Pagrindinis > Regione > Kultūra > Istorija ir dabartis Rygiškių parke

Istorija ir dabartis Rygiškių parke

Rygiškių parkas – tai viena iš daugelio pastaruoju metu atnaujintų Marijampolės vietų. Deja, šis parkas daugelio marijampoliečių, o ypač Rygiškių gimnazijos mokinių ir mokytojų yra vertinamas gan prieštaringai. Žmonės skundžiasi sumažėjusiais žaliais plotais, akmeninių plokščių gausa ir naujomis neįprastomis formomis. Problema ta, kad daugelis žmonių nežino tikrosios parko idėjos. Dėl šios priežasties nusprendžiau pakalbinti architektą, Gintautą Vieversį, kuris suprojektavo Rygiškių parką ir galėtų atskleisti tikrąją parko idėją.

„Rygiškių parkas susideda iš dviejų dalių: centrinio tako, senosios ir naujosios mokyklų. Prie naujojo mokyklos pastato yra išsidėsčiusi  moderni parko dalis, o palei senąjį mokyklos pastatą yra neliesta istorinė dalis. Čia yra žalia zona,“ – aiškina architektas. „Prie naujojo priestato esanti dalis turi būti aktyvi, jaunatviška, kadangi čia yra dideli mokinių srautai. Mano nuomone,  jaunatviški daiktai duoda dinamišką kryptį į naują mokyklą, tai yra nauja forma. Kaip jaunas žmogus, taip ir forma yra jaunatviška, drąsi, veržli. Veržlumas ir yra atspindėtas naujojoje dalyje. Nauja, ekspresyvi forma atskleidžia jauno žmogaus charakterį, kuris turi tam tikrų dygliukų, galbūt ne visada priimtinų mokytojams,“ – taip naujoviškas formas aiškina architektas.  

Gintautas Vieversys taip pat pakomentavo, kodėl Rygiškių parke, išsidėsčiusiame prie gimnazijos, sumažėjo žalių plotų. „Naujos dangos yra labai naudingos, nes  mokiniai nebetrypia vejos ir turi, kur sustoti per šventes. Seną dalį aš palikau visiškai švarią, kad per medžius matytųsi apšviesta istorinė mokyklos dalis. Prieš šią gimnazijos dalį skirta veja yra mokinių poilsiui, tai tarsi kontaktas su senąja mokykla.“ Architektas taip pat priduria: „Žmonės turi mokėti naudotis žaliosiomis erdvėmis. Manau, kad mokykloje turėtų būti leidžiama regti pamokas ant žalios vejos. Reikia mokėti džiaugtis gamta, juk Marijampolė yra tikrai žalias miestas.“  Gintautas Vieversys taip pat pasakojo: „Prieš senąją mokyklą buvo prašymo padaryti takų, fontaną, tačiau aš manau, kad nereikia konkuruoti su istorija, priešingai , prieš ją reikia lenktis. Juk šio parko idėja ir yra nauja ir sena, o istorinis takas visa tai skiria. Mano nuomone, statant parką labai svarbu išlaikyti santūrumą ir dualizmą.“

Taigi, Rygiškių parkas yra unikali erdvė, kurioje susijungia istorija ir dabartis. Rygiškių gimnazijos mokiniai bei marijampoliečiai turi išskirtinę galimybę leisti savo laisvalaikį atsinaujinusiame parke.

Urtė KORSAKOVAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE