Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Europos jaunimo savaitė vėl drebino Marijampolę

Europos jaunimo savaitė vėl drebino Marijampolę

 

 

Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje buvo minima Europos jaunimo savaitė. Viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“ šią jaunimui skirtą savaitę kvietė švęsti įgyvendindami projektą „Europos jaunimo savaitė: Tavo kelias į sėkmę“, kurio metu buvo organizuojami šventiniai renginiai 7 skirtinguose Lietuvos miestuose: Marijampolėje, Alytuje, Kalvarijoje, Birštone, Utenoje, Raseiniuose ir Tauragėje.

Visos savaitės metu teorinėse ir praktinėse veiklose dalyvavo daugiau nei 1000 įvairaus amžiaus jaunuolių bei daugiau nei 100 sprendimų priėmėjų, jaunimo darbuotojų ir su jaunimu dirbančių asmenų. Renginių metu buvo inicijuojamos diskusijos jaunimui svarbiais klausimais, pristatomos skirtingose savivaldybėse vykdomos darbo su jaunimu formos ir galimybės, dalinamasi gerąja patirtimi.

Projekto renginių metu netrūko ir pramoginių veiklų: projekto dalyviai išbandė įvairias jaunimo užimtumo formas: plaukė baidarėmis, mokėsi skirtingų šokių technikų, dalyvavo orientacinėse varžybose, susipažino su fotografijos, teatro ir muzikos subtilybėmis, susipažino su įvairiomis edukacinėmis programomis bei išskirtinėmis vietovėmis, pramogavo muzikiniuose koncertuose bei begalėje kitų veiklų.

Projektas „Europos jaunimo savaitė: Tavo kelias į sėkmę“ tapo puikia galimybe ne tik jauniems žmonėms sudalyvauti įvairiose veiklose, sužinoti apie užimtumo galimybes savivaldybėje, bet ir partnerėms organizacijoms, kurios aktyviai dalijosi savo turima patirtimi ir sėmėsi jos iš kitų organizacijų.

Europos jaunimo savaitė (EJS) vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis.

Struktūriniu dialogu vadinamos jaunų žmonių ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų (visais lygmenimis) diskusijos pasirinkta tema, siekiant politiniams sprendimams priimti reikalingų rezultatų. Diskusijos yra struktūruotos temų ir laiko prasme.

Europos jaunimo savaitės metu visoje Europoje vyksta įvairaus masto renginiai, susiję su savaitės tema ir jaunimo politika.

Projektas finansuojamas programos Erasmus+ lėšomis.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE