus, davęs žudikams ginklus. Juk be tų ginklų konflikto atomazga būtų kitokia, o Neringa šiandien galbūt būtų mylinti mama ir mylima žmona.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE