Pagrindinis > Naujienos > Istorijos įamžinimui atkurtas partizanų bunkeris

Istorijos įamžinimui atkurtas partizanų bunkeris

Birželio 16 d. vyko Punsko ir Seinų krašte (Lenkija) veikusių ir iš čia kilusių Lietuvos partizanų pagerbimo šventė, prasidėjusi šv. Mišiomis Punsko bažnyčioje. Po to vyko partizanų pagerbimas Giluišiuose (Trumpališkyje), buvusioje Dzidolikų sodyboje.

Šventę vainikavo atstatyto partizanų bunkerio atidarymo iškilmės Ožkinių kaime esančioje Prūsų-jotvingių gyvenvietėje, į kurias susirinko ne tik Lenkijoje gyvenantys lietuviai, bet ir atstovai iš įvairių Lietuvos organizacijų (Genocido ir rezistencijos centro, Šaulių sąjungos, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ir kt.). Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, pasidžiaugęs gražia iniciatyva, įteikė atminimo dovanas – Juozo Lukoševičiaus pagamintus suvenyrus – garbiems svečiams. Bunkerio atkūrėjams, rėmėjams bei garbingiems svečiams perkirpus atidarymo juostelę, visi galėjo pasižvalgyti po savotišku rezistencijos muziejumi tapusiu bunkeriu, beje, atkurtu toje vietoje, kur jis buvęs tais sunkiais pokario laikais.

Šventėms dalyviams koncertavo Suvalkų „Ančia“, Punsko „Tėviškės aidai“, visi buvo vaišinami partizanų sriuba, vadinamąja putra.  

Petras Lukoševičius, Prūsų-jotvingių gyvenvietės kūrėjas ir savininkas bei bunkerio atstatymo iniciatorius, teigė šį sumanymą turėjęs jau seniai, tačiau galimybių tai įvykdyti atsirado tik pernai. Savo idėja pasidalinęs su Punsko viršaičiu bei gavęs ne tik pritarimą, bet ir finansinę paramą, griebėsi darbų, kuriuos atliko Juozo Lukoševičiaus, Petro sūnaus, įmonė. Bunkerio atstatymo planas buvo vykdomas pagal autentišką bunkerį dar menančių žmonių pasakojimus. Petras Dzidolikas, autentiško, 1945–1949 m. buvusio bunkerio statytojas, – Petro Lukoševičiaus giminaitis, tad atstatymas buvusio partizanų štabo, slėptuvės yra ne tik istorijos įamžinimas, bet ir duoklė garbingai giminės praeičiai.

Linos Jankauskienės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite