Pagrindinis > Naujienos > Globos namų prie Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio parapijos 15-asis gimtadienis

Globos namų prie Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio parapijos 15-asis gimtadienis

 

Marijampolėje prie Šv. Vincento Pauliečio parapijos besiglaudžiantys socialinės globos namai, vienas iš Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinių, teikiančių ilgalaikę socialinę globą seneliams ir turintiems negalią asmenims, šiemet lapkričio pabaigoje paminėjo savo gyvavimo penkioliktąsias metines. Prel. kan. Juozo Pečiukonio iniciatyva pagal Vokietijoje matytą pavyzdį, Savivaldybei padedant, prieš penkiolika metų įkurti dešimties vietų globos namai visuomet pilni gyventojų ir vertinami už jaukumą, darbuotojų rūpestį. Paminėti namų steigimo sukaktį praėjusį penktadienį į globos namus atvyko Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė su Socialinių reikalų departamento padalinių vadovėmis, Savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas ir, žinoma, namų steigėju laikomas prel. kan. J. Pečiukonis, kurio garbaus amžiaus gyventojai ypatingai visada laukia.

Anot Marijampolės socialinės pagalbos centro direktorės Vilmos Ratkevičienės, per visą gyvavimo laikotarpį globos namuose buvo apsigyvenę 55 asmenys. Kai kurie iš jų, kaip metinių šventėje dalyvavusi į devintą dešimtį smarkiai perkopusi Albinutė, čia gyvena nuo pat įkūrimo. Ir darbuotojų kaita nedidelė, tad galima teigti, kad namų atmosfera gera tiek gyventojams, tiek personalui. Prel. kan. J. Pečiukonis prisiminė namų kūrimo istoriją. Jį sužavėjęs Vokietijoje matyti nedidelių ir jaukių globos namų prie parapijų pavyzdys, bet pritaikyti šį pavyzdį Lietuvoje tuo metu buvę nelengva. Tik pradėjus 2000-aisiais pareigas eiti dabartiniam Marijampolės savivaldybės merui Vidmantui Braziui namų steigimas pajudėjo iš mirties taško. Patalpas suteikė Šv. Vincento Pauliečio parapija, o vadovavimas globos namams perduotas Socialinės pagalbos centrui. Piniginės paramos skyriaus vedėja Vida Bružinskaitė priminė linksmą faktą, kaip centrui buvo surašytas Perdavimo-priėmimo aktas, kuriame užfiksuota, jog „perduoda vieną gyventoją ir vieną darbuotoją“. 2000 m. lapkričio pabaigoje pradėję funkcionuoti globos namai vėliau buvo patobulinti – savivaldybės ir ministerijos rūpesčiu įrengtas liftas, padedantis namų patalpas antrame aukšte pasiekti ir sunkiai judantiems gyventojams. Dešimt solidaus amžiaus globojamų gyventojų namuose nenuobodžiauja. Štai Ramutis Skripstaitis susižavėjo iš Japonijos kilusiu popieriaus lankstymo menu origami, savo aistra „užkrėtė“ ir čia pat gyvenančią draugę. Ir apskritai, kaip pasakojo namų darbuotojos, čia vyksta normalus šeimos gyvenimas, buvę ir sutuoktuvių, ne tik laidotuvių.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Globos namų kolektyvas. Kalba Socialinės pagalbos centro direktorė V. Ratkevičienė. Padėka ilgametei darbuotojai. Prel. kan. J. Pečiukonis dovanojo bažnytinius kalendorius. Savivaldybės atstovių dovanos. Svečiai ir gyventojai. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE