Pagrindinis > Kitos temos > Imtis globoti „paaugusius“ vaikus – nemenkas iššūkis, kurio nepabūgo Kalvarijos savivaldybės gyventojai Ramutė ir Alfredas

Imtis globoti „paaugusius“ vaikus – nemenkas iššūkis, kurio nepabūgo Kalvarijos savivaldybės gyventojai Ramutė ir Alfredas

„Ši šeima ypatinga, nepabijoję iššūkių, Ramutė Kandymova ir Alfredas Botyrius ėmėsi globoti keturis jau ūgtelėjusius, nemažą laiko tarpą globos namuose gyvenusius, vaikus“, apie Kalvarijoje gyvenančią šeimą pasakojo Erika Stankevičienė, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Kalvarijoje patarėja.

Ši šeima išskirtinė ir tuo, kad Kalvarijos savivaldybėje jie globoja daugiausiai vaikų ir planuoja artimiausiu metu savo šeimą padidinti dar dviem globotiniais. Naujų šeimos narių jau laukia ką tik įrengtas kambarys namo priestate.

Pirmieji globotiniai Ramutės ir Alfredo šeimoje apsigyveno prieš tris metus, tai buvo dešimtmetis Tautvydas ir jo septynmetė sesuo Gabija.

Po metų šeimoje apsigyveno dar du vaikai, taip pat brolis ir sesuo –  aštuonerių Laurynas ir  šešiametė Kamilė.

„Imtis globoti vaikus su susiformavusiu charakteriu, turinčius skirtingus įpročius, savitą pasaulio suvokimą, patyrusius skaudžias patirtis biologinėje šeimoje nemenkas iššūkis, su kuriuo ši šeima puikiai susidorojo“, – mintimis dalijasi E. Stankevičienė.

Globotojai pripažįsta, vaikų adaptacija jų namuose nebuvo lengva, tačiau savo sprendimo globoti vaikus niekada nesigailėjo.

Šiandien vaikai globėjų namuose jaučiasi lyg čia būtų gyvenę visą gyvenimą, Ramutę ir Alfredą vadina tėčiu ir mama.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse vaiko teisių gynėjai aplankė ir pasveikino Ramutę ir Alfredą, kurie suteikė galimybę augti šeimoje, jaučiant laimę, meilę ir supratimą, keturiems namų netekusiems vaikams. 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite