Pagrindinis > Dėmesio! > Irenos Rutkauskaitės lipdybos konkursas

Irenos Rutkauskaitės lipdybos konkursas

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus 2022 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais organizuoja vaikų ir jaunimo lipdybos konkursą, skirtą Marijampolėje gyvenusios ir kūrusios liaudies menininkės ir mokytojos Irenos Rutkauskaitės kūrybinio palikimo pažinimui bei Sūduvos metams pažymėti.

Didelė talentingos liaudies menininkės Irenos Rutkauskaitės kūrybos palikimo dalis saugoma Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje. Menininkės kūrybinis palikimas apima keletą kūrybos etapų. Jaunystėje ji svajojo tapti skulptore ir tam labai ruošėsi, kūrė skulptūrinius portretus ir įvairias kompozicijas. Pradėjusi pedagogės kelią, atsigręžė į tautodailės palikimą ir tradicijas, naudodamasi tradicine ir juodosios keramikos technologija, sukūrė puikių švilpynių seriją. Visą pedagoginės veiklos kelią Irena Rutkauskaitė paskyrė vaikams, mokydama juos lipdybos paslapčių.

Konkurse kviečiami Marijampolės savivaldybės pradinių, pagrindinių mokyklų, progimnazijų bei gimnazijų mokiniai nuo pirmos iki dvyliktos klasės; moksleivių kūrybos centro, meno mokyklos ir kitų neformaliojo ugdymo, neįgaliųjų organizacijų ugdytiniai bei pavieniai mokyklinio amžiaus dalyviai.

Kadangi švenčiame Sūduvos metus, konkurso lipdybos temos apima ir Sūduvos istorijos dalelę.

Konkurso temos:

🔸Švilpynės, atitinkančios tautodailės tradiciją.

🔸Sūduvos pilių gyventojai ir gynėjai. Sūduvos legendos.

🔸Grafų Butlerių gyvenimas bei pomėgiai.

🔸Aš iš Sūduvos.

Kviečiame susipažinti su KONKURSO NUOSTATAIS:

https://www.marijampolesmuziejus.lt/uploads/Lipdybos_Konkursas_2022.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE