Pagrindinis > Kitos temos > Chalatai – namų stiliaus pasirinkimai ir dovanų idėjos

Chalatai – namų stiliaus pasirinkimai ir dovanų idėjos

Chalatai – neatsiejama namų jaukumo detalė. Ir visai nesvarbu ar juos dėvite ką tik išlipę iš dušo ar lovos, o galbūt susisukę į juos mėgstate sušilti žvarbų vakarą. Tiek chalatai vyrams, tiek chalatai moterims yra asmeniniai drabužiai, kurie užima ypatingą vietą kiekvieno žmogaus spintoje.

Moteriški ir vyriški chalatai – kada jie tapo madingi?

Sakoma, kad vyriški chalatai ir moteriški chalatai buvo pradėti dėvėti dar 1700 metais. Nėra tiksliai žinoma, kaip ir kas juos sukūrė, tačiau chalato paskirtis iki mūsų dienų nėra stipriai pasikeitusi. Ankstesniais laikais žmonės chalatus naudodavo rytinio apsiprausimo metu arba vakare, kai namuose norėdavo atsipalaiduoti, o įprasti tuometiniai paltai būdavo per daug varžantys. Chalatai dažniausiai buvo siuvami iš brokato medžiagos arba šilko.

Vėliau, apie 1800-ųjų metų vidurį, moterys atsikvėpė nuo tvirtai suvarstytų korsetų ir pradėjo dėvėti švelnius seksualius chalatus. Tokio tipo chalatai buvo naudojami kaip neformali apranga miegamajame ar prie pusryčių stalo.

20 amžiaus pradžioje staiga suklestėjo vadinamieji paplūdimio chalatai. Jie buvo nešiojami paplūdimiuose, kadangi kūno pridengimas buvo laikomas mandagumo ženklu.

Prasidėjus 21 amžiui, jau retai kuris nors dirbantis žmogus savo rytą įsivaizduodavo be jaukaus chalato. Chalatas tapo namų jaukumo simboliu, atsipalaidavimo priemone po sunkių darbų.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, vyriški chalatai ir moteriški chalatai iki šiol išgyvena renesansą. Daugiau laiko namuose praleidžiantys žmonės chalatus pamėgo dėl savo universalumo, minkštumo, šilumos ir drėgmės sugėrimo. Pagal savo tipą chalatai gali būti naudojami tiek kasdieninėje aplinkoje, tiek norint sukurti romantišką atmosferą miegamajame. Chalatai tinka visų figūrų tipams, todėl internete be jokio vargo galite rasti ir didelių dydžių moteriškų chalatų bei didelių dydžių vyriškų chalatų.

Chalatų tipai

Vyriški chalatai ir moteriški chalatai yra skirstomi į tipus. Todėl prieš renkantis vieną iš chalatų, svarbu išsiaiškinti, kurio tipo reikia būtent jums.

Klasikinio tipo chalatai

Tokio tipo chalatai yra vieni populiariausių, kadangi jie yra itin universalūs. Klasikinio tipo chalatai turi dvi kišenėles ir diržą, o neretai ir minkštą gobtuvą. Dažniausiai jie yra naudojami kasdieninėje namų aplinkoje, norint sušilti ir sukurti jaukumo jausmą.

Kimono tipo chalatai

Tokio tipo chalatus dažniausiai galima pamatyti įvairiuose SPA centruose ir poilsio namuose. Kimono tipo chalatai tinka tiek vyrams, tiek moterims. Jie yra lengvesni už klasikinio tipo chalatus, tačiau dažniausiai jų išvaizda būna panaši.

Seksualūs chalatai

Tokio tipo moteriški chalatai dažniausiai yra gaminami iš šilko ar satino medžiagos ir iš kitų chalatų išsiskiria savo prabangos, rafinuotumo stiliumi. Šilkiniai chalatai ar satininiai chalatai yra puikus pasirinkimas aistringam vakarui namuose ar romantiškai išvykai.

Chalatų medžiagos

Chalatai gaminami iš skirtingų medžiagų, tačiau pagrinde vyrauja kelios populiariausios medžiagos. Skirtingų medžiagų chalatai pasitarnauja skirtingomis aplinkybėmis, tad norėdami neprašauti su pasirinkimu – apmąstykite, kur ir kokiomis progomis planuojate nešioti savo naujai nusipirktą chalatą.

Medvilnė

Medvilnė yra itin populiarus pasirinkimas, norint įsigyti šiltą namų chalatą. Orui pralaidi medvilnė suteikia šilumos jausmą, bet tuo pačiu metu gerai vėdina kūno odą. Puikiai drėgmę sugeriančius medvilninius chalatus namuose galima nešioti visais metų laikais. Be to tokie šilti chalatai yra itin universalūs ir jaukiai priglundantys prie odos, todėl juos yra ypač pamėgę pirkėjai.

Satinas ir šilkas

Iš satino ir šilko pagaminti chalatai yra ne tik švelnūs, tačiau jie miegamajame gali sukurti stiprų romantikos ir prabangos jausmą. Jeigu ieškote chalato, kuris tiktų jūsų atostogoms arba romantiškam vakarui, tuomet jums vertėtų rinktis būtent šilkinį chalatą. Šilkiniai chalatai puikiai sugeria drėgmę, maloniai priglunda prie kūno ir sukuria išskirtinai aukštos higienos pojūtį. Seksualūs chalatai ne tik dvelkia prabanga ir rafinuotumu, bet taip pat ir puikiai atvėsina karštą dieną, o vėsesniam žiemos vakarui suteikia romantikos.

Bambukinio pluošto chalatai

Vyriški ir moteriški bambukinio pluošto chalatai garsėja nepralenkiamu savo švelnumu, kuris neretai yra prilyginimas net šilkui. Bambukinio pluošto chalatai yra itin lengvi, jaukiai priglundantys prie odos ir sugeriantys drėgmę. Bambukinio pluošto chalatai yra puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms, nes jie yra pagaminti iš medžiagų, kurie nedirgina kūno odos.

Veliūras

Kiek mažiau populiarūs, bet tikrai ne ką mažiau jaukūs bei šilti veliūriniai chalatai tiks moterims, kurios trokšta ne tik švelnumo, bet ir prabangos jausmo. Veliūriniai chalatai garsėja ypatingu švelnumu, kuris nenusileidžia net ir prabangiam aksomui. Įprastai veliūriniai chalatai būna itin minkšti ir malonūs, todėl tai puikus chalato pasirinkimas moterims.

Ar chalatas gali tapti puikia dovana?

Nenuostabu, kad žmonėms taip pamėgus naudoti chalatus namuose, tokiu jaukumu ir šiluma jiems norisi dalintis su artimiausiais žmonėmis. Būtent todėl chalatai šiomis dienomis yra tapusi ypač populiari dovana.

Artėjant šventėms, Kalėdų dovanų idėjos gali tapti tikru galvos skausmu, tačiau šiltas ir jaukus chalatas viduryje žiemos pradžiugins bet kurį jūsų artimąjį. Daugelis žmonių prieš šventes internete praleidžia nemažai laiko, vesdami tokias paieškas kaip: „dovanų idėjos vyrams“ ar „dovanų idėjos moterims“, nors viskas, ko mums reikia žvarbų žiemos vakarą, tai jaukumas ir šiluma. O kas namuose geriau suteiks šį jausmą, jei ne minkštutėlis naujas chalatas?

Užsukite į Intymi Pagunda el. parduotuvę ir išsirinkite chalatus iš didelio ir įvairaus pasirinkimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE