Pagrindinis > Regione > Kultūra > Gatvės muzikos diena Marijampolėje

Gatvės muzikos diena Marijampolėje

Jau ne pirmus metus daugelį Lietuvos miestų priverčianti skambėti „Gatvės muzikos diena” (GMD) šiemet įvyko ir Marijampolėje! Miesto gatves, parkus užpildė įvairaus amžiaus, skirtingą muziką atliekantys, patyrę ir pradedantieji muzikantai.

Renginio tradicija atsirado dar 2007 metais, kai idėjos sumanytojas Andrius Mamontovas spontaniškai sukvietė pažįstamus muzikantus išeiti į gatves ir groti. Nuo tada GMD vyksta kasmet trečią gegužės šeštadienį, tačiau šiemet visi organizatoriai buvo susirūpinę, dėl įvesto karantino nebuvo aišku ar ši šventė apskritai įvyks. Vis dėlto liepos trečią šeštadienį Lietuvos muzikos mylėtojai buvo pakviesti groti gatvėse.

Α. Mamontovo nuomone, tokius renginius turi organizuoti jauni žmones, šiuo metu prie to prisideda ir jo dukra su komanda, o Marijampolėje GMD renginio organizavimą vykdė jaunų žmonių komanda „Jaunimas YRÀ“. Šie jaunuoliai Gatvės muzikos dieną kvietė švęsti išeinant į balkonus ir klausantis „live“ koncerto dar gegužės 16 d., tačiau ir po to norėjo prisidėti prie marijampoliečių subūrimo ir jų galimybių pasirodyti bei atskleisti savo muzikinius talentus.

Gatvės muzikos dienos metu Marijampolėje nuaidėjusios melodijos ne tik sukūrė jaukią atmosferą, bet ir suartino bendruomenę, kuri visą dieną lydėjo pasirodančius atlikėjus su plačiausiomis šypsenomis. „Šis renginys suteikia galimybę pradedantiesiems, nežinomiems atlikėjams atsiskleisti ir pasidalinti savo kūryba bei yra viena patogiausių platformų ne tik muzikos profesionalams, bet ir entuziastams, muzikos mylėtojams pasirodyti miesto gyventojams ir svečiams“, – teigė GMD projekto iniciatyvinės grupės narys Martynas Lastauskas. Marijampolėje buvo virš 10-ies pasirodančių muzikantų, kurie dalinosi ne tik savo balsu ir muzika, bet ir geromis emocijomis. Renginio metu pasirodė įvairaus amžiaus marijampoliečiai – ir jauni, ir vyresni. „Kadangi Marijampolėje GMD buvo vykusi ir daug anksčiau, norėjome atkreipti dėmesį ir į vyresnį jauną žmogų, paskatinti juos prisiminti šią „jaunystės/vaikystės šventę“ ir dalyvaujant tokiame renginyje Marijampolei parodyti savo talentą, įsilieti į bendruomeninį gyvenimą“.

Miesto parkuose, gatvėse buvo galima stebėti skirtingų stilių pasirodymus. Sulaukta ne tik trankios ar sunkios muzikos, bet ir lyriškų pasirodymų. Apie tradicijas neleido pamiršti ir  Marijampolės kultūros centro kolektyvų pasirodymai. Kapelija „Žibinyčia“ ir folkloro ansamblis „Žolynukai“ priminė apie Sūduvos krašto kūrybos lobynus. O lyriški jaunuolių su gitaromis ir ukulelėmis pasirodymai tiesiog žavėjo Kačių kiemelio praeivius. „Marijampolėje galėjome ne tik smagiai praleisti popietę su muzika, išgirsti labai skirtingus pasirodymus, tačiau ir susipažinti su naujais atlikėjais.  Be galo smagu suteikti šansą įvairiems naujiems muzikantams parodyti savo gabumus, o sulauktos dalyvių reakcijos tik skatina dar labiau tobulėti“, – pasakojo renginį organizavusios asociacijos „Jaunimas YRÀ“ prezidentė Raimonda Bogužaitė. Renginio dalyvės Adrija Perlibaitė ir Laura Stolovčinskytė, negalėjo nuslėpti savo džiaugsmo, dėl renginio pasisekimo, sakydamos, kad nors tai ir yra jų pirmas „koncertas“ tačiau tikrai pasisekęs. A. Perlibaitė pasidalino, kad buvo ne tik smagu prisidėti prie renginio organizavimo, tačiau ir sulaukti tokio praeivių palaikymo ir supratingumo.

„Gatvės muzikos diena“ dainoms nustojus skambėti gatvėse nepasibaigė, nes vakarą vainikavo atlikėjos Jessica Shy pasirodymas. GMD dalyviais, žiūrovais ir kitais miestelėnais pripildytas klubas uždarė Gatvės muzikos dieną visas jėgas atiduodami šokiui ir dainuojant mylimiausias dainas. Toks bendruomenės subūrimas ir pakvietimas per muziką įsitraukti į veiklas, pasak organizatorių, yra labai svarbus norint sukurti bendrystę bei gerą atmosferą tarp miesto gyventojų. Galima tik pasidžiaugti, jog šį tikslą padeda įgyvendinti ir Europos solidarumo korpuso programa.

Nuo vidurdienio iki vėlyvo vakaro trukusi „Gatvės muzikos diena Marijampolėje“ kiekvieną dalyvį bei klausytoją paliko su šypsena veide ir nenutildoma muzika širdyje. Tikimasi, jog šis renginys ir vėl taps tradicija Marijampolėje.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE