Pagrindinis > Dėmesio! > Į Paežerius grįžta ledo skulptūrų festivalis

Į Paežerius grįžta ledo skulptūrų festivalis

Vasariui baigiantis į Paežerius atkeliaus tikra žiemos fiesta. Pernai sulaukęs didžiulio lankomumo ir pasisekimo, vasario 22-23 dienomis nuo 10 iki 22 val. žiūrovus vėl džiugins „Paežerių dvaro ledo skulptūrų festivalis“. Šiemet dvaro lankytojus džiugins ne tik ledo skulptūros, bet ir didžiulis šviesų, ugnies ir fejerverkų šou, lauks ir daugybė kitų pramogų.

Kaip sako renginio organizatoriai, pati dvaro aplinka skatina kurti stebuklų ir magijos kupiną šventę. Šiemet 220-uosius metus minintis klasicistinės architektūros perlas, Paežerių dvaras – vienas gražiausių Sūduvos krašto dvarų, alsuojantis romantika ir paslaptimi, apsuptas dvaro parko ir sodo, apipinto legendomis ir nelaimingos meilės istorijomis. Šiemet įspūdingą žiemos šou čia kurs 24 geriausi ledo skulptūrų meistrai iš visos Lietuvos. Planuojama, kad bus sukurta 30 skulptūrų, kurioms autoriai ketina sunaudoti 30 tonų skaidraus, ledo fabrike pagaminto ledo.

Ledo grožiui ir romantiškai aplinkai dvare sukurti bus pasitelktas šviesos ir ugnies šou. Šiuos reginius kurs keletas profesionalų komandų. Skulptūrų ledo spindesį išgauti padės UAB „Mano Disco” apšvietimas. Šviesų ir ledo šou kurs „Viduramžiai LT“ – labiausiai patyrusi komanda Lietuvoje, per 13 metų surengusi jau virš 3000 pasirodymų, taip pat dalyvavusi įvairiuose festivaliuose, konkursuose bei renginiuose užsienyje. Festivalio svečiai išvys tikrų liepsnų valdovų kuriamą kerintį ugnies teatrą, lydimą emocingos instrumentinės muzikos. Ledo skulptūrų šou pasirodymo metu patyrusi ledo skulptorių ir atlikėjų komanda ledo luitą žiūrovų akyse pavers nuostabia skulptūra, o patį skulptūros gamybos procesą įspūdingu spektakliu, kurio metu žiūrovai galės stebėti ledo skulptoriaus ir žavingos ugnies šokėjos – jo mūzos – meilės istoriją, iš kurios gims nuostabus ledo kūrinys.

Sutemoms vis labiau gaubiant dvaro teritoriją ir parką, visą teritoriją nutvieks ilgametę patirtį skaičiuojančių pirotechnikos profesionalų „Saliutas“ kuriamas lazerių ir fejerverkų šou. Kas gali būti magiškiau už ryškų, sodrių spalvų kupiną reginį, kurio programa užbaigiama profesionaliu fejerverku.

Dvaro šeimininkė, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejus direktorė Jurgita Morozaitė, į šventę atvyksiančius svečius kviečia pasinerti ir į aktyvesnes pramogas, kuriomis pasidžiaugti nereikės laukti vakaro. Kas gali būti šauniau žiemą, nei skrieti šunų kinkiniu sodo ir parko takų vingiais, kai aplink spengia tyla ir girdėti tik vietoje nenustygstančių žydraakių keturkojų lekavimas?! Tokią beribę laisvę ir neapsakomą džiaugsmą susiliejant su gamta suteiks „Nuotykių akademija“. Kelionė šunų kinkiniu žavi tuo, kad ji organiškai susilieja su gamta. Visi iki šiol patyrę šią įspūdingą kelionę, džiaugėsi pailsėję taip, kad nieko kito mintyse nelikdavo – nekankino jokie darbiniai ar kiti rūpesčiai, juos užplūsdavo pakylėta nuotaika ir azartas. O draugiški žydraakiai haskiai suteiks begalę džiaugsmo ir teigiamų emocijų tiek dideliems, tiek mažiems.

Mėgstantieji ne tokias ekscentriškas pramogas galės parko alėjomis pasivėžinti rogėmis, traukiamomis arklio, pasijausti tarsi dvarininkų svečiais, atvykstančiais į puikią šventę. Bus galima ir pajodinėti arkliuku bei poniais. Tvenkiniuose ant užšalusio ledo ratus suks vaikų smagumas – rogutės, krante vyks šaudymas iš lankų ir dar daug visokiausių staigmenų. Na, o kad likusią žiemą gyventumėte be ligų ir traumų, kad visi būtumėte žvalūs ir neužmigtumėte ilgam kaip barsukai, galėsite išbandyti žiemos mankštą vaikams ir suaugusiems.

Visų, manančių, kad ir jie gali būti ledo skulptoriais, lauks ledo siena, kurioje kiekvienas galėsite išgraviruoti palinkėjimą dvarui jubiliejaus proga.

Bilietai platinami internetu.

Nuoroda: https://tickets.paysera.com/lt/event/ledo-skulpturu-fiesta-paezeriu-dvare

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/596777187417331/permalink/596778727417177/

Festivalio metu įsigyti bilietus galėsite prie įėjimo.

Laukiame jūsų, švęskime kartu!

2 komentarai(-ų) “Į Paežerius grįžta ledo skulptūrų festivalis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE