Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Betliejaus Taikos ugnis atkeliavo į Marijampolę

Betliejaus Taikos ugnis atkeliavo į Marijampolę

Gruodžio 17 d. Betliejaus taikos ugnis atkeliavo į Lietuvą. Taikos ugnį iš lenkų skautų Lietuvos-Lenkijos pasienyje perėmė Marijampolės krašto skautai.

Marijampolės krašto draugijų bei Alytaus ir Vilniaus kraštų skautai, turi išskirtinę misiją: jie pirmieji perima ugnį iš kaimynų lenkų, ir uždegta ugnis tęsia savo kelionę po Lietuvą, kad kuo daugiau žmonių pajustų Betliejaus ugnelės šilumą ir šviesą.

Betliejuje įžiebtą taikos ugnį Marijampolės skautai uždegė šv. Mykolo Arkangelo bazilikoje, nunešė į socialines įstaigas, Kultūros centrą, Dailės mokyklą, Marijampolės savivaldybę bei kitų įstaigų ir organizacijų bendruomenes. Penktadienį Betliejaus Taiko ugnis bus dalinama Krikščioniškojo jaunimo organizacijų narių adventinėjė popietėje Marijonų gimnazijoje.

Betliejaus Taikos ugnis – tai žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis taikai skleisti. Jos idėja kilo dar 1986 m. Linco mieste, Austrijoje, beje, ne skautams, o televizijos ir radijo transliuotojui ORF, kuris rengė didelę labdaros akciją „Šviesa į tamsą”, skirtą paremti vaikus. Taikos ugnis nuo 1989 metų keliauja per 30 Europos šalių, o jos šviesa suspindi bažnyčiose, miestų bendruomenėse. Ji kviečia prisiminti Kalėdų šaknis, priežastį: „Aš pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nevaikščios tamsybėse, bet turės gyvenimo šviesą“ (Jn 8,12).

Kasmet Taikos ugnelę uždega geriausias Austrijos metų vaikas. Jis vyksta į Betliejų ir Kristaus gimimo grotoje uždega žvakę. Lėktuvu specialioje kapsulėje deganti ugnelė pargabenama į Vieną. Vėliau Betliejaus Taikos ugnis pradeda kelionę traukiniais, autobusais, automobiliais, slidėmis ir pėsčiomis. Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu kalėdiniu papročiu, užkariavusiu širdis žmonių, kurie siekia taikos ir darnos pasaulyje.

Marijampoliečiai Betliejaus taikos ugnį – žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolį – gali užsidegti Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Bazilikoje prie altoriaus ir pripildyti gerumo šviesos savo namus bei širdis.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Kasparo Brusoko nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE