Pagrindinis > Dėmesio! > Sūduvos metų kulminacijoje – unikali muzikinė misterija su L. Mikalausku, E. Bavikinu, N. Nekrašiūte

Sūduvos metų kulminacijoje – unikali muzikinė misterija su L. Mikalausku, E. Bavikinu, N. Nekrašiūte

Jau gerą mėnesį Sūduvos sostinėje – Marijampolėje verda pasiruošimo unikaliam šių metų renginiui darbai. Marijampolės kultūros centro skliautus drebina širdį virpinantys Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino, Neringos Nekrašiūtės, Jurgio Jarašiaus ir Henriko Savickio vokalai. Būtent šie garsūs dainininkai bus pagrindiniai misterijos „Sūduvių pėdsakais” veidai. Ne ką įspūdingiau skamba faktas, kad šalia jų į sceną žengs beveik 300 Sūduvos regiono atlikėjų ir jie visi kartu žiūrovams padovanos unikalią vaidybinę oratoriją, aprėpiančią visą Sūduvos laikmetį.

Suvaldyti tokį kiekį menininkų ir sukurti dar nematytą reginį – nemenkas iššūkis. Todėl visi režisūriniai sprendimai patikėti vienam žymiausių šalies režisierių – Gyčiui Padegimui. Pasak režisieriaus ši muzikinė misterija – tai visiškai naujas meno produktas, kuriam specialiai kurtas libretas (Herkus Kunčius), muzika (Jievaras Jasinskis) ir scenografija (Birutė Ukrinaitė). Taip pat pirmą kartą Lietuvoje apsijungia viso regiono atlikėjai mėgėjai sukurdami kultūrinę bendruomenę.

Idėjų ir energijos nestokojantis Liudas Mikalauskas po vasaros renginių maratonų, neria į repeticijas, organizacinius darbus ir nekantriai laukia premjeros. Pats gyvendamas Sūduvoje, jis sakosi besižavintis idėja Sūduvos metus įprasminti specialiai Sūduvai sukurta misterija ir tikisi, kad renginys sulauks didžiulio susidomėjimo ir ilgai išliks žmonių širdyse.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, rugsėjį Marijampolėje vyks tai, ko dar nėra buvę: „Pirmą kartą suburiama viso Sūduvos regiono kultūrinė bendruomenė, kuri parodys, kokia turtinga yra Sūduva. Visos, be išimties,  savivaldybės sutiko  prisidėti ir sukurti kuo įspūdingesnį reginį. Džiaugiuosi Marijampolės kultūros centro iniciatyva sujungti visas idėjas ir imtis šio projekto. Rugsėjo 18 dieną  20 val. Sūduvos sostinė Marijampolė  taps unikalios muzikinės misterijos oaze. Planuojame sulaukti daug žiūrovų, nes renginys bus nemokamas ir atviras visiems,  apsilankyti pakvietėme ir aukščiausius šalies pareigūnus. Mes turime kuo didžiuotis ir norime tai parodyti visiems”.

Kviečiame į Sūduvos sostinę, nes tik čia rugsėjo 18 dieną, 20 val., Rygiškių Jono gimnazijos stadione galėsite išvysti įspūdingu garsu, šviesomis ir vyksmu žavinčią muzikinę misteriją „Sūduvių pėdsakais”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE