Pagrindinis > Dėmesio! > Baltaragis, elektroninė madam ir meilės dainos – savaitgalis Marijampolės muzikos parkuose

Baltaragis, elektroninė madam ir meilės dainos – savaitgalis Marijampolės muzikos parkuose

Festivalio „Marijampolė Music Park“ negąsdina nei vasaros liūtys, nei nauji suvaržymai dėl viruso. „Apsiginklavusi“ kaukėmis ir skėčiais ištikima publika gausiai rinkosi į  įspūdingus pirmuosius festivalio koncertus:  atidarymo vakarą su saksofonininku Petru Vyšniausku, šv.Kristoforo kameriniu orkestru ir džiazo naktį su Nedos Malūnavičiūtės, Vytauto Labučio ir Richardo Banio trio. O ateinantį savaitgalį festivalio klausytojų laukia dar trys ypatingi muzikiniai projektai ir premjeros, kuriuose festivalio organizatoriai kviečia apsilankyti ne tik marijampoliečius, bet ir melomanus iš visos Lietuvos bei pasimėgauti paskutinėmis vasaros dienomis nuostabiame mieste su puikia fetivalio „Marijampolė Music Park“ muzika.

 

Rugpjūčio 28 d., penktadienį, klausytojų laukia muzikos ir žodžio projekto „Laiko malūnai“ premjera su legendine Lietuvos aktore Vaiva Mainelyte. „Kai iki paskutinio festivalio programos sudarymo taško liko vos kelios minutės ir aktorius Gediminas Girdvainis dar džiugino mus savo buvimu žemėje, gimė šio ypatingo projekto idėja. Ir visgi laiko malūnų nesustabdysi, jie mals, primins, suksis, kartosis, skraidins mūsų laiką, mūsų gyvenimą, mūsų svajones“, – sako festivalio meno vadovė, pianistė Eglė Kasteckaitė. Žodį ir muziką į „Laiko malūnų“ ratą „supynė“ išradingoji režisierė Eglė Storpirštienė, K.Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ ištraukas skaitys nuostabioji aktorė V. Mainelytė, savo aksominiu vokalu džiugins Vilniaus tango teatro dainininkė Egidija Mačiulytė, fortepijonu skambins festivalio meno vadovė E.Kasteckaitė.
Rugpjūčio 29 d. šeštadienį festivalyje bus įspūdingas, originalus projektas „Electric Madam“, ir  tai dar viena festivalio premjera. Įsivaizduokite nuostabiai melodingas G.Puccini operų „Bohema“, „Turandot“, „Gianni Schicchi“, „Madam Butterfly“ arijas, kurios skambės visiškai kitaip nei operos teatre ar įprastose koncertų salėse.  Festivalio „Marijampolė Music Park“ sumanymu ir užsakymu vienas talentingiausių Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjų ir atlikėjų Leonas Somovas kartu su charizmatiškąją operos soliste Viktorija Miškūnaitė susijungs į operos meno ir elektroninės muzikos duetą. G.Puccini arijų melodijos sklandys elektroninės muzikos erdvės ir harmonijos sąskambiuose, o kompozicijų atlikimas praskleis naujas ir šiuolaikškas muzikos ribas. Itin svarbi šio projekto detalė – vaizdo projekcijos. Jas sukūrė ir demonstruos jaunasis menininkas, Vilniaus dailės akademijos magistrantas Pijus Čeikauskas. „Electric Madam“ – tai simboliška Moters figūra buvusiame operų kūrėjų romantiškajame pasaulyje, šiuolaikiniame ir virtualiame šiandienos kūrėjų gyvenime. „Sukursime nepamirštamą programą kartu su viena geriausių operos solisčių Viktorija Miškūnaite. Atliksiu savas interpretacijas klasikiniams kūriniams, perteiksiu gerai žinomas arijas dar negirdėtu skambesiu. Taip pat atliksiu keletą ir savo išleistų, tačiau paruoštų būtent šiam festivaliui kūrinių. Elektroniniai garsai įgaus naują, klasikinės muzikos formą. Bus graži programa, kurios gera  klausytis“,  – sako Leonas Somovas.

Rugpjūčio 30 d., sekmadienį festivalio ir vasaros pabaigai – koncertas “Legendinės meilės dainos”. Dar vienas puikus ir laukiamas, specialiai festivaliui kurtas ir sumanytas projektas su būtent šiai muzikinei programai suburta ypatingai charizamtiškų muzikantų kompanija: gitaristas ir dainininkas Chris Ruebens (Belgija, Lietuva), akordeonininkas Nerijus Bakula, smuikininkas Tadas Dešukas, kontrabosininkas Denis Murašov ir būgnininkas Andrius Kairys atliks visų laikų žinomiausias meilės dainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE