Pagrindinis > Kitos temos > Žmogus ir gamta > Miško sodinimo talkoje pasodinta 4000 ąžuoliukų

Miško sodinimo talkoje pasodinta 4000 ąžuoliukų

 

Pavasarinės miško sodinimo talkos Marijampolės miškų urėdijos darbuotojams yra įprastas ir natūralus šio metų laiko darbas.

Savanoriškai prisidėjo prie miškų atkūrimo

„Miškus mes įveisiame ir atkuriame kiekvienais metais. Savo jėgomis miško sodinimo darbus atlikti nėra paprasta, nes viską lemia gamta, kartais tenka ilgai laukti tinkamų oro sąlygų ir sodinimo darbus organizuoti labai operatyviai, todėl dalį sodmenų pasodiname patys, dalį – samdomi rangovai“, – pasakojo Marijampolės miškų urėdijos Šunskų girininkijos girininkas Virginijus Rudzevičius.

„Šiemet buvome maloniai nustebinti UAB „Arvi cukrus“ kolektyvo, kuris parodė iniciatyvą savanoriškai prisidėti prie miškų atkūrimo Marijampolės regione ir suorganizavo miško sodinimo talką „Kartu mes galime augti…“, kurios metu bendromis jėgomis su Marijampolės miškų urėdijos darbuotojais Šunskų girininkijos miško kirtavietėje pasodino 4000 ąžuoliukų“, – džiaugėsi Šunskų girininkijos girininkas Virginijus Rudzevičius.

Nustebino darbuotojų entuziazmas ir komandinė dvasia

„Esame matę įvairiausių miško sodintojų, tačiau UAB „Arvi cukrus“ kolektyvas išties nustebino savo entuziazmu ir susidomėjimu miškininko profesija, nepaisant to, jog dauguma akcijos dalyvių pirmą kartą sodino mišką, darbas ėjosi sklandžiai – su daina, buvo jaučiama komandinė dvasia. Iš karto matyti, jog darbuotojai įmonėje yra gerai susibendravę, o nauja veikla „kitoje“ aplinkoje, rodos, tik dar labiau juos suvienija“, – akcijos įspūdžiais dalinosi girininkas Virginijus Rudzevičius.

Pasinaudojo galimybe išmokti ir sužinoti

Miško sodinimo akcijoje dalyvavo per trisdešimt dalyvių, kuriems teko išklausyti medelių sodinimo instruktažą, susipažinti su miško sodinimo įrankiais bei tiesiogiai pabendrauti su miškininkais specialistais. „Organizuodami šią akciją išsikėlėme sau keletą tikslų: prisidėti prie Lietuvos miškų puoselėjimo, išmokti teisingai tai daryti, išbandyti savo gebėjimus naujoje veikloje, sužinoti kažką naujo apie miškus, gamtą, aplinkos saugojimą, išplėsti savo darbuotojų kompetencijų ribas bei, žinoma, pabendrauti gryname ore“, – akcijos idėjomis dalinosi UAB „Arvi cukrus“ generalinis direktorius Andrius Leškevičius. Marijampolės miškų urėdijos inžinierius Vitas Ramanauskas supažindino akcijos dalyvius su jaunuolynų sodinimo ir priežiūros darbais, pademonstravo individualias pasodintų medelių apsaugas, miškininko darbo įrankius.

Mėgavosi geru oru ir vaistažolių arbata prie laužo

Gerą dalyvių nuotaiką dar labiau skaidrino saulėtas pavasario oras ir čia pat bundanti gamta. Visi akcijos dalyviai po maloniai varginančio darbo galėjo pasistiprinti karšta koše prie laužo ir pasimėgauti natūralių vaistažolių arbata, kuria juos vaišino Marijampolės gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties darbuotojai. Renginį apvainikavo memorialinio medelio – ąžuolo sodinimas ir medinės iškabos su akcijos užrašu įkalimas sodinimo vietoje. „Tikimės, kad tokia akcija bus geras pavyzdys ir kitoms įmonėms bei taps tradiciniu pavasariniu mūsų įmonės renginiu“, – sakė A.  Leškevičius.

Giedrius ŠLEKYS

UAB „Arvi cukrus“

Aplinkos apsaugos inžinerijos projektų vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE