Pagrindinis > Naujienos > Elektroninės parduotuvės: pliusai ir minusai

Elektroninės parduotuvės: pliusai ir minusai

Gyvename interneto ir elektroninių technologijų amžiuje, kur vis daugiau kasdienių dalykų, tokių kaip mokesčių mokėjimas, filmų žiūrėjimas ir net apsipirkimas persikelia į internetą. Taigi vis daugiau žmonių prekių ir paslaugų ieško elektroninėje erdvėje.

Esant tokioms sąlygoms, vis didesnę paklausą įgyja elektroninių parduotuvių kūrimas. Kai kurie verslininkai elektroninę parduotuvę įkuria greta įprastos, o kai kurie – užsiima tik elektronine prekyba. Elektroninės parduotuvės turi daug privalumų, lyginant jas su įprastinėmis ir verslo, ir pirkėjų atžvilgiu. Elektroninė parduotuvė yra prieinama klientams dvidešimt keturias valandas per dieną, septynias dienas per savaitę. Elektroninė prekyba sutaupo savininkų pinigus, kurie būtų išleidžiami tradicinės parduotuvės patalpų nuomai, aptarnaujančiam personalui, apsaugai ir taip toliau. Be to, elektroninė prekyba leidžia susikurti klientų sąrašą ir jį visada turėti prieinamą, o sugeneruojamos ataskaitos padeda analizuoti prekybą ir priimti atitinkamus sprendimus siekiant pagerinti jos rezultatus.

Elektroninės parduotuvės naudingos ne tik verslui – jos tampa vis draugiškesnės ir patogesnės pirkėjams: juk apsipirkinėti internete galima neišėjus iš namų! Taip sutaupoma laiko, išlaidų transportui ir taip toliau. Be to, internete naujausių modelių prekės atsiranda greičiau nei tradicinėse parduotuvėse, o prekių pasiūla internete yra gerokai gausesnė nei tradicinėse parduotuvėse.

Kita vertus, egzistuoja ir keletas apsipirkimo internete minusų. Užsisakius prekę internetu, neretai tenka ilgai laukti, kol ji bus pristatyta, o siuntimo mokesčiai kartais viršija prekės kainą, ypač jei prekė užsakoma iš užsienio. Internetu pirktos prekės grąžinimas gali būti sudėtingesnis, nei pirktos tradicinėje parduotuvėje. Neretai nebus grąžinami pinigai už siuntimą, o kai kuriais atvejais netgi teks patiems padengti  prekės grąžinimo kaštus. Be to, perkant internetu, svarbu įsitikinti, kad svetainė patikima, o jūsų kreditinės kortelės ar internetinės bankininkystės duomenys bus apsaugoti.  Galiausiai perkant internetu nepavyks prekės (pavyzdžiui, drabužio) pasimatuoti.

Taigi elektroninės parduotuvės turi ir pliusų, ir minusų, tačiau nepaisant minėtų trūkumų elektroninė prekyba sparčiai populiarėja, o jos mastai sparčiai auga.

Andrius JAKIMAVIČIUS

WWW.VRV.LT

Galvojate apie internetinę parduotuvę? Visais su tuo susijusiais klausimais ir ne tik Jums padės  WWW.VRV.LT – interneto projektai jūsų verslui.

       •   INTERNETO SVETAINIŲ KŪRIMAS

       •   ELEKTRONINIŲ PARDUOTUVIŲ KŪRIMAS

       •   SEO OPTIMIZACIJA

       •   INTERNETINIS MARKETINGAS BEI KITA

Rekomenduojame: patikima Google reklama, seo paslaugos Bereklamosnegerai.lt

5 komentarai(-ų) “Elektroninės parduotuvės: pliusai ir minusai

  1. Erika, puikiai reklamuoji “Varlės” kontorą, gal kartais pati dirbi ten? Nes nelabai įtikinamai 2 kartus pakomentavai per 15 minučių. Apgailėtina

  2. čia dar yra toks dalykas, kurio nemačiau kitose elektroninėse parduotuvėse. Varlė siūlo užsidirbti, jeigu per jūsų nuorodą apsipirks kas nors kitas. Kažką panašaus siūlo/siūlė ir pigu lt, bet ten reikia pirkt patiems, pinigai galioja tik pusę metų. Varlėj jie nepasensta ir nedingsta.

  3. čia yra ir papuošalų, ir rūbų, ir technikos, ir kvepalų. Visko ir neišvardinsi. Labai patogu naudotis filtrais (pavyzdžiui, ieškoti norimos prekės kokios nors kainos rėmuose, o ne žiūrėti visus rezultatus). Ir konsultuotis su varlės konultantais teko ne kartą – pavyzdžiui, prieš gerus 5 metus padėjo išsirinkti Dellą, tai iki šiol naudojuosi ir džiaugiuosi.

  4. o man patinka varlės parduotuvė. Gerai visiems žinoma, patikima, milžiniškas prekių asortimentas, geros kainos. Čia galima rasti beveik visko, be to, dirba labai faini konsultantai. Kiek pirkau, dar nenusivyliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE