Durų rankenos, kaip ir bet kuris kitas namų apyvokos daiktas, reikalauja bent minimalios priežiūros. Juk tai viena iš dažniausiai liečiamų vietų namuose, todėl svarbu jas tinkamai prižiūrėti, kad išlaikytų ne tik estetinę išvaizdą, bet ir funkcionalumą.
Taip pat atminkite, kad Vairema durų rankenos – tai viena iš dažniausiai liečiamų vietų namuose, todėl joms reikia ypatingos priežiūros. Tinkamai prižiūrimos rankenos ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą ir funkcionalumą.
Plačiau apie svarbiausius durų priežiūros aspektus patarimus dalina Tomas, kuris ilgus metus prekiauja jomis, tad puikiai išmano valymo niuansus.
Reguliarus valymas
Bent kartą per savaitę nuvalykite rankenas drėgna šluoste arba minkštu skudurėliu, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus. Tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau išties – reguliarus valymas gali padėti rankenoms paprasčiausiai atrodyti tvarkingiau. O tuomet dažniausiai ir namai atrodo kur kas švaresni.
„Kartą per mėnesį naudokite švelnų valiklį ir minkštą šepetėlį, kad pašalintumėte riebalų dėmes ir kitus užteršimus. Tiesa, tai būtina daryti ne visoms rankenoms. Ne visoms ir galima, tad būtinai pasidomėti konkretaus gaminio pateiktomis gamintojo rekomendacijomis“,- pataria Tomas.
Rankenos valymas pagal medžiagos tipą
Tomas akcentuoja, kad konkretus, labiausiai tam tikrai rankenai tinkamas valymo metodas, kinta priklausomai nuo to – iš kokios medžiagos rankena yra pagaminta.
„Metalines rankenos valykite specialiomis priemonėmis metalui, taip vengiant abrazyvinių medžiagų. Medinėms rankenoms naudokite medines paviršius valančias priemones ir reguliariai jas impregnuokite. O keraminėms rankenoms tinka švelnus valymas. Valykite švelniu muiluotu vandeniu ir minkštu skudurėliu“,- pataria Tomas.
Kai yra sudėtingos dėmės
Visgi, valyti rankenas reikia ne tik reguliariai, esant dulkėms, tačiau ir prireikus pašalinti įsigėrusias dėmes. Šviežias dėmes kuo greičiau nuvalykite švelniu valikliu. O senesnes dėmes šalinkite panaudodami specialias dėmių šalinimo priemones atitinkančias medžiagos tipą.
Korozijos prevencija
Siekiant išvengti korozijos – reikia reguliariai prižiūrėti rankenas. Tomas teigia, kad svarbiausia yra vėdinimas. „Užtikrinkite gerą vėdinimą patalpose, ypač vonios kambaryje, kad sumažintumėte drėgmės kiekį. Po kiekvieno dušo ar vonios nuvalykite rankenas sausu skudurėliu“,- nurodo jis. Tai yra mažos smulkmenos, kurios gali užtikrinti, kad po daugelio metų durų rankenos atrodys puikiai.
Tepimas
Reguliariai tepkite vyrius specialia alyva, kad užtikrintumėte sklandų rankenos judėjimą. Apsauga nuo mechaninių pažeidimų – taip pat yra būtina. Saugokite rankenas nuo smūgių ir aštrių daiktų. Jei namuose yra mažų vaikų, pasirinkite saugias rankenas be aštrių kampų.
„Atminkite, kad durims kenkia abrazyvinės medžiagos. Jos gali subraižyti rankenų paviršių. Nevalykite su agresyviais chemikalais. Jie gali pažeisti medžiagą ir pakeisti rankenų spalvą. Valymui niekada negalima naudoti labai karšto vandens“,- nurodo Tomas.
Rankenos tvirtinimo patikros
Bent kartą per metus patikrinkite – ar rankenos tvirtai pritvirtintos prie durų. Atsipalaidavę varžtai gali sukelti nepatogumų naudojantis rankenomis ir netgi gali privesti prie rankenos atsikabinimo. Jei pastebite, kad varžtai atsipalaidavę, priveržkite juos tinkamu įrankiu.
„Kada dažniausiai atsipalaiduoja rankenų tvirtinimas? Dėl dažno naudojimo, drėgmės pokyčių, ypač vonios kambariuose, temperatūros svyravimų“,- nurodo specialistas. Jeigu patikros bus atliekamos reguliariai – bus galima išvengti rimtų durų rankenų problemų, kurios ne tik erzina dėl to, kad nukrenta ir tenka ieškoti kitų, tačiau pirmiausia dėl to, kad be rankenos Jūsų namai tampa nesaugūs. Ypač, kai kalbame apie lauko durų rankenas.
Reguliari rankenų tvirtinimo patikra padės išvengti nemalonių situacijų ir užtikrins, kad jūsų durys veiks sklandžiai ir patikimai.