Pagrindinis > Kitos temos > Trąšos sode: augalų maitinimas natūraliais būdais

Trąšos sode: augalų maitinimas natūraliais būdais

Tręšti augalus ir jais rūpintis yra itin svarbi sodininkystės dalis, jeigu norime džiaugtis sveikais ir gražiais augalais, suteikiančiais gausų derlių. Jeigu matote, jog augalą reikia patręšti, verčiau rinkitės tokias trąšas, kurios būtų natūralios, be cheminių priedų. Natūralios trąšos yra draugiškos aplinkai ir nebus kenksmingos jūsų organizmui. Todėl būsite tikri, jog augalai yra auginami ekologiškai.

Kaip natūraliai tręšti augalus?

– Dažnas pasirinkimas augalų tręšimui yra kavos tirščiai, kurie gali padidinti organinių medžiagų kiekį dirvožemyje, pagerinti dirvos struktūrą.

– Pelenai turi augalams naudingų savybių, ypač tinka naudoti rūgščiame dirvožemyje. Tai vertinga trąša, turinti kalcio, kalio, fosforo, magnio bei kitų naudingų medžiagų.

– Taip pat dažnai kaimuose bei sodybose yra naudojami kiaušinių lukštai, kuriuose gausu kalcio, taip pat galima rasti organinių medžiagų, šiek tiek kalio, fosforo, magnio bei natrio.

– Jeigu kompostuojate, komposto žemę galima plačiai naudoti daugeliui augalų. Komposte gausu naudingų medžiagų, kurios ženkliai pagerina dirvožemio būklę.

– Banano žievė yra naudojama kur kas rečiau, tačiau taip pat gali būti naudinga trąša gėlėms arba vaismedžiams.

– Vienas dažniausių pasirinkimų yra gyvulių mėšlo naudojimas vietoje cheminių trąšų. Jame gausu azoto, taip pat fosforo ir kalio, tai natūrali organinė trąša.

– Nereikėtų pamiršti ir trąšų, pagamintų iš dilgėlių, kurios augalus gali praturtinti vitaminais, mineralais, aminorūgštimis bei kitomis medžiagomis.

– Natūralios durpės, arba durpių substratas taip pat yra ne ką mažiau svarbus augalams, nes pagerina dirvožemį, padeda geriau augti bei vystytis augalų šaknims.

Trąšos yra sudarytos iš organinių bei mineralinių medžiagų, kurios yra svarbios praktiškai visiems augalams. Jeigu neturite laiko patys pasigaminti natūralių trąšų, galite jų patogiai įsigyti internetu. Prieš perkant trąšas augalams, verta pasikonsultuoti su šios srities specialistu, kuris galės pasakyti kokias natūralias trąšas konkrečiam augalui yra geriausia naudoti. Svarbiausia, jog trąšų nepadaugintumėte ir įsigytumėte tokias, kurios būtų tinkamiausios jūsų turimiems augalams. Kitu atveju, perteklinis arba netinkamų trąšų naudojimas gali pakenkti augalui ir neduoti norimo rezultato, kokio galbūt tikėjotės. Daugiau informacijos apie trąšas galite rasti čia: https://www.nojus.lt/89-trasos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE