Pagrindinis > Dėmesio! > Aviacijos muziejus kviečia marijampoliečius pažinčiai su tarpukario aviacija ir skrydžio potyriams

Aviacijos muziejus kviečia marijampoliečius pažinčiai su tarpukario aviacija ir skrydžio potyriams

2020 m. vasario 12 d. (trečiadienį) Marijampolės kraštotyros muziejuje vyks Lietuvos aviacijos muziejaus parodų, skirtų Nepriklausomybės kovų 100-mečiui pažymėti, atidarymas. Visą dieną moksleiviai kviečiami į parodas pristatančias edukacijas. Šių užsiėmimų metu dalyviai turės galimybę išbandyti virtualų skrydį su parasparnio imituokliu.

Šiemet daugelis krašto istoriją pristatančių muziejų ir švietimo įstaigų tęsia Nepriklausomybės kovų, vykusių 1919–1920 metais, šimtmečio minėjimus. Tą daro ir Lietuvos aviacijos muziejus sukurtomis parodomis primindamas, kad šiemet sukanka šimtmetis svarbioms laisvės kovoms, kurių eigai ir baigčiai didelę įtaką padarė Lietuvos karo aviacija. Anot muziejaus direktoriaus Mindaugo Kavaliausko, „muziejaus užduotis yra šviesti visuomenę pasakojant apie Lietuvos tarpukario aviacijos pasiekimus, nes būtent tais metais kūrėsi ir Lietuvos karo aviacija, kuri dalyvavo laisvės kovose“. Marijampolės kraštotyros muziejaus vadovo Antano Pilecko teigimu, „paroda apie ANBO 51 kraštiečiams primins, jog Antanas Gustaitis yra kilęs iš Marijampolės apylinkių, baigė Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją, o vėliau, po karinės aviacijos mokslų ir stažavimosi Prancūzijoje, tapo žymiausiu lietuviškų lėktuvų kūrėju.“

Šiam laikotarpiui bei asmenybėms skirti vasario 12 d. renginiai:

16 val. parodų „Lietuvos karinė aviacija Nepriklausomybės karuose“ ir „Antano Gustaičio mokomasis ANBO-51“ atidarymas. Parodos veiks iki 2020 m. balandžio 15 d.

10–16 val. moksleivių grupių edukacijos „Pirmieji Lietuvos aviatoriai ir lėktuvai“, kurių metu kiekvienas dalyvis galės išbandyti parasparnio imituoklį. Būtina išankstinė registracija.

Pasiteiravimui dėl parodų: Marijampolės kraštotyros muziejus, markrmuziejus@gmail.com, +370 343 56288, Vytauto g. 31, Marijampolė. Registracija į edukacijas: Lietuvos aviacijos muziejus, edukacijos@lam.lt, +370 37 390 357. Edukacijos planuojamos 10, 11, 12, 13, 14 ir 15 val. Grupės minimalus dydis 20, maksimalus – 30 mokinių. Programos trukmė – iki 1 val. Kaina grupei – 12 Eur (edukacija) ir papildomai po 1 Eur už kiekvieną dalyvį skrydžiui su parasparnio imituokliu (2-3 min).

Nuotrauka. Prie mokomojo lėktuvo ANBO-51. Lietuvos aviacijos muziejaus fondas, autorius nežinomas, 1937 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE