Pagrindinis > Naujienos > Futbolas kvietė šeimas į Lietuvos muziejus

Futbolas kvietė šeimas į Lietuvos muziejus

Futbolo šventė „Vieninga šeima“, praeitais metais sulaukusi didelio susidomėjimo, kuomet futbolą šeimos žaidė Lietuvos istorinėse vietose, subūrė šeimas ir šįmet. Renginio organizatorius Martynas Karpavičius kvietė šeimas žaisti futbolą muziejų teritorijose:  Jono Basanavičiaus gimtinėje, Siesikų pilyje, Šilinės smuklėje, Aštriosios Kirsnos dvare.

Pirmasis etapas įvyko praėjusių metų spalį Vaikų literatūros muziejuje Kaune. Antrasis, skirtas partizano Juozo Lukšos-Daumanto 100-osioms gimimo metinėms paminėti, persikėlė į šiuos metus ir įvyko Veiveriuose. Trečiasis etapas organizuotas Salomėjos ir Bernardo Bučų name įkurtame muziejuje. Paskutinis ketvirtasis susitikimas įvyko Skriaudžių buities muziejuje.

Renginys išsiskiria tuo, kad jame šeimos turi galimybę ne tik žaisti futbolą netradicinėje erdvėje, bet ir susipažinti su savo krašto istorija, muziejų ekspozicijomis, praleisti laiką su šeimos nariais gamtoje. Rungtynės vyksta be teisėjų: šeimos pačios priima sprendimus aikštėje; taip siekiama garbingo žaidimo proncipo ir pagarbos vienas kitam. Tam tikros taisyklės į žaidimą leidžia įtraukti visus šeimos narius: tiek mažus, tiek didelius. Aikštelėje-pievoje žaidžiama su pirmo dydžio kamuoliu į mažus netradicinio dydžio vartus.

Sužaidus visas rungtynes, šeimos taip etapuose pasidalino prizines vietas: pirmajame etape I-ą vietą užėmė Radzevičiai (Kybartai), II-a vieta atiteko Ivaškevičiams (Šlienava), III-ą iškovojo Švedai (Ringaudai).

Antrajame etape pirmi buvo Peleniai (Sala k.), antri Radzevičiai (Kybartai), treti Macijauskai (Veiveriai).

Trečiajame etape I-a vieta Peleniai (Sala k.), II-a vieta Radzevičiai (Kybartai), III-a vieta Tamulynai (Marijampolė).

Ketvirtajame etape nepralenkiami buvo Albertynai (Kybartai), antra vieta atiteto Svirupskiams (Marijampolė), treti buvo Šemiotai (Šiauliai).

Pasibaigus keturiems etapams susumavus taškus paskelbti turnyro nugalėtojai, kurie pasipuošė trijų spalvų medaliais ir apdovanoti prizinėmis taurėmis. Pirmąją vietą užėmė Pelenių šeimyna (Sala k.), antrąją vietą iškovojo Radzevičių šeima iš Kybartų ir trečioji vieta atiteko Tamulynams iš Marijampolės.

Futbolo šventėje dalyvavo šeimos iš įvairių Lietuvos vietovių: Karpavičiai, Švedai (Ringaudai), Tamulynai, Svirupskiai, Daminaičiai (Marijampolė), Zubrickai (Mokolai), Ivaškevičiai (Šlienava), Každailiai (Juodbūdis), Macijauskai (Veiveriai), Stankaičiai, Karašauskai, Andriušaičiai, Valukoniai (Kaunas), Čivinskai (Lakštučiai), Duobai (Pašeimeniai), Šemiotai (Šiauliai), Radzevičiai, Albertynai (Kybartai), Peleniai (Sala k.).

Renginio organizatorius: Martynas Karpavičius.

Renginių fotografas: Vytautas Kuralavičius.

Renginio draugai: Lietuvos masinio futbolo asociacija, Maironio muziejus, Vaikų literatūros muziejus, Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo muziejus, Veiverių krašto muziejus – Juozo Lukšos-Daumanto ekspozicija, Skriaudžių buities muziejus.

Aš pirmiau! Futbolas muziejuose. Kovojame! Pelenių šeima iš Salos kaimo iškovojo pirmos vietos taurę ir medalius. Kartu su renginio organizatorium Martynu Karpavičiumi. Radzevičių šeima iš Kybartų pasipuošė antros vietos medaliais ir taure. Rungtynės. Rungtynių akimirka. Tamulynų šeima iš Marijampolės iškovojo trečios vietos medalius ir taurę. Žaidžia dideli ir maži. lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE