Pagrindinis > Naujienos > Butelio dekoras

Butelio dekoras

 

Sveiki, rankdarbių mėgėjai. Šį kartą noriu su jumis pasidalyti idėja, kaip galima dekoruoti butelį. Savo dekoruotą butelį aš dovanojau, o jūs galite panaudoti kaip grafiną vynui ar kitam gėrimui.

1. Jums reikės: tuščio, švariai išplauto ir išdžiovinto butelio, gipso juostos (jos galima nusipirkti vaistinėse), žirklių, medvilninės virvelės, akrilinių ir auksinių dažų, lipalo, dekupažinio popieriaus, lako.

2. Pirmiausia apklijuokite butelį gipsu (tokiu būdu paslėpsite nereikalingus užrašus ir suteiksite jam norimą formą). Gipso juostą karpykite nedideliais gabalėliais, įmerkite į vandenį ir greitai formuokite jį ant butelio, nes gipso juosta greitai džiūsta.

3. Iš gipso galite suformuoti norimą paviršiaus faktūrą – lygią ar gruoblėtą. Aš suformavau šiek tiek gruoblėtą. Kai suformuosite norimą paviršių, palikite butelį, kad visiškai išdžiūtų.

4. Kai butelis išdžiūsta, ant jo galite išraityti medvilnės virvelę. Tokiu būdu butelis taps dar žaismingesnis. Tereikia gipsinį paviršių išvedžioti lipalo takeliais ir ant jų priklijuoti virvelę.

5. Kai išdžiūsta priklijuota medvilnės virvelė, galima butelį paspalvinti. Aš pasirinkau juodus akrilinius dažus ir vietomis padažiau butelio paviršių.

6. Kai dažai išdžiūvo, medvilninės virvelės paviršių dar pagražinau auksiniais dažais. Tokiu būdu suteikiau senumo efektą.

7. Priekinėje butelio pusėje buvau pasilikusi lygios vietos, ant kurios priklijavau keletą dekupažinio popieriaus motyvų. Jie turėtų būti nedideli, nes ir butelis yra nedidelis.

8. Kai viskas gerai išdžiūsta, nulakuokite savo butelį lako sluoksniu, dar kartelį gerai išdžiovinkite ir įkiškite kamštelį. Štai ir viskas: iš paprasto alaus butelio gavosi dailus grafinas. Sėkmės kūryboje.

Laura AUGUSTAITIENĖ

Autorės nuotraukos.

Nr. 27 (31), 2013 m. liepos 6–12 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE