Pagrindinis > Naujienos > Dramatiškame ekstremaliame bėgime Kazlų Rūdoje – M. Putriaus pergalė ir solidus V. Baumilos pasirodymas

Praėjusį šeštadienį Kazlų Rūdoje įvyko vienos didžiausių ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybų Lietuvoje – „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“. Aktyvūs žmonės nepabūgo išbandyti savo jėgas įveikdami įvairiausias kliūtis ir siekdami iškovoti kuo daugiau pergalių tiek prieš save, tiek prieš varžovus.

10 km trasoje su 24 įvairiausiomis kliūtims varžėsi profesionalai arba jau pakankamai patirties turintys bėgikai. Kazlų Rūdos parke ir aplink esančiame nuostabiame miške kova vyko iki paskutinės akimirkos.

Nugalėtoju tapo Modestas Putrius. Jo laikas – 46 min. 25,0 sek. Vos kiek daugiau nei 6 sek. jam pralaimėjo komandos draugas Rytis Janulaits (46.31,6). Trečias liko praėjusių metų čempionas, Nyderlandų atstovas Frankas van Lieshoutas („Sportive Locals“, 46.42,4). Olandas pagal trasos įveikimo greitį sau neturėjo lygių ir šiemet, tačiau dvi kliūtis jam nepavyko įveikti be nuostolių, todėl jis finišavo be dviejų apyrankių, kas kainavo 4 baudos minutes.

„Varžybų startas buvo permainingas, startavau antrajame užbėgime su pajėgiais sportininkais. Pirmąjį kilometrą bėgau grupės gale, nes, kaip mėgstame pajuokauti, po starto į priekį šovė sprinteriai. Įpusėjus trasai, priekyje atitrūkęs bėgo F. van Lieshoutas, o man įkandin – Mjurkus, neleisdamas mažinti tempo“, – sakė M. Putrius.

Nors nemažai dalyvių turėjo vargo su gana įdomiomis ir didelėms tarptautinėms varžyboms tinkančiomis kliūtimis, M. Putrius sako, kad tinkamai pasirengus, visos kliūtis yra įveikiamos.

„Be abejo, kad šiuo metu tai vienos rimčiausių varžybų Lietuvoje. Atotrūkis nuo stipriausių varžybų užsienyje dar yra, bet judama gera linkme, – kalbėjo nugalėtojas. – Kazlų Rūdoje negalėčiau išskirti kažkurios kliūtis. Visos jos buvo pakankamai nesudėtingos ir įveikiamos.“

Beje, lyderių penketuką užbaigė dar du „OCR Gargždai“ atstovai – Martynas Jurkus (47.16,6) ir Modestas Gečas (48.11,3).

Aukštą 15-ą vietą užėmė didelis ekstremalaus bėgimo gerbėjas, žinomas Lietuvos atlikėjas Vaidas Baumila. Jam pavyko be nuostolių įveikti visas kliūtis.

Tarp moterų nugalėjo Inga Palaikienė (1:06.16,3), o antrąją vietą užėmė Dovilė Grybauskaitė (1:22.29,1).

Nemažai naujokų ir kitų dalyvių savo jėgas išbandė 5 km distancijoje su 12 kliūčių. Tradiciškai daug emocijų ir besiliejančios teigiamos energijos buvo vaikams bei moksleiviams skirtame 2 km bėgime su 5 kliūtimis. Galima konstatuoti – dar viena sporto šventė Kazlų Rūdoje visai šeimai – pavyko.

„Viskas pavyko 110 proc. Buvo geras, europinio lygio renginys. Gavome labai daug teigiamų atsiliepimų. Buvo gražu matyti sportininkus, pasipuošusiais gražiomis savo klubų aprangomis“, – sakė vienas varžybų organizatorių Renaldas Bugys.

Jis džiaugėsi, kad „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“ renginys kasmet stiprėja ne tik organizacine prasme, bet ir dalyvių gausa bei jų pajėgumu.

„Šiemet matėme daug pasiruošusių ir stiprių sportininkų, kurie prieš metus tik pirmą kartą išbandė jėgas Kazlų Rūdoje. Jeigu anksčiau jie abejojo savo jėgomis, tai dabar finišuoja su apyrankėmis. OCR klubų lygis sparčiai auga. Šio sporto kartelė keliama vis aukščiau ir galiu pasakyti, kad lyginant su kaimyninėmis šalimis, mūsų bėgikai yra žymiai geriau pasiruošę“, – džiaugėsi R. Bugys.

Šiose varžybose buvo apdovanota ir aktyviausia komanda. Ja tapo daugiausiai dalyvių delegavusi „OCR Gargždų“ komanda.

Savo jėgas varžybose išbandė ir daugiau dalyvių iš užsienio. Štai 10-ą vietą užėmė Ahmedas Alwerfalis iš Libijos.

„Labai džiaugiamės „OCR Lietuva“ organizuojamu varžybų lygiu. Kliūčių kokybės kartelė yra pakelta. Lygis tikrai puikus. Neabejoju, kad ateityje šis renginys privilios vis daugiau užsieniečių“, – pabrėžė R. Bugys.